15_20231004_093926.jpg

SUMA SUMÁRUM SEZONY 2019/20

Sezona 2019/2020 přinesla mnoho nového. Hokejbalisté se poprvé v historii setkali se zrušením sezony v jejím průběhu, a to v důsledku pandemie koronaviru, který se nebezpečně šířil Českem. Podívejte se na souhrn sezony i dění posledních měsíců, nabízíme vám tradiční Suma sumárum uplynulé sezony.

Ligové soutěže

A tým v rámci jarní části odehrál pouze jeden zápas a po přerušení sezony byl na osmém místě tabulky. O dost lépe na tom byli extraligoví junioři, kteří se těsně před přerušením soutěží vyhoupli do čela tabulky. Přerušení soutěží přišlo 19. dubna, Jelenům i Laním byly tréninky obnoveny po měsíci.

BEKO pohár juniorů: velký úspěch Letohradu

Největším úspěchem Letohradu letošní sezony se nakonec stal prestižní Beko pohár juniorů, který nakonec družina okolo koučů Filipa Červinky a Saši Chládka ovládla. Junioři sehráli tři zápasy – v Pardubicích s Autoskláři padli 4:1, pak ale doma rozstříleli Hostivař 12:0 a postup na Final Four do Světlé nad Sázavou si pojistili výhrou 13:2 v Hradci Králové.

Final Four se konalo o posledním červnovém víkendu na zimním stadionu ve Světlé nad Sázavou. V semifinále Jeleni narazili na Ústí nad Labem. Vedení se ujali už ve druhé minutě, kdy skóre otevřel Vít Rozlílek, v úvodu druhé třetiny na na 0:2 zvýšil Filip Faltus. Jeleni nakonec vyhráli 1:2 a druhý den je tak čekalo finále proti Plzni.

Zápas proti Mečounům se dlouho hrál bez branek. Otevřít skóre se nakonec povedlo až ve 22. minutě Zdeňkovi Smutnému, v další minutě na 2:0 zvyšoval Filip Faltus. I ve třetí třetině si Jeleni udrželi brankovou převahu a díky dvěma zásahům Vojty Bogdányho a druhému gólu Filipa Faltuse nakonec vyhráli 5:1. „Vítězství jsme si moc přáli za anulovanou sezónu Extraligy juniorů. Při návratu na hřiště po vládním rozvolňování opatření a přihlášení na BEKO pohár, jsme si stanovili v kabině tu nejvyšší metu a podle toho taky vypadala příprava. Mrzí mě jen odfláknuté utkání hned na úvod proti Pardubicím, ale jinak výkony hráčů stoupaly a vyvrcholily perfektním představením na BEKO Final Four ve Světlé nad Sázavou, kde každý od prvního po posledního hráče plnil pokyny a ti, co se nevešli do základní sestavy tým po celou dobu povzbuzovali a já se díky perfektnímu kolektivu cítil jak na nějakém Mistrovství světa. Takže cíle byly splněny na 110 procent,“ uvedl pro web hokejbal.cz kouč Jelenů Filip Červinka.

Sestava Letohradu na Final Four: Novotný (Manučarjan) – Brázdil, Dostál, Flos, Hernych, Hubálek M., Kalousek, Lux F., Vacek, Bečka, Bogdány, Faltejsek (C), Faltus, Hubálek O., Lux K., Macháček, Řehák, Rozlílek, Smutný, Tobiáš, Tomeš

Filip Faltus nejlepším juniorem

Individuálním úspěchem se ve zkrácené sezoně těší letohradský talent Filip Faltus. „Fíďa“ vyhrál anketu o nejlepšího juniora Extraligy mužů. „Filip Faltus letos nastoupil ke 14 zápasům Extraligy mužů, v nichž zaznamenal dohromady sedmnáct kanadských bodů, a to za osm branek a devět nahrávek. Nejpovedenějším pro něho bylo utkání z loňského podzimu, když na domácím hřišti vsítil dva góly do sítě pražského KOVA a s jednou asistencí tak zaznamenal za jeden zápas hned tři kanadské body. Zároveň nastupoval za letohradský juniorský tým (10+17) a prvoligový Svítkov (3+2),“ shrnul jeho úspěchy web hokejbal.cz.

Mládežnické turnaje

V červnu se do hokejbalových bojů vrátili i letohradští nejmladší hokejbalisté. Dle domluvy trenérů a vedoucích každá kategorie odehrála jeden turnaj. V sobotu 13. června tak na svůj turnaj do Pardubic - Polabin vyrazila minipřípravka pod vedením kouče Petra Šťovíčka, který turnaj shrnul takto: „Do Polabin vyrazily dva týmy mladičkých jelenů a laní. Bílý tým měl šest hráčů do pole. Vybojovali jedno vítězství, remízu a poznali i porážku. Nejtěžší pro nás byl v pořadí třetí zápas, který následoval hned po druhém. Nakonec jsme ho pro vyčerpaní hráčů nedokončili. K poslednímu zápasu po odpočinku nastoupili všichni a dohráli jej v dobré náladě. Modrý tým hrál v pěti v poli. Po první porážce se druhý a třetí zápas nesl na vítězné vlně. Hned na úvod posledního zápasu jsme šli do čtyřech, za chvíli se projevila únava i na zbylých hráčích ale nevzdali se a snažili se až do konce. Celkově hodnotím turnaj kladně, líbil se nám a užili jsme si ho. Největším soupeřem se nakonec ukázalo ostré slunce.“

Ve stejný den odehráli svůj turnaj na domácí půdě i starší žáci, kteří sehráli tři zápasy. Lavičce kvůli zdravotním problémům kouče Ladislava Kubíčka veleli trenéři juniorů Filip Červinka a Stanislav Chládek, Jeleni se Svitavami prohráli 1:6, s Brnem 4:1 a Autosklu Pardubice podlehli 2:1 na nájezdy.

O týden později do hry zasáhla přípravka. V turnaji 3+1 vyrazila sedmička hráčů do Hradce Králové, kde pod vedením trenérky Ivy Janouškové vybojovali ze čtyř zápasů dvě výhry. „Na turnaj jsme i vzhledem k nedělnímu turnaji mladších žáků postavili jen jeden tým. Celý turnaj propršel, pro kluky i holky to nebylo jednoduché, stejně jako pro rodiče, kteří byli s námi. Ale odmakali to a za to jim patří velký dík,“ vzkázala trenérka Iva Janoušková.

A hned druhý den, tedy v neděli 21. června sehráli svůj turnaj mladší žáci. Hrálo se na domácí půdě a domácí lavičce velel kouč extraligových Jelenů Tomáš Friml. Letohradští odehráli čtveřici zápasů – po dvou s Poličkou a Českou Třebovou a nakonec brali tři výhry.

Co Jeleny čeká dál?

V sezoně 2020/2021 bude Letohrad hrát extraligu mužů, extraligu juniorů, ligu starších žáků, přebor přípravek a přebor minipřípravek. Soutěže začínají tradičně v září, mládež ale už v srpnu čeká soustředění. „Letos poprvé v historii klubu vyrážíme mimo domovské hřiště, jako lokalitu jsme zvolili klidné prostředí Řetové u Litomyšle, která nabízí vše, co potřebujeme,“ shrnula organizátorka soustředění Iva Janoušková s tím, že přihlášeno je 25 dětí a kemp se uskuteční v termínu 10. - 14. srpna.

Klub také čekají náborové aktivity. „Chceme opět rozšířit členskou základnu, především tedy v nejmladších kategoriích, proto nyní finišujeme s přihláškou do projektu Českomoravského svazu hokejbalu Popadni hokejku a hraj!, který nám s propagací našeho sportu pomůže a my jsme za to vděčni,“ uvedla Iva Janoušková. Nábory pro kluky a holky od 4 let věku trvají celoročně, trénovat se začne v týdnu od 17. srpna a veškeré informace zjistíte na tel. 775 621 254.

Související články

Hokejbal Letohrad
2_20230918_195145.jpg

SUMA SUMÁRUM SEZONY 2022/23

Ohlédnutí – Letohradští hokejbalisté za sebou mají pětatřicátou sezonu ve své historii a také v ní brali historický úspěch, a to extraligové stříbro. Do historie klubu se zapsal i Michal Macháček, který s týmem reprezentace do 23 let vybojoval světové zlato!

13_20230926_074610.jpg

SUMA SUMÁRUM SEZONY 2021/22

Sezona 2021/2022 je definitivně minulostí a pro letohradské Jeleny přinesla nejen první „pocovidovou“ kompletní sezonu, ale i řadu úspěchů. Ještě než vám nabídneme první letní rozhovory, pojďme si uplynulou sezonu připomenout…

14_20231004_093756.jpg

SUMA SUMÁRUM SEZONY 2020/21

Sezona 2020/2021 je minulostí a stejně jako tu předchozí, i ji poznamenala pandemie koronaviru. Po úspěšné loňské letní přípravě i povedeném soustředění mládeže v Řetové se v září rozběhly všechny soutěže, aby byly v polovině října přerušeny. Dlouhá pauza trvala takřka po celý podzim, světlou výjimkou byl zápas extraligy juniorů na začátku prosince, kdy Letohradští porazili Ježky Heřmanův Městec rozdílem osmi branek. Víc si už ale junioři v letošní sezoně ve své soutěži nezahráli.