14_20231004_093756.jpg

SUMA SUMÁRUM SEZONY 2020/21

Sezona 2020/2021 je minulostí a stejně jako tu předchozí, i ji poznamenala pandemie koronaviru. Po úspěšné loňské letní přípravě i povedeném soustředění mládeže v Řetové se v září rozběhly všechny soutěže, aby byly v polovině října přerušeny. Dlouhá pauza trvala takřka po celý podzim, světlou výjimkou byl zápas extraligy juniorů na začátku prosince, kdy Letohradští porazili Ježky Heřmanův Městec rozdílem osmi branek. Víc si už ale junioři v letošní sezoně ve své soutěži nezahráli.

Extraligoví hokejbalisté v mužské kategorii na podzim odehráli čtyři zápasy, poslední 3. října proti Kovu Praha. Na podzim vybojovali tři body za výhru a prohru v nájezdech, sezona se pro ně rozběhla opět až 8. května letošního roku, kdy v restartu extraligy hostili pražský Kert Park. Následně odehráli dalších šest zápasů, v nichž přivezli bod z Hostivaře, doma porazili na nájezdy Kladno a v posledním zápase přehráli Karvinou. Do play-off neproklouzli a po letošní specifické sezoně jim patří devátá příčka extraligové tabulky.

Extraliga juniorů nabídla na podzim čtveřici zápasů, v nichž byli Letohradští stoprocentní, na jaře se však po zralé úvaze klub rozhodl v Beko poháru juniorů nenastoupit a Jeleny využil do kádru extraligového týmu mužů.

V kategoriích žáků, přípravky a minipřípravky se toho na podzim taktéž příliš mnoho neodehrálo, soutěže byly v polovině října přerušeny a pauza trvala až do konce května. V červnu pak Letohradští nechyběli na žádném z turnajů a hokejbalu si tak v posledním měsíci školního roku užili dosyta.

Sezona 2021/2022 se blíží…

Počínaje červencem začala pravidelná prázdninová pauza, která se ale již také pomalu chýlí ke svému konci. Extraligovým hokejbalistům začíná příprava na novou sezonu, svou tašku si pomalu balí i mládežníci, kteří v termínu 9. – 13. srpna vyráží na soustředění do Řetové nedaleko Litomyšle. Po ní se rozběhnou pravidelné tréninky.

V nadcházející sezoně klub přihlásil kategorii minipřípravky, přípravky, mladších žáků, starších žáků a extraligových mužů.

Současně v klubu plánují i náborové a propagační akce. „Nábor trvá celoročně, bereme kluky i holky od čtyř let věku a informace už teď můžete zjistit na tel. čísle 775 61 254,“ uvedla koordinátorka náborů Iva Janoušková.