13_20230926_074610.jpg

SUMA SUMÁRUM SEZONY 2021/22

Sezona 2021/2022 je definitivně minulostí a pro letohradské Jeleny přinesla nejen první „pocovidovou“ kompletní sezonu, ale i řadu úspěchů. Ještě než vám nabídneme první letní rozhovory, pojďme si uplynulou sezonu připomenout…

BRONZ V ČESKÉM POHÁRU I ÚSPĚŠNÉ NÁBORY

Extraligový tým mužů Letohradu pod vedením trenérského dua Tomáš Friml a Filip Červinka obsadil v konečné tabulce nejvyšší hokejbalové soutěže šesté místo. Do play-off Letohradští vykročili z šestého místa, narazili na třetí Pardubice a s nimi ve čtvrtfinále sehráli pět zápasů. Nejprve dvakrát vyhráli na půdě soupeře, pak ale dvakrát prohráli na domácí půdě a v pátém rozhodujícím zápase si semifinále vybojoval soupeř.

Na Letohrad ale čekal ještě jeden vrchol sezony – Final Four Českého poháru konaného na hřišti Letohradu, a to o druhém červnovém víkendu. Letohradští v semifinále nestačili na Kladno, v zápase o třetí místo ale jasně přehráli Heřmanův Městec a na krk si nechali pověsit bronzové medaile. Na Českém poháru se předávala i individuální ocenění, nejlepším útočníkem turnaje byl vyhlášen letohradský Michal Kovář.

V mládežnických kategoriích se Letohrad představil v lize starších žáků, přeboru mladších žáků, východočeském přeboru minipřípravek a také mikropřípravek. Největší úspěch zapsali starší žáci, kteří ovládli Pardubický pohár za účasti krajských výběrů a reprezentace dívek do 16 let.

Starší žáci

Do ligy starších žáků se přihlásilo 8 týmů. Naplánováno bylo tedy 14 kol. Letohradští zahájili sezónu dvěma vítězstvími nad bílými Pardubicemi a Ježky. Poté přišly tři zápasy se silnějšími mužstvy. Svitavy nadělily desítku, modrý tým Pardubic vyhrál 11:1 a Svítkov 13:2. Poté si Jeleni spravili chuť a porazili Českou Třebovou 13:3. Podzim ukončili dalším vysokým vítězstvím, podruhé porazili bílé Pardubice.

Na úvod jarní části přišlo vítězství nad Heřmanovým Městcem, poté opět prohra se Svitavami. Nejlepší a nejkvalitnější zápas odehráli Letohradští v Pardubicích proti modrému týmu. Nesmírně vyrovnaný zápas musely rozhodnout nájezdy, ve kterých ale byly úspěšnější Pardubice. Poté porazili Opočno a podruhé prohráli se Svítkovem, následovala velmi těsná prohra na zimním stadionu v Opočně. V posledním zápase ligy si Jeleni zastříleli, Českou Třebovou rozdrtili 18:4. V letošní sezóně v lize starších žáků – Čechy Východ obsadili starší žáci Letohradu 4. místo. Jeleni na Mistrovství České republiky nepostoupili, vyhrál tým Svítkova.

Jelikož se poslední zápas ligy odehrál už 7. května, byly naplánovány dva posezónní turnaje. Letohradští ani jednou neprohráli a ovládli oba turnaje. V sobotu 11. června ukončili Jeleni sezónu na Pardubickém poháru 2022. Ze druhého místa ve skupině, kde prohráli s Opočnem a porazili reprezentaci dívek do 16 let, postoupili do čtvrtfinále. Tam si smlsli na Jihlavě 15:0, a poté v sedmi hráčích porazili výběr Pardubického kraje U13. Ve finále skvělým bojovným výkonem porazili unavení letohradští hráči Opočno a oslavili zisk poháru. Více o poháru zde (odkaz).

Mladší žáci

Mladší žáci, doplňovaní hráči přípravky a minipřípravky, odehráli velkou porci zápasů. Všechny se hráli formátem na dvě poloviny po 10 minutách. Na třinácti turnajích, z toho pět domácích, odehráli Jeleni 43 utkání. Pocit vítězství si užili v deseti zápasech, nejvyšší výhra byla proti Opočnu 4:0.

Přípravka

Přípravka odehrála všech 9 turnajů. Jeden z nich si dokonce zahrála na celé hřiště, zbylé ve formátu 3+1. Mladí Jeleni se šestkrát radovali z vítězství a dvakrát byl výsledek vyrovnaný. Na turnaji na velké hřiště mladší hráči získali velmi důležité zkušenosti, protože ti nejstarší odchází do mladších žáků.

Minipřípravka

Ve východočeském přeboru minipřípravek se odehrálo 7 turnajů. Letohradští se 13. listopadu zápasů nezúčastnili z důvodu nedostatku hráčů, kteří v tu dobu byli nemocní nebo v karanténách. Poté už Jeleni odehráli všechny turnaje. Někteří hráči minipřípravky nastupují i za mladší žáky, nováčci v týmu tak od nich mohou nabírat cenné zkušenosti.

Mikropřípravka

Po velmi vydařených jarních náborech se Letohradu podařilo poskládat tým mikropřípravky. Noví hráči a hráčky si vyzkoušeli hru na dvou turnajích, 8. května ve Svítkově a 19. června v Hradci Králové.

Klub v jarní části uspořádal několik úspěšných náborových akcí – sportovní odpoledne pro družinu ZŠ Komenského, dopoledne s hokejbalem pro mateřské školky Taušlova, U Dvora a Skipi, Jeleni nechyběli ani na tradičních LetoHrátkách v posledním červnovém dni. Další nábory se chystají už na konec srpna.

REPREZENTAČNÍ STOPA LETOHRADU

Velkým úspěchem se pyšní Vanesa Halbrštátová, která si vybojovala účast na Mistrovství světa v Kanadě a s českým týmem tu vybojovala stříbrné medaile, když ve finále Češky podlehly těsně o gól domácím Kanaďankám 3:2.

V Pardubicích se konaly šampionáty v kategoriích U16, U20 a U23. Finále Evropského poháru v kategorii U16 proti sobě svedlo „červený“ a „bílý“ tým České republiky, z vítězství se radoval prvně zmíněný a zlaté medaile si tak na krk nechali pověsit i Jeleni Jaroslav Šmídek a Tomáš Lux. Zlato pak cinklo i v kategorii U20, kde český tým na ALPA Evropském poháru vedla dvojice letohradských trenérů Tomáš Friml a Filip Červinka. Česká dvacítka ve finále porazila výběr U23 Slovenska a zlaté medaile si tak domů odvezli i hráči Letohradu Jan Bečka, Ondřej Hubálek, Radim Dostál a Michal Macháček, který byl současně vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje. Tým U23 České republiky, jehož součástí byl i letohradský Filip Faltus, pak na turnaji vybojoval páté místo.

A úspěchy zaznamenali i hráči z letohradské mládeže. V Rakovníku se uskutečnil turnaj krajských výběrů U13, kde za Pardubický kraj bojoval i trojlístek Jelenů Filip Martinek, Max Fišer a Matěj Motyčka. Pardubický kraj bral stříbro. V kategorii U14, jehož finální turnaj se konal v polovině června v České Třebové, si dres červeného týmu oblékl Max Fišer. Už na jaře se v pražské Hostivaři konal finální turnaj krajských výběrů do 15 let, kde stříbro s týmem Pardubického kraje vybojoval i letohradský Ondřej Krejčí.

Všem hráčům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu.

Co Jeleny čeká v sezoně 2022/2023?

Další sezona se blíží a v klubu Jelenů v ní dojde k několika změnám. V extraligovém A týmu realizační tým rozšíří Michal Kovář, do hry se po několikaleté odmlce vrací B tým mužů, který bude trénovat Martin Motyčka. Změna nastala i na pozici šéftrenéra mládeže, kterým se stal trenér mladších žáků Petr Šťovíček. V mládežnických kategoriích budou opět figurovat starší žáci, mladší žáci, přípravka a minipřípravka a pokud se vydaří plánované nábory, tak se Jeleni zapojí i do turnajů mikropřípravek.

Letní příprava mužů začala 19. července a víc o ní (a nejen o ní) se dočtete v připravovaném rozhovoru s hlavním trenérem Tomášem Frimlem, pro žáky se chystá příměstské soustředění v termínu od 15. srpna.