55_20231213_163125.jpg

Minipřípravka zakončila podzim turnajem v nafukovače

VČ přebor minipřípravek – Čtvrtý turnaj podzimní části Východočeského přeboru minipřípravek odehrál Letohrad v sobotu 9. prosince v nafukovací hale v Pardubicích na Polabinách. Z Letohradu tentokrát vyrazila osmička hráčů s koučem Tomášem Smejkalem.

Letohradští sehráli tři zápasy, postupně se utkali s „bílým“ týmem Pardubic, Libercem a „černým“ týmem Svítkova, a i když výsledkově byli soupeři lepší, tak si mladí Jeleni turnaj užili. Turnaj v nafukovací hale se dětem líbil. Bylo to zase trochu něco jiného, opět jsme získali nějaké ty zkušenosti. Hráči se mají stále v čem zlepšovat a na tom budem společně pracovat,“ zhodnotil turnaj trenér Tomáš Smejkal.

Sestava Letohradu na turnaji: Svoboda Dominik – Smejkalová Stela, Franiak Lukáš, Javor Patrik, Filip Vojtěch, Cvejn Alexandr, Kapalčík Jonáš, Franko Samuel

Nováčci a Letohrad na dva týmy

Nejmladší tým Letohradu se za podzimní část úctyhodně rozrostl, soupiska nyní čítá jednadvacet aktivních hráčů a hráček, přičemž nejstarší ročníky 2015 trénují se starší kategorií a pravidelně hrají za přípravku. Minipřípravka trénovala na podzim dvakrát týdně a pokud zrovna neúřadovala nemocnost, na hřišti se prohánělo i okolo patnácti dětí. „Přibylo nám spoustu nováčků, kteří se do týmu začlenili, a jde vidět, že se snaží zapojit do hry. Jsem rád, že se nám tým rozrůstá. Doufám, že jim nadšení z hokejbalu vydrží,“ říká trenér Tomáš Smejkal, který tým převzal na podzim a právě v podzimní části získal trenérskou licenci. „Kurz trenérské licence byl zajímavý. Získal jsem další zkušenosti, jak se věnovat těm nejmenším a ukázat jim, že hokejbal není jenom sport, ale že se u toho dokážeme i bavit a pořádně se zasmát. A právě to mě na trénování baví,“ dodává s úsměvem Tomáš Smejkal.

U minipřípravky je nyní v tréninkách volno a děti mají prostor se těšit na Ježíška, od ledna se ale opět naplno zapojí do přípravy. Každý pátek budou chodit do tělocvičny TJ Spartak (od 17 hodin) a každé pondělí pak do tělocvičny ZŠ Komenského (od 17:30 hodin).

Další oficiální turnaj se uskuteční v sobotu 23. března 2024, místo konání bude upřesněno po uvolnění doplněného Termínového kalendáře Komisí mládeže regionu Čechy – Východ v lednu 2024.

Realizační tým minipřípravky děkuje všem dětem i rodičům za účast a aktivitu v podzimní části a přeje klidné svátky, veselé Vánoce a v novém roce spoustu radosti, úspěchu a zábavy nejen s hokejbalem. A hlavně pevné zdraví!