Související zápas

Hokejbal Letohrad
HBC Svítkov Stars PardubiceLET
5:6(3:2, 0:2, 2:2)
ne 11. 2. 2024 12:00 @ Pardubice - Svítkov, Český pohár 2023/2024, 3. kolo
61_20240206_133341.jpg

Jeleni míří ke třetímu kolu Českého poháru

Český pohár – Ačkoli do zahájení jarní části CROSSDOCK extraligy hokejbalu ještě zbývají dva víkendy, letohradské Jeleny čeká první zápas letošního roku už tuto neděli. Ve Svítkově totiž svěřenci trenérů Frimla a Kováře odehrají třetí kolo Českého poháru.

Extraligový tým se do Českého poháru zapojil až ve druhém kole, v tom prvním už vypadl druholigový B tým, když 28. září podlehl Poličce. Extraligoví Jeleni pak o měsíc později sehráli mač v Heřmanově Městci, kde vyhráli 1:3. Utkání třetího kola Českého poháru začíná v pardubickém Svítkově v neděli 11. února v 12:00 hodin.

Letohradští Jeleni mají za sebou suchou část zimní přípravy, kde k nabírání fyzičky využili nejen tělocvičnu, ale i budovu hokejbalu. „Suchá příprava se nelišila od předešlých, nabírali jsme kondici a sílu, abychom byli připraveni na jarní část sezóny,“ říká hlavní trenér Jelenů Tomáš Friml a na otázku, zda je s přístupem a průběhem spokojen, odpovídá: „Úplně spokojený nejsem, kondice některých hráčů po pauze není úplně optimální, jak by měla být ale ještě je nějaký čas na to zapracovat. A musí i sami ti hráči ve svém volném čase.“

Zápas Českého poháru je podle kouče dobrou prověrkou. „Zápas bude navazovat na přípravu, kterou máme, Už trénujeme na hřišti, takže herní konfrontace bude dobrá prověrka před těžkými jarními zápasy,“ konstatuje Tomáš Friml a na otázku sestavy prozrazuje: „Sestava bude kombinovaná, určitě vezmeme některé mladé hráče, abychom je viděli v zápase a aby nám ukázali, co v nich je. A taky si zahrají někteří hráči B týmu.“

Vítěz nedělního utkání postoupí do čtvrtého kola soutěže, po němž už bude následovat Final Four Českého poháru, které letos v termínu 29. – 30. března hostí hokejbalová hala v Plzni. Držte tedy Jelenům palce, ať se jim v neděli ve Svítkově daří!

Související články

Hokejbal Letohrad
39_20231030_160327.jpg

Český pohár: Jeleni porazili Ježky a jsou ve třetím kole

Český pohár – V uplynulém víkendu měli sice Jeleni v CROSSDOCK extralize volno, čekal je ale úvodní zápas Českého poháru – soutěže napříč výkonnostními kategoriemi. Los druhého kola Letohradské poslal do Heřmanova Městce, kde se postavili prvoligovým Ježkům. Letohrad vyhrál rozdílem tří branek a postupuje do třetího kola.