11_20230925_224646.jpg

Minipřípravka vyrazila se dvěma týmy do Svítkova

VČ přebor minipřípravek – V sobotu úvodním turnajem se Svítkově vypukl nový ročník Východočeského přeboru minipřípravek. Děti ročníku narození 2015 a mladší tu sehrály čtyři zápasy v minihokejbale 3+1 na šířku hřiště.

Jelenům na trénink v průběhu září došlo hned několik nováčků, trenéři se tedy rozhodli vyrazit na turnaj na dva týmy. „Museli jsme vyřešit post gólmana v jednom z týmů, tam nám ale vypomohl Eliáš Baier, který vyměnil roli útočníka za gólmana a zvládl to skvěle. V den turnaje nám sice odpadli dva kluci, v každém týmu tedy bylo pět hráčů do pole,“ nastínila za realizační tým minipřípravky trenérka Iva Janoušková.

Jak už bylo řečeno, každý tým odehrál čtyři zápasy. Premiéru si odbyli v modrém týmu Šimon Kraus a Lukáš Hudač. Bílý tým, který trénoval kouč Tomáš Smejkal, bral jednu výhru, dvě remízy a jednu prohru, modrý tým pod vedením Ivy Janouškové uhrál dvě remízy a dvakrát prohrál. A oba týmy si po dlouhé době užily i vzájemný zápas, který skončil remízou 2:2.

„Všechny děti zaslouží naši velkou pochvalu a poděkování patří i rodičům za to, že s námi strávili sobotní dopoledne. Další turnaj Jeleny čeká v sobotu 14. října, zřejmě v Pardubicích – Polabinách,“ uvedli trenéři.

Sestavy Letohradu:

Bílý tým: Svoboda Dominik – Franiak Lukáš, Smejkalová Stela, Smejkal Jan, Doleček Michal, Cvejn Alexandr

Modrý tým: Baier Eliáš – Bečička David, Janoušek Maxim, Hudač Lukáš, Solnička Štěpán, Kraus Šimon