Související zápas

Hokejbal Letohrad
LETHBC Pardubice - Modrý Tým
1:9(0:1, 1:3, 0:5)
so 18. 5. 2024 10:00 @ Letohrad, Liga starších žáků - Čechy Východ / Nadstavba - Skupina A
102_20240523_152355.jpg

Minipřípravka hrála v Přelouči, žáci zakončili nadstavbu na domácím hřišti

Mládež - Ačkoli centrem Letohradu se nesly zvuky atrakcí probíhající poutě, letohradští hokejbalisté nezaháleli. Starší žáci doma v sobotu hostili v posledním zápase nadstavby ligy starších žáků modrý tým Pardubic, z utkání odešli jako poražení. Čtyři prohry, ale spoustu zkušeností přivezli z Přelouče i minipřípravkáři.

Východočeský přebor minipřípravek

Předposlední turnaj Východočeského přeboru minipřípravek v sezoně 2023/24 odehráli Letohradští v Přelouči. Postupně narazili na týmy Svítkova, Hostivaře, Přelouče a Opočna. „Na turnaj jsme vyrazili všichni s dobrou náladou a v hojném počtu. Dobrá nálada panovala jak v kabině, tak na hřišti. Myslím, že si to všichni užili. Počasí nám přálo a nic nám nebránilo si turnaj užít,“ shrnul turnaj kouč Tomáš Smejkal.

Sestava Letohradu: Smejkal, Svoboda – Cvejn, Smejkalová, Kapalčík, Moravec, Jireš, Kraus, Baier

Závěrečný turnaj čeká minipřípravku Letohradu v sobotu 8. června, už tuto neděli však Letohrad vyráží na turnaj mikropřípravek do České Třebové, kde si zahraje zápasy s Českou Třebovou a třemi týmy Pardubic.

Liga starších žáků

SK Hokejbal Letohrad – HBC Pardubice „modří“ 1:9 (0:1, 1:3, 0:5)

Branka Letohradu: 21:24 Martinek

Střely: 8:48, vyloučení: 2:2, přesilovky: 3:1, využití: 0:1, v oslabení: 0:0

 Sestava Letohradu: Bouchal Petr, Krejčová – Bouchal Pavel, Kubíček, Martinek, Ščudlová, Vacek, Blažek, Fišer ©, Luxová, Manuel, Motyčka, Ščudla, Šturmová

Sestava Pardubic: Kysilková – Hruška ©, Motyčka, Smítka, Tesařík, Večerník, Blažek, Bodlák, Háva, Jakubec, Kmínek, Kohoutek, Kolomý, Lukošik, Pletánek, Salamon

Starší žáci narazili v závěrečném kole nadstavby na lídra soutěže – „modrý“ tým Pardubic. Soupeř v zápase dominoval, Letohradu dovolil jen jeden gól, když se ve 22. minutě prosadil Filip Martinek. Letohradští prohráli rozdílem osmi branek a v tabulce nadstavbové skupiny A obsadili páté místo. Starší žáky čeká v rámci této sezony ještě jedna událost, a to v sobotu 8. června, kdy si zahrají na přípravném turnaji výběrů U16 dívek a U13 Pardubického kraje. Místem konání by měl být Svítkov nebo Přelouč.