66_20240219_202509.jpg

Minipřípravka i mladší žáci si zahráli v nafukovačce

Mládež – V uplynulém víkendu se letohradští Jeleni hned dvakrát představili v pardubické nafukovačce. V sobotu se nejmenší zúčastnili turnaje minipřípravek, v neděli pak k turnaji vyrazili mladší žáci. Oba týmy si vysloužily pochvalu trenérky a nyní je čeká závěr zimní přípravy v tělocvičně.

TURNAJ MINIPŘÍPRAVEK

Na sobotní turnaj minipřípravek vyrazilo osm hráčů do pole a do branky se místo nemocného Dominika Svobody postavil útočník Eliáš Baier, který si v brance zachytal už několikrát na podzim. Letohradští odehráli tři zápasy. „Na hřišti se střídalo celkem osm hráčů ročníků 2015 a mladší. V prvním zápase proti berounským Keltům jsme byli lehce ospalí a zmatení, chyběla nám větší aktivita, střelba a důraz. Inkasovali jsme devět gólů, ale kluci se z toho rychle oklepali a ve druhém zápase porazili Prachovice 3:0 po zlepšeném výkonu a třech gólech Kuby Rybára,“ hodnotí turnaj trenérka Iva Janoušková a dodává: „Ve třetím zápase jsme narazili na velmi dobře hrající Kladno, které nám, podobně jako Kelti, nedovolili vstřelit branku a porazili nás rozdílem devíti branek. I tak ale všem hráčům patří pochvala, všichni bojovali až do konce a nikdo to nevzdal,“ konstatovala Iva Janoušková.

Sestava Letohradu: Baier Eliáš – Rybár Jakub, Filip Vojtěch, Šitina Tadeáš, Šitina Lukáš, Bečička David, Cvejn Alexandr, Kapalčík Jonáš, Solnička Štěpán

Další turnaj minipřípravek se uskuteční 23. března, místo turnaje bude upřesněno.

TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ

V neděli pak nafukovačka v Pardubicích patřila turnaji mladších žáků. Ten byl zpočátku trochu zpožděný kvůli pozdě otevřené hale, díky profesionalitě obou rozhodčích i přístupnosti všech týmů se však podařilo časové manko rychle dohnat. Letohradští v prvním zápase narazili na Svitavy, kde se jim dlouho nedařilo prosadit, ale nakonec zvítězili rozdílem dvou branek bez jediné inkasované. „Ve druhém zápase jsme hráli proti Svítkovu. Ten tradičně ukázali svoji sílu a nedal nám příliš prostoru. Prohráli jsme 5:0, ale kluci i holky se rychle oklepali a ve třetím zápase proti Opočnu naopak ukázali svou sílu oni, když soupeře přehráli také 5:0. Podobně jako u minipřípravky musím konstatovat, že na to, že někteří drželi hokejbalovou hokejku v ruce letos poprvé, byl výkon Jelenů a Laní moc pěkný a zaslouží pochvalu,“ uvedla trenérka Iva Janoušková.

Sestava Letohradu: Krejčová Aneta – Ščudla František, Šťovíček Vít, Ščudlová Tereza, Vodehnalová Eliška, Šturmová Amálie, Filip Jakub, Oliva Patrik, Pawera Josef

PŘESUN NA HŘIŠTĚ

Letohradskou mládež nyní čeká přesun na hřiště, a to od příštího týdne, kdy se opět vrací k podzimnímu formátu tréninků, tedy minipřípravka úterý a čtvrtek od 16:45 do 18:00 hodin, přípravka a žáci pak ve středu od 16:30 do 18:00 hodin a v pátek od 16:00 do 17:30 hodin.