Mládež – Posledním červnovým víkendem sezona definitivně skončila i pro minipřípravku a mladší žáky Letohradu. V sobotu se Jeleni zúčastnili turnaje minipřípravek, v neděli pak turnaje mladších žáků.
Rozhovor – Blížící se nová sezona nabídne fanouškům Letohradu znovu i extraligu juniorů. Letohrad tak po několikaleté pauze opět přihlásil obě mládežnické extraligy a na hřišti v Letohradě tak rozhodně bude na co koukat. Letní sezona oběma týmům vrcholí právě v nejbližších týdnech, na programu jsou i přípravné zápasy a nejen o nich, ale i o sestavě obou týmů, posilách a sestavě realizačních týmů obou mančaftů hovoří hlavní trenér obou týmů PETR VYCHYTIL, který v rozhovoru mimo jiné říká: „Cíle jsou pro nás vždycky ty nejvyšší, a budeme dělat vše, co bude v našich silách, abychom jich dosáhli. Realitu však ukáže prvních pár zápasů v každé soutěži.“
Letní příprava se blíží ke svému vrcholu, jak jsi s ní spokojen?
S přípravou na novou sezonu můžeme být víceméně spokojeni. Hráči dorostu i juniorů absolvovali v červenci kondiční přípravu s A týmem pod vedením Tomáše Frimla, který má v tomto velké znalosti a zkušenosti a dle mého názoru patří v tomto k nejlepším v celé republice. Několik hráčů mělo individuální program anebo se připravovalo ve svých mateřských klubech. Kondiční část přípravy jsme zakončili soustředěním v horském resortu Buková hora v Čenkovicích, kde jsme se sešli víceméně v plném počtu a přístup hráčů tak odpovídal tomu, že nikdo nemá své místo v týmu jisté.
Letohrad k týmu dorostu v letošní sezoně staví i tým juniorky, realizační týmy doplní nové tváře – mohl bys prosím krátce realizační týmy představit a případně nastínit i role jednotlivých členů?
Jsem velice rád, že se nám podařilo postavit oba týmy, dle mého názoru je to pro fungování extraligového klubu velice důležité. Co se týče realizačních týmů, budou provázané mezi sebou. Hlavním trenérem u obou kategorií budu já, a vzhledem k časové náročností obou soutěží se asistenti budou na zápasech i trénincích střídat. U týmu juniorů bude působit Jiří Krejsa, nově i asistent u A týmu. Více tím tak docílíme spolupráce mezi juniorskými kategoriemi a týmem mužů. Navíc s Jirkou se známe už velice dlouho a máme podobný pohled na hru jako takovou, takže se na toto spojení velice těším. Dalším členem bude David Srp, který k nám přichází z týmu HBC Hostivař. Jako hráč byl kapitánem nejen extraligových mládežnických týmů, ale také juniorských reprezentací. Naposled působil jako trenér dorostu právě v Hostivaři. Přinese nám nejen velké zkušenosti, ale také nový pohled na hru. Mám velkou radost, že se nám po dlouhých jednáních podařilo s Davidem domluvit. Aktuálně posledním členem našeho týmu bude Adam Klíma, který přichází z hokejového prostředí. Působil v mládežnických kategoriích HC Sparta Praha a poté v dalších pražských týmech. Má také zkušenosti z Univerzitní ligy a jsem si jistý, že nás tím obohatí nejen při trénincích, ale také na zápasech. Jako trenér brankářů bude u obou kategorií k dispozici Michal Novák. Za mě opět jeden z nejlepších v této pozici napříč celou extraligou. Má velké zkušenosti jako hráč, ale i jako trenér. V posledním roce například jako trenér brankářů u národního týmu do 16 let, na tuto pozici bychom těžko hledali někoho lepšího. Na pozici vedoucí týmu bude u dorostu Tereza Krejčová a u juniorů Lenka Fišerová, obě mají velké zkušenosti s touto pozicí a pro každý tým je důležité, že se na ně může spolehnout a každý se tak může soustředit na svoji práci.
Čekají týmy nějaké přípravné zápasy?
Ano, jsem rád že se nám podařilo domluvit několik přípravných zápasů. Již tuto neděli čeká juniory na Svitavském stadionu souboj s týmem Ježci Heřmanův Městec. Bude to první zápasová prověrka pro nově vytvořený tým, takže jsme všichni zvědaví, jak obstojíme. Již další víkend v sobotu nás na stejném stadionu přivítají týmy SK Rebel Praha, kteří zde mají soustředění. Zápas zde sehraje tým dorostu i tým juniorů. A poslední zkouškou bude turnaj juniorů ve Svítkově, kde se setkáme s obhájcem titulu z Kladna, každoročně silným HBC Pardubice a domácím Svítkovem.
Předpokládám, že v týmu juniorky počítáte s využitím dorostenců, nicméně přibydou i noví hráči z jiných klubů? Kteří?
Určitě ta provázanost mezi oběma kategoriemi bude velká, ale půjde především o výkonnost. Nikdo nic nedostane zadarmo. Příkladem pro všechny může být Maxim Fišer, který byl díky svému přístupu zvolen kapitánem juniorů i přesto, že věkově je stále dorostenec. Právě do dorostu jsme přivítali dva kluky z České Třebové, Lukáše Babku a Daniela Vostřáka. Ti by měli vytvořit silnou trojici s Michalem Snítilým, který u nás působil již v minulé sezoně. Ze Svitav k nám do dorostu přichází Miroslav Kloupar a David Kačurik, oba v předchozí sezoně patřili k velkým tahounům svého týmu a já věřím, že tu kvalitu si přinesou i k nám. Aktuálně poslední posilou dorostu je Timotej Krajči z Brna, který zvýší náš výškový průměr a dobře tak doplní obranné řady. Tahouny juniorů by měli být dva naši odchovanci, kteří se vrací zpět do našeho klubu, a to Tomáš Lux, který působil v juniorce Svítkova a Jaroslav Šmídek, který měl roční pauzu. Jednou z hlavních tváří mezi obránci by měl být Ondřej Pražák, který k nám přichází z hokejového prostředí a také Martin Švanda z Poličky. Z B týmu Letohradu se k nám přesouvají Martin Neruda, Ondřej Krejčí a Matěj Rous, u kterého věřím, že bude v ofenzivních statistikách patřit ke špičce celé extraligy. Z dorostu do juniorky se pak přesouvají Jáchym Šťovíček, Pavel Šafář a jeden z nejlepších střelců Petr Schwach. Podařilo se nám také prodloužit hostování Miroslava Kopeckého z Ostravy, přivést ze Svitav silného centra Vojtěcha Červeného, ze Zlína dalšího šikovného centra Oldřicha Bára a z Brna talentovaného brankáře Dušana Pavláska spolu s dalším střelcem Jakubem Havláskem. Na hostování z České Třebové k nám přichází bývalý kapitán reprezentace do 16 let Jan Zahálka. Z hokejového klubu HC Mountfield Hradec Králové k nám přichází Radek Vencl a Jakub Bednář. U obou věřím v jejich velký talent a je jen na nás, jak jim pomůžeme se v hokejbale co nejlépe aklimatizovat. Řešíme ještě další 2 hráče, ale zde je k dohodě zatím daleko. Uvidíme, jak na tom budeme během podzimu, a podle toho se zachováme na jaře.
Soutěž juniorů bude celorepubliková, Letohrad tak oproti loňskému rozdělení dorostu na divize čeká spoustu cestování. Jaký formát soutěže je pro tebe osobně lepší?
Oba formáty soutěží jsou v pořádku, respektive každému z nich rozumím. Myslím si, že vše je tak, jak má být v tomto ohledu. Juniorská soutěž je posledním krokem k mužskému hokejbalu a měla by být celorepubliková, čemuž tak je, a za to jsem moc rád. V kategorii dorostu je složité, že s některými týmy se vůbec nepotkáváte a jedna divize může být kvalitativně odskočená od té druhé a není zde tolik vyrovnaných zápasů. Člověk si musí předem rozmyslet, kolik času tomu chce věnovat, ale já se osobně těším na oba formáty.
Jaké jsou cíle obou týmů pro sezonu 2025/2026?
Vzhledem k tomu, že se mění ročníky je takhle před sezonou v těchto kategoriích těžké cokoliv odhadovat. Pokud se této sezoně všichni oddají, play-off by nás minout nemělo a poté už to bude hodně o aktuální formě.
Díky za rozhovor a přeji oběma týmům v soutěži hodně štěstí.
Rozpisy obou soutěžích jsou ve finální fázi přípravy a budou zveřejněny po jejich uvolnění Ligovou komisí ČMSHb.