111_20240613_115449.jpg

Jarní nábory: školky na hřišti a dvakrát mobilní hokejbalová střelnice

Aktuálně – Jarní měsíce bývají pro Jeleny ve znamení náborových akcí. Tradičně na své hřiště zvou obě letohradské školky a i v letošním roce se prezentovali mobilní nafukovací střelnicí.

Ve čtvrtek 11. dubna přivítali Jeleni na svém hřišti bezmála padesát dětí z Mateřské školy U Dvora. Tradiční akci pro předškoláky zorganizovala Iva Janoušková společně s Filipem Martinkem a Ondrou Kubíčkem, pro děti byly připraveny soutěže v hodu míčkem, hodu do branky, střelby na branku a na závěr přišel oblíbený zápas na třetinu na šířku hřiště, kde si to na jedné polovině proti sobě rozdali chlapci a na druhé polovině hřiště pak dívky. Na závěr nechyběla odměna.

Supernáborový den byl pro Jeleny čtvrtek 30. května. Dopoledne přišlo na dvě desítky předškoláků z Mateřské školy Taušlova, kde si pro ně Iva Janoušková s Ondrou Kubíčkem opět nachystali střelbu do branky, slalom mezi mantinely a na závěr pak zápas. Oběma náborům přálo počasí a i tady si děti odnesly malou odměnu. 

Odpoledne ve čtvrtek 30. května pak Jeleni na zahradě Mateřské školy U Dvora nafoukli mobilní hokejbalovou střelnici zapůjčenou od Českomoravského svazu hokejbalu. Během bezmála tří hodin se na střelnici vystřídaly desítky dětí různého věku, střílet mohli buď do branky, nebo do cílů přímo ve střelnici. Spolu s Ivou Janouškovou tu hladkému průběhu prezentace hokejbalu na Dětském dni pomohly hráčky starších žáků Aneta Krejčová a Nikoleta Luxová. Každý za svou snahu dostal odměnu a letáček.

Mobilní hokejbalová střelnice pak oživila i doprovodný program pochodu Přes kopce a dolíky, který se konal v sobotu 8. června v Dolní Dobrouči. Všechny náborové akce realizovala koordinátorka náboru v klubu Iva Janoušková, která je zhodnotila takto: „Rádi jsme opět po roce na hřišti přivítali děti ze školek, spolupráce trvá už řadu let a jsem ráda, že funguje. Obě školky mají díky naší spolupráci i vlastní hokejbalové vybavení dodané Českomoravským svazem hokejbalu a s předškoláky se setkáváme pravidelně.“ Díky dlouhodobé spolupráci se pak zrodila i účast Jelenů na Dětském dni ve školce. „Tomu patřilo odpoledne 30. května. Loni jsme tu postavili přenosné hřiště na minihokejbal, letos jsme se prezentovali střelnicí,“ uvedla Iva Janoušková a dodala: „Podobný úspěch měla střelnice i v Dolní Dobrouči, kde jsme byli už podruhé. Na všech akcích od nás děti dostaly letáčky s informacemi o náboru, další akce plánujeme na druhou polovinu roku.“

NÁBORY TRVAJÍ PO CELÝ ROK, ZAPOJIT SE MŮŽE KAŽDÝ

Nábor v klubu trvá celoročně. Tréninky v sezoně 2024/2025 začnou v týdnu od 26. srpna 2024, jejich časový rozvrh bude zveřejněn na webu klubu. „Nováčkům zapůjčíme helmu, rukavice a hokejku, vstupní investice rodičů je tak pouze zakoupení chráničů na kolena a holeně a sportovní obuvi. Hrajeme jeden až dva turnaje měsíčně v rámci východních Čech a přivítáme každého kluka či holku od čtyř let věku,“ shrnula informace k náborům trenérka mládeže Iva Janoušková.

Bližší informace na tel. 775 621 254 (Iva Janoušková).