45_20231113_145558.jpg

Minipřípravka na dva týmy odehrála turnaj ve Svitavech

VČ přebor minipřípravek – Třetí letošní turnaj minipřípravek, tedy dětí ročníků narození 2015 a mladší, se uskutečnil v sobotu na krytém zimním stadionu ve Svitavech. Letohrad do Svitav mířil s početnou delegací, dětí si zahrálo celkem šestnáct, z toho dva nováčci.

Premiéra v brance

Hráči a hráčky byly rozděleni do dvou týmů – tradičně bílého a modrého. V modrém týmu si premiéru odbyl teprve čtyřletý Lukáš Šitina a o něco málo starší Jonáš Kapalčík. Modří pod vedením kouče Tomáše Smejkala odehráli zápasy bílým týmem Pardubic, černým týmem Svítkova, bílým týmem Svítkova a nakonec s modrým týmem Pardubic, ze čtyř zápasů brali jednu výhru. Bílí si pod vedením trenérky Ivy Janouškové zahráli s modrými Pardubicemi, bílým Svítkovem, bílými Pardubicemi a nakonec s domácími Svitavami. V posledním zápase si místo v brance s Eliášem Baierem vyměnil Honzík Smejkal, který si tak poprvé zachytal v „ostrém“ zápase.

„Těší nás početná základna a také to, že v podstatě v každém turnaji letošního podzimu jsou nějací nováčci. Nebyli jsme v kompletní sestavě, chyběli nám někteří nemocní, ale i tak naši kluci a Stela odehráli čtyři zápasy plné zajímavých situací,“ zhodnotila za oba týmy turnaj Iva Janoušková. „S počtem nováčků, který máme, nemůžeme čekat hned nějaké výsledky, o které ostatně až tak úplně nejde. Samozřejmě mohli bychom udělat jeden nabitý tým a druhý z nováčků, ale to není naše cesta, proto hráče dělíme na dva vyrovnané týmy. Nasbírali jsme kupu zkušeností, zahráli si, pobavili se hokejbalem, dali nějaké góly a cíl turnaje jsme splnili,“ doplnila trenérka, která poděkovala i všem rodičům, kteří podali s šestnáctičlennou výpravou pomocné ruce.

Sestavy Letohradu:

Bílí: Baier Eliáš – Smejkal Jan, Doleček Michal, Cvejn Alexandr, Bečička David, Javor Patrik, Filip Vojtěch, Chmelík Barney

Modří: Svoboda Dominik – Franiak Lukáš, Smejkalová Stela, Šitina Lukáš, Šitina Tadeáš, Kapalčík Jonáš, Moravec Samuel, Solnička Štěpán

Minipřípravku čeká do konce roku ještě jeden turnaj, a to v sobotu 9. prosince v pardubické nafukovací hale. Ještě předtím si někteří minipřípravkáři zahrají za přípravku, která by turnaj v sobotu 25. listopadu měla odehrát na domácí půdě.