Galerie úspěchů

22_20231004_101814.jpg

2023: STŘÍBRNÝ DOUBLE

Hned dvakrát cinkaly stříbrné medaile v sezoně 2022/2023. Cenné stříbro si na krk pověsili hráči A týmu. Jeleni pod vedením Tomáše Frimla, Michala Kováře a Filipa Červinky po základní části obsadili druhé místo extraligové tabulky. Ve čtvrtfinále po pěti zápasech vyřadili Ústí nad Labem (s nímž sehráli historicky nejdelší zápas hokejbalu – vítězný gól padl v čase 74:39 z hole Michala Macháčka), v semifinále taktéž sehráli pět zápasů, a to s týmem Pardubic. Ten pátý na domácí půdě na pouťovou sobotu v prodloužení rozhodl Vít Rozlílek. Poprvé v historii klubu se tak v Letohradě hrálo finále extraligy, soupeřem Jelenům byl pětinásobný mistr extraligy HC Kert Park Praha. Jeleni v Praze nejprve dvakrát prohráli, pak ale doma před velmi početnou diváckou kulisou o prvním červnovém víkendu vyhráli a vynutili si tak čtvrtý zápas. V něm však Kert Jelenům ukázal svou sílu a stal se pošesté mistrem republiky. Jeleni tak v sezoně 2022/2023 brali stříbrné medaile!

Sestava stříbrného Letohradu: Novák Michal (Sterenčák Lukáš) – Adamec Miroslav, Anýž Lukáš, Bečka Jan, Doskočil Peter, Dostál Radim, Heide Petr, Lajčiak Lukáš, Lux Filip, Bogdány Vojtěch, Chovanec Pavel, Cvejn Jakub, Faltus Filip, Halbrštát David ©, Hubálek Ondřej, Kohoutek Lukáš, Levý David, Macenauer Dominik, Macháček Michal, Rozlílek Vít, Šíma Petr, Krejsa Jiří, Faltejsek Lukáš

Realizační tým: Friml Tomáš, Kovář Michal, Červinka Filip

O stejném víkendu, prvním červnovém, si stříbro vybojované v sezoně 2022/2023 nechali na krk pověsit i hráči druholigového B týmu mužů. Ten z prvního místa tabulky po základní části postoupil rovnou do semifinále, kde porazil Hradec Králové a ve finále změřil síly s týmem České Třebové. Tam ale na Kohouty nestačil a hráči B týmu Letohradu tak skončili na krásném druhém místě.

Zlatý Michal Macháček

Liberec byl na přelomu června a července 2023 dějištěm Mistrovství světa juniorů. Na něj se do nominací svých kategorií probojovalo i několik hráčů Letohradu. Zlato na krku si z Liberce dovezl hráč A týmu Letohradu Michal Macháček.

U14: Výběry hráčů do 14 let byly na turnaji hned dva a v tom modrém bojovali Max Fišer a Filip Martinek. Tým na turnaji změřil síly s výběry Slovenska, Maďarska a červeného týmu Česka a v konečném pořadí brali druhé místo.

U20: Jan Bečka, Radim Dostál, Pavel Chovanec a vedoucí týmu Filip Červinka reprezentovali Letohrad na šampionátu hráčů do 20 let. Tým dokráčel až do semifinále, tam ale podlehli Slovensku 6:5 v prodloužení. V boji o bronzové medaile pak porazili USA 6:4.

U23: Velký úspěch vybojoval tým juniorů do 23 let, kde si své místo zajistil tahoun letohradského A týmu mužů Michal Macháček. Tým okolo kouče Jiřího Mašíka ve finále se Slovenskem dlouho hrál 1:1, následovalo prodloužení a v něm v 52. minutě čeští reprezentanti gólem pardubického Langra vybojovali zlato a stali se tak mistry světa! „Byl to neuvěřitelný pocit a životní zážitek, na který budu ještě dlouho vzpomínat. Mistrovství světa jsem si ohromně užíval,“ uvedl po šampionátu Michal Macháček a prozradil, že oslavy probíhaly v týmovém složení už v Liberci. „Návrat domů byl výborný a s nejbližšími jsem to oslavil také,“ doplnil.

Na šampionátu se udál ještě jeden okamžik: trenér extraligových Jelenů Tomáš Friml si zde převzal Cenu Leoše Raka pro nejlepšího trenéra sezony 2022/2023.

V červnu 2023 se v Děčíně uskutečnil turnaj krajských výběrů do 13 let. V realizačním týmu U13 Pardubického kraje působil trenér a předseda letohradského klubu Petr Šťovíček a na turnaji si zahrál i útočník Matěj Motyčka. Výběru Pardubického kraje se dařilo a z Děčína si odvezl zlaté medaile.

Už na Velikonoce, tedy na Velký pátek 7. dubna 2023 se v Jihlavě uskutečnil turnaj krajských výběrů do 15 let. S týmem U15 Pardubického kraje stříbro vybojovali brankář Petr Marek, obránce Filip Martinek a útočníci Max Fišer a Petr Schwach.

U18 pro rok 2012 bronzová

Reprezentační výběr U18 o medaile bojoval v termínu 18.-23. června 2012 ve Strakonicích a právě zde měl Letohrad své čtyři hráče a celý tým vedli trenéři Kamil MLEJNEK a Martin MOTYČKA, kteří působí na trenérských postech i v Letohradě. Výběr do 18ti let sehrál zápasy s Kanadou, Švýcarskem a Slovenskem a právě Slováci je zastavili v cestě do finále. Mistrem světa v kategorii U18 se tak ve Strakonicích stal tým Kanady a česká reprezentace vybojovala třetí místo po výhře 5:2 nad Švýcarskem.

Letohrad zde společně s trenérem a asistentem trenéra zastoupili brankář Vlastimil JANOUŠEK a útočníci Jan LUX, Radek BEČVÁŘ a David TESAŘ.

Lukáš Anýž vicemistrem světa

Reprezentační výběr U16 bojoval v termínu 18.-23. června 2012 v Písku a to s týmy Slovenska, Kanady a Izraele. I Letohrad zde reprezentoval jeden z tahounů letos stříbrného mladšího dorostu Lukáš ANÝŽ. Reprezentační výběr do 16 ti let pod vedením trenérů Maršnera a Komárka vybojoval stříbrnou medaili, když ve finále podlehl Slovensku 6:5 v prodloužení.

U15 v Opavě druhá

O víkendu 16.-17. června 2012 se na druhém konci republiky, v moravskoslezské Opavě uskutečnil další ročník tradičního turnaje krajských výběrů do 15ti let O pohár primátora Opavy. Výběr Pardubického kraje zde došel až do finále, kde nestačil na domácí Moravskoslezský kraj a obsadil krásné druhé místo.

Za Letohrad zde byli brankáři DOMINIK MALEČEK a ONDŘEJ DOSTÁL a hráči JAKUB CVEJN, DAVID DERKA, LADISLAV MATYÁŠ a také heřmanoměstecký JAN BÖHM, který v sezóně stabilně nastupoval v kádru mladšího dorostu. V realizačním týmu byl hlavním trenérem JIŘÍ TESAŘ a jeho asistentem FILIP ČERVINKA.

Tomáš Jakeš ve výběru U14

Reprezentační výběr do 14ti let sehrál v rámci šampionátu U16 a U18 v Písku a Strakonicích (2012) svá utkání se stejně starým výběrem Slovenska. Česká čtrnáctka dvakrát zvítězila, v prvním zápase 6:1 a ve druhém 4:3 na nájezdy.

Letohrad zde reprezentoval TOMÁŠ JAKEŠ.

Modrý tým přípravky Letohradu přeborníkem regionu pro rok 2012, na MČR třetí

Další ročník VČ přeboru přípravek ovládl modrý tým Letohradu. Letohradští měli od začátku dané, že v modrém týmu jsou zkušení hráči a v bílém týmu hráči sbírají zkušenosti. Letohrad vyhrál tři turnaje ze čtyř, na jednom byl druhý a patří mu tak titul PŘEBORNÍKA REGIONU ČECHY - VÝCHOD.

V prvním víkendu června 2012 Letohradští pořádali v Letohradě a Nekoři VI. MČR přípravek 2012. Celé akce se zúčastnilo 18 týmů z celé republiky. Akce se povedla na jedničku, mistrem kategorie přípravek pro rok 2012 se stal tým ERA Svítkov Stars Pardubice B.

Letohrad zde měl dva týmy. Letohrad A bojoval ve skupině A v Letohradě a nakonec vybojoval bronzové medaile. B tým turnaj odehrál v Nekoři, skončil 18., ale cíl - nasbírat zkušenosti - splnil.

Sestava Letohradu A - modrý tým: Josef Hanáček - Jan Bečka, Vojtěch Bogdány, Filip Faltus, Jakub Fišer, Adam Gelo, Michal Hubálek, Filip Lux, Felix Melichar, Dominik Stráník, Jan Vencl.

Sestava Letohradu B - bílý tým: Filip Jurenka - Kryštof Cibulka, Vanesa Halbrštátová, Jan Zářecký, Václav Chaloupka, Vít Chaloupka, Šimon Kalousek, Michal Macháček, Jan Mareš, Jan Moravec, Šimon Stráník, Lukáš Tipelt.

Trenérem byl Ladislav Kubíček, vedoucí týmů Eva Luxová a Lenka Fišerová,na MČR přípravek B tým trénoval Martin Langr a vedoucí týmu byla Iveta Vychytilová. (Foto: společná fotografie všech organizátorů MČR)

Mladší žáci šestí nejlepší v republice

Další úspěšnou sezónu za sebou mají mladší žáci. Poté, co vybojovali zlaté medaile na MČR přípravek 2011 v Pardubicích, rozšířili svůj kádr o další hráče a v regionu Čechy - Východ vybojovali v sezoně 2011/2012 třetí příčku. Z ní postoupili do semifinále, které odehráli ve Vsetíně a kde skončili také třetí. Díky svému skvělému koeficientu postoupili až na republikové finále, kde skončili šestí. Pro tým a celý klub je to velký úspěch, být mezi nejlepšími v republice.

Sestava mladších žáků v sezóně 2011/2012:
Michal Novák, Ondřej Dostál, Josef Hanáček - Vít Rozlílek, Filip Faltus, Jan Bečka, David Melichar, Felix Melichar, Adam Gelo, Filip Lux, Lukáš Faltejsek, Kristýna Mačátová, Jakub Fišer, Vojtěch Bogdány, Jan Vencl, Jakub Moravec, Jan Moravec, Michal Hubálek, Jan Mareš, Šimon Kalousek, Vít Chaloupka, Václav Chaloupka, Lukáš Tymr, Otto Doskočil, Vanesa Halbrštátová, Dominik Stráník, Šimon Stráník, Lukáš Tipelt, Kryštof Cibulka, Jan Zářecký, Filip Jurenka.

Trenérem mladších žáků byl Ladislav Kubíček a na pozici vedoucí týmu působily Eva Luxová a Lenka Fišerová.

Mladší dorost v sezóně 2011/2012 stříbrný

Mladší dorostenci Letohradu si vybojovali druhou příčku. Do nadstavbové části postoupili ze samé top pozice tabulky, ve čvrtfinále si na tři zápasy poradili s Brnem, v semifinále vyřadili Kladno, ve finále však už na Elbu Ústí nad Labem nestačili. Mohli tak slavit titul vicemistra extraligy mladšího dorostu.

V kategorii mladšího dorostu putovala do Letohradu tři individuální ocenění - nejproduktivnějším hráčem a nejlepším nahrávačem extraligy se stal JIŘÍ KREJSA a nejlepším střelcem extraligy mladšího dorostu byl vyhlášen RADEK BEČVÁŘ.

Sestava mladšího dorostu v sezóně 2011/2012:
Jiří Tichý, Dominik Maleček, Ondřej Dostál - Martin Švanda, Radek Bečvář, Jiří Krejsa, Lukáš Anýž, Radoslav Stárek, Adam Král, Martin Adamec, David Derka, Jan Doležal, Radek Vašátko, Jan Böhm, Jaroslav Horák, David Janďourek, Tomáš Jakeš, Jakub Sudík, Jakub Cvejn, Filip Lebduška, Ladislav Matyáš, Lukáš Bílý.

Realizační tým mladšího dorostu působil ve složení Filip Červinka, Martin Langr a Eva Králová.

Starší dorost vicemistrem extraligy

Starší dorostenci obsadili druhé místo v extralize staršího dorostu. Do play-off postoupili z třetího místa, ve čtvrtfinále na tři zápasy vyřadili Jihlavu, v semifinále po pětizápasovém boji udolali Plzeň a postoupili do finále. V něm už na metu nejvyšší nedosáhli a obsadili tak stříbrnou pozici.

Sestava staršího dorostu v sezóně 2011/2012:
Vlastimil Janoušek, Petr Bečka - David Halbrštát, Jan Lux, Jaromír Protzner, David Tesař, Daniel Urban, Kryštof Chmelan, Petr Vychytil, Štěpán Švec, Jiří Kašpar, Jakub Klimeš, Matěj Grund, Jan Blecha, David Černý, Daniel Fajfr, Michal Kuklík, Lukáš Myška, Radek Böhm, Vojtěch Uhlíř.

Trenérem týmu byl Roman Hrubý a vedoucí mužstva Iveta Vychytilová.

Letohradští ve všech mládežnických repre výběrech roku 2011

Reprezentace U14
Do výběru České republiky do 14ti let se dostal TOMÁŠ JAKEŠ.

Mladí reprezentanti pod vedením trenéra Martina Komárka odehráli dva zápasy se stejně starým výběrem Slovenska. Nejmladší hokejbalisté v Bratislavě obě utkání vyhráli, a to 10:2 a 3:2.

Reprezentace U15
Ve stejné době, kdy v Bratislavě muži bojovali o finále a posléze o titul, v Ústí nad Labem probíhal turnaj krajských výběrů „O pohár náměstkyně primátora Statutárního města Ústí nad Labem Mgr. Heleny Kubcové“. Zúčastnila se jej i U15 Pardubického kraje, která pod vedením trenéra Kamila Mlejnka nakonec obsadila čtvrté místo.

Na soupisce U15 PK byli: brankář PATRIK KEPRTA a hráči RADOSLAV STÁREK, ADAM KRÁL, JAROSLAV HORÁK a JAKUB CVEJN. Jako vedoucí mužstva působila vedoucí mužstva mladšího dorostu EVA KRÁLOVÁ.

Reprezentace U16
Reprezentace do 16ti let porazila v prvním utkání Slovensko 7:2, ve druhém utkání též vítězila 5:2.

V kategorii do 16ti let se do konečné nominace dostali a do Bratislavy odjeli tři hráči hrající za Letohrad – JIŘÍ KREJSA, RADEK BEČVÁŘ a MARTIN ŠVANDA.

Reprezentace U18
Reprezentanti do 18ti let v Bratislavě dvakrát prohráli – Slováci je porazili 7:2 a 5:2. Z Letohradu byli ve výběru této kategorie brankář PETR BEČKA a hráči PETR VYCHYTIL a JAROMÍR PROTZNER.

Přípravka je MISTREM REPUBLIKY 2011

Mistrovství ČR 2011 v kategorii přípravek se konalo na začátku června v Pardubicích. Letohradská přípravka v čele s kapitánem Vítkem Rozlílkem sice v prvním zápase zaváhala, pak už ale letohradskou krasojízdu nic nezastavilo. V neděli ve velkém boji porazili Letohradští čtyři roky neporaženou Poličku a mířili do finále. Tam na ně čekal Vsetín - zápas to byl vyrovnaný a velmi napínavý a nakonec to byl právě Vítek Rozlílek, který po dvouapůlminutovém prodloužení vstřelil vítězný gól. Letohrad je tak mistrem v kategorii přípravek.

V následném vyhlášení dostal individuální cenu pro nejužitečnějšího hráče celého turnaje kapitán Letohradu VÍT ROZLÍLEK.

Sestava mistrů ČR:
Josef Hanáček - Jan Bečka, Vojtěch Bogdány, Filip Faltus, Lukáš Faltejsek, Jakub Fišer, Adam Gelo, Michal Hubálek, Filip Jurenka, Šimon Kalousek, Filip Lux, Kristýna Mačátová, David Melichar, Felix Melichar, Jan Moravec, Vít Rozlílek "C", Lukáš Tymr, Jan Vencl

Trenéři: Vlastimil Janoušek, Ladislav Kubíček
Vedoucí mužstva: Iva Janoušková, Eva Luxová

O týden později byli mistři České republiky přijati v obřadní síni letohradského zámku, kde jejich úspěch ocenil starosta města Letohradu Petr Fiala. Skvělé je také to, že v červencovém čísle letohradského zpravodaje můžete spatřit fotografii letohradské přípravky na titulní straně.

Letohradská přípravka byla ale úspěšná i v regionální soutěži. Tady se sice Letohradu získat titul nepodařilo, skončili ale druzí, což je také veliký úspěch.

Muži "B" mistry regionu Východ

Nejvyšší regionální soutěž mužů, tedy II. NHbL - Východ vyhrál v sezoně 2010/2011 tým SK OEZ TESTA LETOHRAD "B", který v rozhodujícím pátém utkání porazil Hronov 3:5.

Sestava Letohradu "B" - mistrů II. NHbL - Východ:
David Stárek (Petr Bečka) – Jakub Doleček, Leoš Janďourek, Jan Nožka, Petr Holeček, Filip Forman, Tomáš Kubíček, Ondřej Lux, Kryštof Chmelan, David Večerník, Michal Kovář, Miroslav Häusler, David Halbrštát, Jaromír Protzner, Josef Dudadík ©, Michal Hynek, Pavel Šourek, Jakub Chmelíček, Martin Langr, Pavel Ptáček, Filip Paukrt (zraněný kapitán týmu)

Trenér: Karel Volštát

Jan Nožka nejužitečnějším hráčem play-off II. NHbL - Východ

Současně se zlatou medailí dostal letohradský obránce JAN NOŽKA ocenění pro nejužitečnějšího hráče play-off II. NHbL - Východ 2011. Ocenění převzal z rukou členky regionálního výboru Evy Králové, a to 11. června 2011 v Hronově.

David Černý nejslušnějším hráčem extraligy SD

Při příležitosti turnaje mladšího dorostu byl 18. června 2011 v Letohradě oceněn útočník staršího dorostu DAVID ČERNÝ, který byl oceněn Českomoravským svazem hokejbalu jako nejslušnější hráč extraligy staršího dorostu v sezoně 2010/2011.

Vyhlášení nejlepších sportovců roku 2010 přineslo Letohradským tři ocenění

Ústí nad Orlicí – V pondělí 7. února 2011 se v Kulturním domě v Ústí nad Orlicí uskutečnil galavečer ankety Nejlepší sportovec regionu roku 2010. Vyhlášení, které pořádá agentura ČOK-CZ, s.r.o. společně s Orlickým sportovním sdružením a Orlickým deníkem za podpory měst okresu, se zúčastnili také zástupci oddílu hokejbalu SK OEZ Testa Letohrad.

V kategorii KOLEKTIVY MLÁDEŽE obsadil hokejbalový klub SK OEZ Testa Letohrad třetí místo (starší dorost v extralize SD 9. místo, mladší dorost v extralize MD 5. místo). Cenu převzal bývalý trenér mladšího dorostu, který s týmem vybojoval v sezoně 08/09 mistrovský titul, Ladislav Kubíček.

V kategorii KOLEKTIVY MUŽŮ obsadil Letohrad čtvrté místo (muži A v extralize 9. místo, muži B v II. NHbL 8. místo). Cenu převzal současný vedoucí mužstva Stanislav Chládek.

Individuální ocenění v kategorii Trenéři, rozhodčí a cvičitelé převzal dlouholetý trenér a funkcionář, který trénoval úspěšné mužstvo mužů i dorostenců, a aktuálně působí jako vedoucí mužstva u extraligového A týmu mužů Stanislav Chládek.

Junioři na MS ve Villachu druzí

Mistrovství světa "dvacítek" ve Villachu, které se konalo v červnu 2010, ovládla Kanada. Reprezentační výběr České republiky v čele s východočeským koučem Jiřím Mašíkem došel až do finále, kde podlehl právě zmiňované Kanadě.

Letohrad měl na šampionátu čtyři své zástupce. Turnaje se zúčastnil brankář DAVID STÁREK, obránci VLADIMÍR BLECHA a TOMÁŠ HÁK (na prvním snímku s reprezentantem z České Třebové, který také hrál v barvách Letohradu, Martinem Voleským) a ONDŘEJ LUX (na druhém snímku s reprezentanty Pardubic Lubošem Mokřížem a Michalem Hrubým).

ONDŘEJ LUX se navíc stal NEJLEPŠÍM JUNIOREM 2010.Vyhlášen byl na Slavnostním rozlosování extraligy pro sezonu 2010/2011 19. června 2010 v Hradci Králové (u příležitosti FinalFour Českého poháru 2010).

Na domácím šampionátu U16 a U18 pět hráčů Letohradu

V červnu 2010 se v Mostě konalo Mistrovství světa v kategorii U16 a U18. Letohrad zde měl pět svých zástupců.

Reprezentace ČR U16 pod vedením kouče Milana Maršnera nakonec skončila třetí, když v utkání o 3. místo porazili Německo 17:0. V týmu ČR byli Letohradští obránci PETR VYCHYTIL a ŠTĚPÁN KUKLÍK.

Petr Vychytil navíc získal cenu pro nejlepšího obránce Mistrovství světa.

Reprezentace ČR U18 také skončila na třetím místě. Duel o bronzové medaile sehráli svěřenci trenéra Kurfürsta se Švýcarskem, které porazili 5:2. Šampionátu se zúčastnili tři Letohradští: brankář PETR BEČKA, obránce MICHAL UHLÍŘ a útočník FILIP ČERVINKA.

U15 Pardubického kraje v Mladé Boleslavi šestí

Třetí ročník krajských výběrů do 15ti let se v roce 2010 konal tentokrát v Mladé Boleslavi a nesl název O pohár hejtmana statutárního města Mladá Boleslav MUDr. Raduana Nwelatiho.

Výběr Pardubického kraje v základní skupině B skončil na posledním místě, ve skupině o 5. místo pak vyhrál na Jihočeským krajem 5:0, ale nestačil na dvojnásobného vítěze předchozích dvou ročníků - tým Prahy a skončil tak na konečném šestém místě.

Letohrad zde reprezentoval obránce ŠTĚPÁN KUKLÍK a útočník RADEK STÁREK, pro zranění se nakonec nezúčastnil nominovaný ADAM KRÁL.

U14: III. ročník Dne česko-slovenských nadějí v roce 2010 v Mostě

Český výběr do 14ti let sehrál dva zápasy se Slováky - první prohráli 4:5 na nájezdy a v druhém se radovali z výhry 3:1.

Letohradský klub v Mostě reprezentoval útočník ADAM KRÁL.

DAVID TESAŘ nejslušnějším hráčem extraligy

V sezoně 2009/2010 byl nejslušnějším hráčem extraligy mladšího dorostu vyhlášen útočník DAVID TESAŘ.

Pavel Kubeš a Václav Hodovník mistři světa

Na VIII. mistrovství světa, které se po 11 letech konalo na české půdě, konkrétně v Plzni, titul mistrů světa nad hlavu zvedli hráči PAVEL KUBEŠ a VÁCLAV HODOVNÍK, kteří kde reprezentovali barvy Letohradu. Titul mistrů světa nad hlavu naši borci zvedli po skvělém finálovém utkání s překvapením turnaje Indií, kde se rozhodovalo až v prodloužení. Tam o své vítězství rozhodl přesnou trefou Petr Novák.

Ondřej Lux a Miroslav Adamec mají zlato z osmnáctek

Bayreuth/Německo – Reprezentační výběr České republiky do 18ti let se zúčastnil Mistrovství Evropy, které se v roce 2009 konalo v německém Bayreuthu. V sestavě nechyběli ani zástupci letohradského týmu – zúčastnil se jej obránce MIROSLAV ADAMEC a útočník ONDŘEJ LUX.

Právě Ondřej Lux se stal hvězdou, když vstřelil rozhodující branku ve finálovém střetu se Slovenskem.

Česká republika je tedy Mistrem Evropy 2009.

Repre U16 se šampionátu v Bayreuthu nezúčastnila, na závěrečném soustředění šest hráčů Letohradu

Na závěrečné soustředění, kterým byla nahrazena absence evropského šampionátu kategorie U16 v roce 2009, bylo nominováno sedm hráčů Letohradu.

V termínu 19.-20. června 2009 se sešel výběr U16 v Plzni. Letohradský klub zde reprezentoval brankář Petr Bečka, obránci Petr Vychytil a Matěj Grund a útočníci Kryštof Chmelan, Jiří Krejsa a David Halbrštát. Nominován byl i Jaromír Protzner, ten se ale nakonec díky své nemoci nemohl zúčastnit.

Výběr Pardubického kraje U15 na turnaji O pohár hejtmana Pardubického kraje třetí

Turnaj O pohár hejtmana se v roce 2009 konal v Pardubickém kraji, hostila jej v posledním červnovém víkendu malá hokejová hala v Pardubicích. Domácí celek zde skončil na třetím místě, když v semifinále prohrál s týmem Prahy. Ten také obhájil prvenství z předchozího ročníku a stal se vítězem turnaje.

Turnaje se zúčastnili tito letohradští hráči: brankář Vlastimil Janoušek, obránci Petr Vychytil, Štěpán Kuklík a Tomáš Pražák a útočníci Jiří Krejsa, Michal Kuklík a Jan Lux.

U14: II. ročník Dne česko-slovenských nadějí v Plzni

Ve dnech 12.-14. června 2009 se v Plzni konal II. ročník Dne česko-slovenských nadějí. Reprezentační výběr do 14ti let zde odehrál dvě utkání proti stejně starému výběru Slovenské republiky.

Letohrad na závěrečné akci U14 reprezentovali dva hráči - útočník Jiří Krejsa (vlevo) a obránce Štěpán Kuklík.

Výsledky utkání:
Reprezentace ČR - Reprezentace SR 3:2
Reprezentace ČR - Reprezentace SR 3:2

MUŽI A MLÁDEŽ NEJLEPŠÍM KOLEKTIVEM V OKRESE

Ve 40. ročníku ankety O nejlepší sportovce okresu získal letohradský hokejbal hned dvě ocenění.

Nejlepším kolektivem dospělých se pro rok 2008 stali hokejbalisté Letohradu a stejný celek vyhrál i v kategorii kolektivů mládeže.

V jednotlivcích se na osmém místě umístil reprezentant, který se zúčastnil MS U16 ve Zvolenu, Filip Červinka.

Repre U16 a U18 i v roce 2008 s naším zastoupením

MS U16 (Zvolen, SK) - stříbrné medaile: Červinka Filip, Uhlíř Michal, Havlík Ladislav (2007-08 hostoval z SK Kometa Polička)

MS U18 (Zvolen, SK) - bronzové medaile: Blecha Vladimír, Hák Tomáš, Lux Ondřej, Martin Voleský(2007-08 hostoval z TJ Lokomotiva Česká Třebová)

U14 premiérově dvakrát ve Frýdku-Místku se Slovenskem

V rámci Dne česko - slovenských hokejbalových nadějí roku 2008 se ve Sportplex Aréně ve Frýdku-Místku představili nejmladší čeští reprezentanti. Sešli se zde už ve čtvrtek, kdy je čekala předzápasová příprava, která vyvrcholila v sobotu, kdy čeští hráči nastoupili ke dvěma utkáním proti stejně starému týmu slovenské reprezentace.

LETOHRAD ZDE REPREZENTOVALI BRANKÁŘ VLASTIMIL JANOUŠEK, OBRÁNCI PETR VYCHYTIL (dole vlevo) A TOMÁŠ PRAŽÁK(nahoře vpravo) A ÚTOČNÍK JIŘÍ KREJSA (nahoře vlevo).

Výsledky utkání:
Reprezentace České republiky – Reprezentace Slovenské republiky 5:3
Reprezentace České republiky – Reprezentace Slovenské republiky 5:6

Čtyři vicemistři světa z řad Letohradu

Ve dnech 9.-16.6.2007 se v němcekém Ratingenu uskutečnilo Mistrovství světa v hokejbale. V řadách reprezentantů měl SK OEZ Testa Letohrad hned čtyři své zástupce, kteří získali světové stříbro, když na turnaji podlehli pouze zlaté Kanadě. Kapitánem reprezentačního týmu byl Svatopluk Kvaizar, který byl také oceněn coby člen AllStars týmu celého MS. S ním v obranné dvojici nastupoval Václav Hodovník, v útoku pak Roman Ondráček a Pavel Kormunda.

ME 2007: "osmnáctka" první, "šestnáctka" druhá

Foto zleva: letohradský obránce Vladimír Blecha (U18), poličští hráči, kteří však v sezoně 06-07 startovali za letohradský dorost Lukáš Vašátko (U16) a Filip Štefka (U 16 – vyhlášen v All stars teamu – nejlepší formaci šampionátu), českotřebovský útočník, který rovněž hrál za letohradský dorost Michal Válek(U18), letohradský útočník Ondřej Lux (kapitán týmu U16) a asistent trenéra U16 Jaroslav Badzik.

Hokejbalisté Letohradu OPĚT NEJLEPŠÍM KOLEKTIVEM DOSPĚLÝCH NA OKRESE

Ve 38. ročníku ankety Orlického sportovního sdružení O nejlepší sportovce a kolektivy okresu Ústí nad Orlicí zopakovali letohradští hokejbalisté prvenství ze 37. ročníku. V kategorii "kolektivy dospělých" byli opět vyhlášeni nejlepším sportovním kolektivem za rok 2006 na okrese Ústí nad Orlicí.

Josef Matyáš s Ondřejem Procházkou mají z MS juniorů bronz

Aosta, Itálie - Letohradští hokejbalisté obránce Josef Matyáš a útočník Ondřej Procházka získali na IV. Mistrovství světa juniorů v italské Aostě bronzové medaile.

Pro Ondřeje Procházku a Josefa Matyáše je tak bronz doposud největším úspěchem. Ve své sbírce mají ale z dřívější doby i zlata z mistrovství Evropy nižších věkových kategorií.

Vladimír Blecha, Ondřej Lux a Zdeněk Matyáš zlatí

Ve dnech 9.-11.6.2006 se v krásném prostředí Alp v rakouském Villachu uskutečnilo 5. mistrovství Evropy hráčů do 16-ti a 18-ti let. V řadách reprezentantů měl SK OEZ Testa Letohrad své tři zástupce. Třetím brankářem osmnáctky byl Zdeněk Matyáš, v šestnáctce se aktivně představili obránce Vladimír Blecha a útočník Ondřej Lux. Všichni tři se stali dorosteneckými mistry Evropy ve svých kategoriích!!!

Pavel Kormunda hokejbalistou roku

Hokejová hala Slávie,Praha - Pátý galavečer hokejbalu společně s doprovodným programem zakončil českou hokejbalovou sezónu. Agentura Niosport v hokejové hale pražské Slávie uspořádala kulturní program na kterém byly předány ceny nejlepším jednotlvicům. Hokejbalistou roku byl podruhé v kariéře zvolen Pavel Kormunda z Letohradu, před Ľuborem Komendou ze Sudoměřic a Jaroslav Pavlíkem z Ústí nad Labem.

Starší žáci SK OEZ Testa Letohrad vicemistry ČR

Po loňském zisku titulu v kategorii starších žáků se Letohrad radoval opět z medaile v této věkové kategorii, tentokrát stříbrné. Ve finále nestačili svěřenci trenérů Hrubého a Syrovátky pouze na tým SK Kometa Polička.

Sestava Letohradu - vicemistra ČR 2006:
Horní řada: Uhlíř Michal, Zientek David, Paukrt Filip
Prostřední řada: Hrubý Roman (trenér), Langr Martin (v civilu-zraněný), Hýbl Ondřje, Žďárek Šimon, Doleček Martin, Krkavec David, Kroulík Jakub, Červinka Filip, Váně Miroslav, Lux Ondřej, Podhájecký Vladimír, Syrovátka Václav (vedoucí družstva)
Spodní řada: Adamec Miroslav, Syrovátka Jakub, Vrba Jaosef, Musil Tomáš, Forman Filip
Dole (brankáři): Gonzalez Gabriel, Bečka Petr.

Třetí místo v anketě Pardubického kraje v kolektivech dospělých

V pátek 10. března byly v důstojném prostředí Východočeského divadla v Pardubicích vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší sportovce a kolektivy za rok 2005.

Mezi vyhlašovanými nechyběli ani letohradští hokejbalisté. Dorostenecký mistr Evropy do 18-ti let obsadil v kategorii jednotlivců desáté místo. Radost příznivcům i sponzorům udělali muži SK OEZ Testa Letohrad, kteří ve velké konkurenci obsadili třetí místo. Týmové ocenění přebírali trenér Stanislav Chládek a útočník Jiří Košťál. Vítězem v kategorii dospělých se stali pardubičtí hokejisté HC Moeller Pardubice, na druhém místě skončili futsalisté Era Pack Chrudim.

Třetí místo v kolektivech dospělých v rámci Pardubického kraje je doposavad nejlepším umístěním hokejbalistů Spartaku v rámci této ankety a dobrou propagací města a klubových sponzorů.

Hokejbalisté Letohradu nejlepším kolektivem dospělých na okrese Ústí nad Orlicí

V 37.ročníku ankety Orlického sportovního sdružení získali letohradští hokejbalisté doposavad svůj největší úspěch. V kategorii "kolektivy dospělých" byli vyhlášeni vůbec nejlepším sportovním kolektivem roku 2005 na okrese Ústí nad Orlicí.

HOKEJBALISTÉ SPARTAKU OEZ LETOHRAD NEJLEPŠÍ V EVROPĚ

Hokejbalisté Spartaku Letohrad zvítězili v 10. ročníku Europa Cupu ve slovenském Martine.Největšího turnaje v Evropě, pořádaného mezinárodní federací ISBHF, který se 2. - 4. 9. 2005 hrál v západoslovenském Martinu, se zúčastnilo 11 předních mužstev ze 4 zemí.

Letohrad po zaváhání v úvodní skupině vyhrál díky nejlepšímu skóre prolínací část a postoupil přímo do finále, kde suverénně přehrál HBC O7 Žilina 3:2, když druhý gól vsítil soupeř až 15s před koncem.

Navíc brankář Juráček a útočník Kormunda se stali členy AllStars. Do AllStars se ještě dostal i Tibor Kosík ze Sudoměřic, který byl i nejlepším střelcem turnaje. Pavel Kormunda navíc vyhrál i kanadské bodování turnaje.

Další individuální úspěchy na ME v Ostravě

Ve dnech 1.-3.7.2005 se v Ostravě uskutečnilo další ME v kategorii osmnácti a šestnáctiletých. Mistry Evropy do 18 let se stali obránce Tomáš Kubíček a útočník Jan Furik. V kategorii do 16 let se stal vicemistrem Evropy obránce Vladimír Blecha.

Starší žáci Letohradu MISTRY REPUBLIKY pro rok 2005

Poprvé v historii letohradského klubu se jeden z jeho týmů stal Mistrem České republiky. O tento úspěch se zasloužili starší žáci Spartaku, kteří o víkendu 20.-22.5. zvítězili ve finálovém turnaji MČR 2005. Na titul Mistra ČR jim z pěti utkání stačily dvě vítězství a tři remízy. Jako jediný tým Letohrad na turnaji neprohrál a po zásluze si z Prahy odváží mistrovský titul. Nemalý podíl na jeho vítězství byla senzační porážka Karvinné v posledním utkání turnaje, kterou udolal 2:1 A-tým DDM Alfy Pardubice, který v konečném pořadí obsadil pátou příčku.

Sestava Letohradu - Mistra ČR 2005:
David Stárek, Gabriel Gonzales - Vladimír Blecha, Michal Blecha, Vojtěch Blažek, Ondřej Lux, Jan Kacálek, Jan Kaška, Jiří Plhák, Jakub Kroulík, Jakub Doležal, Jakub Syrovátka, Miroslav Adamec, Miroslav Váně, Petr Langr, Lukáš Lipenský, Šimon Žďárek , Filip Červinka, Michal Uhlíř, Tomáš Musil.
Trenér týmu: Roman Hrubý; vedoucí mužstva: Václav Syrovátka

Stříbrné medaile z juniorského světového šampionátu

Za účasti týmů ČR, USA, Kanady, Slovenska, Německa, Itálie, Švýcarska a Indie se ve slovenském Martině uskutečnilo III. Mistrovství světa hráčů do 20 let (24.-27.6.04). Reprezentace ČR obhajovala zlaté medaile z roku 2002. Bohužel však na tento úspěch nedokázala navázat, když ve finále prohrála s domácím Slovenskem 1:3. I tak je stříbrná medaile velkým úspěchem našich hráčů, vždyť si dokázali poradit mimo jiné i s oběma silnými zámořskými celky. Ve skupině naši porazili těsně USA 1:0 a v semifinále otočili nepříznivý vývoj v utkání s Kanadou, kdy již prohrávali 0:3 a nakonec zvítězili 5:3! (Další výsledky našich ve skupině: ČR - Švýcarsko 6:2 a ČR - Itálie 6:0).

Ve výběru ČR bylo hned pět hráčů TJ Spartak OEZ Letohrad, kteří se dokázali prosadit i v individuálních oceněních juniorského šampionátu. Byl jimi ve skvělé formě chytající DAVID JURÁČEK (vyhlášen nejlepším brankářem MSJ) a útočníci PAVEL KUBEŠ (v All Stars šampionátu), DAVID BAIER, MICHAL KOVÁŘ a DAVID VEČERNÍK.

V Letohradě tak přibylo k juniorskému mistru světa z roku 2002 Tomáši Frimlovi hned 5 světových juniorských vicemistrů, což dává klubu dobré předpoklady pro nadcházející premiérovou extraligovou sezónu.

Naši hráči mistry Evropy do 16 a 18 let

Za účasti týmů ČR, Švýcarska, Německa a Rakouska se v německém Kaufbeureunu o víkendu 22. a 23.května 2004 uskutečnilo III. Mistrovství Evropy hráčů do 18 let a II. Mistrovství Evropy hráčů do 16 let. Tohoto turnaje se zúčastnili i tři hráči našeho oddílu. V "osmnáctkách" to byl útočník ONDŘEJ PROCHÁZKA a obránce JOSEF MATYÁŠ. Branku výběru ČR do šestnácti let hájil ZDENĚK MATYÁŠ. Oba naše týmy v turnaji s přehledem zvítězily a získaly po zásluze zlaté medaile.

Mladší dorostenci získali stříbrné medaile

Cesta našich mladších dorostenců v extraligovém soutěžním ročníku 2003/2004 skončila až ve finále!

V něm podlehli ve třech utkáních Vsetínu, ale i tak svěřenci trenérské dvojice Luboš Hubálek a Ladislav Kubíček předváděli v sezóně vynikající výkony a po zásluze tak získali stříbrné medaile. Naši hráči zvítězili v základní části soutěže, z 36 zápasů získali 57 bodů.
Ve čtvrtfinále měli volný los, v semifinále pak vyřadili ve dvou zápasech HC Kert Park Praha.

Navíc byl brankář týmu ZDENĚK MATYÁŠ nominován do reprezentačního výběru ČR na ME hráčů do 16 let.

Dominik Hašek v Letohradě

Zcela jistě největší osobnost, která si zahrála na našem hřišti hokejbal, byl olympijský vítěz z Nagána a držitel Stanleyova poháru DOMINIK HAŠEK.

"Dominator" přijal naše pozvání a společně s ostatními osobnostmi ze světa sportu se zúčastnil v červnu 2003 V.I.P. Cupu. V týmu "hvězd" nastoupil mimo jiné s Alešem Hemským, Jiřím Malinským, Petrem Kaňkovským, Martinem Střídou, Vladimírem Kamešem, Jiřím Džmurou a dalšími proti výběru našich hokejbalistů. Utkání skončilo vítězstvím hvězd 7:5 a pobavilo více než 400 diváků, kteří přišli do hlediště.

David Baier, Ondřej Procházka a David Juráček se stali mistry Evropy do 18 let

Na konci června 2003 se v Rakovníku uskutečnilo II.Mistrovství Evropy hráčů do 18 let. Z našeho oddílu se ho zúčastnili hned tři hráči, kteří dostali důvěru reprezentačních trenérů. Kapitán týmu David Baier, Ondřej Procházka a David Juráček se do historie tohoto šampionátu zapsali velmi výrazně. Ve finálovém zápase dorostenci sváděli se Slovenskem obrovský boj o titul, v utkání již prohrávali 0:2. Nakonec o našem celkovém vítězství a titulech mistrů Evropy rozhodl v třetí třetině za nerozhodného stavu 3:3 vítězným gólem ONDŘEJ PROCHÁZKA. O výborných výkonech letohradských hráčů na ME svědčí i to, že nejlepším hráčem celého ME do 18 let byl zvolen DAVID BAIER, nejlepším brankářem DAVID JURÁČEK a do All stars byl nominován ONDŘEJ PROCHÁZKA.

Tomáš Kubíček a Luboš Hubálek mistry Evropy do 16 let

V Rakovníku se dařilo i mladším dorostencům. Z našeho oddílu byli na ME nominováni dva hráči - oba obránci, TOMÁŠ KUBÍČEK a LUBOŠ HUBÁLEK. Mladší dorostenci se dostali do finále, kde se střetli stejně jako jejich starší kolegové se Slovenskem. A stejně jako v "osmnáctkách", rozhodl finále právě letohradský hráč. Jedinou branku celého utkání vstřelil náš TOMÁŠ KUBÍČEK. Ten byl také zvolen nejlepším obráncem ME.

Členem realizačního týmu ČR byl i letohradský trenér Martin Motyčka.

Tomáš Friml juniorským mistrem světa

Největšího individuálního úspěchu v historií našeho klubu jsme se dočkali na konci června roku 2002. Kapitán letohradského "A" týmu, dvacetiletý obránce TOMÁŠ FRIML se stal juniorským mistrem světa v hokejbalu.

Český reprezentační výběr hráčů do 20 let, jehož byl Tomáš členem, zvítězil na II. MSJ ve švýcarském Champéry ve finálovém utkání nad Slovenskem 3:2, když v utkání již prohrával 0:2. Navíc se Tomáš v květnu 2002 dočkal i zlaté medaile z Mistrovství ČR juniorů, kterou si vybojoval s týmem Pirátů Hradec Králové, kde tuto sezónu hostoval.

David Baier dorosteneckým mistrem Evropy

V rakouském Villachu se na konci května 2002 konalo Mistrovství Evropy hráčů do 18 let. Náš oddíl na této akci měl své zastoupení zásluhou útočníka DAVIDA BAIERA (17), člena české dorostenecké reprezentace. Náš výběr vstoupil do turnaje překvapivou remízou se Švýcarskem 1:1, poté si snadno poradil s Rakouskem 12:0 a finálovou účast si zajistil v dramatickém utkání se Slovenskem (2:2), kdy naši hráči srovnávali stav utkání až v závěru utkání. První branku v tomto utkání vstřelil právě David Baier. Do finálového utkání nastoupil náš tým proti Švýcarsku a tentokrát nenechal vůbec nic náhodě a s přehledem zvítězil 7:1. Naši reprezentanti se tak stali mistry Evropy a získali po zásluze zlaté medaile. David Baier si připsal i svůj první výrazný individuální úspěch, když byl direktoriátem turnaje nominován do All Stars týmu.

Žáci z MČR 2001 - 2002 stříbrní

Premiérový týmový úspěch pro náš klub z republikových soutěží vybojovali v sezóně 2001 - 2002 naši žáci. Pod vedením trenérské dvojice Martin Motyčka a Luboš Hubálek se žákům podařilo v dlouhodobé soutěži obsadit celkovou druhou příčku.

Navíc byl ONDŘEJ PROCHÁZKA zvolen hokejbalistou roku v této věkové kategorií pro rok 2001.