3_20230918_195500.jpg

Sportovní příměstský tábor skončil olympiádou, děti si odnesly medaile

Aktuálně – Letohradským hokejbalistům se v letošním roce povedlo obnovit tradici letních příměstských táborů pro nehokejbalové děti, letošní Sportovní příměstský tábor se uskutečnil v týdnu od 7. do 11. srpna. Zúčastnilo se třináct dětí ve věku od 5 do 11 let, které pod taktovkou organizátorek Ivy Janouškové a Terezy Krejčové celý týden poznávaly a zkoušely různé sporty.

Cíl: olympiáda

Hokejbal, fotbal, baseball, badminton, líný tenis, vybíjená, atletika… to je výčet sportů, které mimo jiné účastníci tábora vyzkoušeli. „Sportovní příměstský tábor jsme s Terkou pojaly ve stylu ‚vyzkoušej, co můžeš…‘ Pro děti byl každý den připraven pestrý program, který začínal půlhodinovou rozcvičkou a pokračoval dvěma sportovními bloky denně. Trochu si s námi hrálo počasí, pondělní dopoledne jsme tak strávili aktivitami v hokejbalové budově, kde si děti zkusily několik sportovních disciplín, ale i hry na seznámení a spolupráci. Odpoledne jsme pak vyrazili na dětmi očekávané hokejbalové hřiště,“ ohlíží se za programem organizátorka Iva Janoušková. V dalších dnech pak děti navštívily krom hokejbalového hřiště i „umělku“ vedle na fotbalovém hřišti, ve středu při dešti tělocvičnu ZŠ Komenského a ve čtvrtek pak atletický areál při ZŠ U Dvora. „Za vypůjčení prostor všem moc díky, stejně tak velké poděkování patří Restauraci Na Zámku, kam jsme chodili každý den na oběd,“ vzkázala Iva Janoušková.

Páteční den pak byl ve znamení olympiády ve stylu Pevnost Boyard. „Na kluky a holky čekalo deset úkolů, které museli splnit týmově – třeba 41x se trefit fotbalovým míčem do branky, zvládnout 108 pater, nastřílet 41 gólů s hokejkami, zvládnout 55 kotoulů, 3x přeskákat hřiště či naskákat 1000 přeskoků přes švihadlo,“ prozradila Iva Janoušková s tím, že za každý splněný úkol děti získaly jednu indicii, díky nimž pak věděli, kde mají hledat poklad v podobě medailí a diplomů od Letohradské olympijské komise :).

Sešla se nám skvělá parta, i když ve velkém věkovém rozmezí. Starší mladším pomáhali, ti mladší ty starší bavili. Všechny zaujala jakákoliv činnost, do všeho šli naplno, podporovali se a fandili si. Děti si vyzkoušely spoustu nových činností, v těch známých se zlepšily. Největší radost mi udělalo to, že jsme za celý týden neslyšely jediné sprosté slovo,“ zhodnotila celý týden organizátorka Tereza Krejčová a Iva Janoušková doplnila: „A já jsem moc ráda, že se nám vyhnuly úrazy či zranění, celý týden se povedl podle našich plánů, tedy až na rozmary počasí, a děti odcházely spokojené se slovy ‚mami, příští rok chci zase‘.“

Celá fotogalerie z tábora je na www.hokejbal-letohrad.rajce.net