Český pohár: Jeleni porazili Ježky a jsou ve třetím kole

Český pohár – V uplynulém víkendu měli sice Jeleni v CROSSDOCK extralize volno, čekal je ale úvodní zápas Českého poháru – soutěže napříč výkonnostními kategoriemi. Los druhého kola Letohradské poslal do Heřmanova Městce, kde se postavili prvoligovým Ježkům. Letohrad vyhrál rozdílem tří branek a postupuje do třetího kola.

Ježci Heřmanův Městec – SK Hokejbal Letohrad 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Branky: 33:20 PP Šmíd (Pilař, Musílek) – 1:26 Lux F. (Cvejn), 16:45 Levý (Krejsa), 18:06 PP Bogdány (Krejsa, Halbrštát)

Střely: 29:35, vyloučení: 2:3, přesilovky: 2:1, využití: 1:1, v oslabení: 0:0

Sestava Heřmanova Městce: Dvořáček (Menc P.) – Macháček, Menc L., Musílek, Pecina, Trojek, Zeman, Bakus, Hejl, Kachlík, Kozel, Macenauer, Novák, Novelinka, Pilař, Sedlák, Šmíd

Sestava Letohradu: Křemenák (Novák) – Adamec, Anýž, Bečka, Krejsa, Lux F., Vychytil, Bogdány, Cvejn, Faltejsek, Halbrštát ©, Hubálek, Levý, Lux T., Šmídek

Letohradští, ač nebyli v kompletní sestavě, na Ježky vlétli hned od začátku a ve druhé minutě už vedli gólem Filipa Luxe. Ve druhé třetině pak Jeleni přidali dva góly – z hokejek Davida Levého a Vojty Bogdányho, v té třetí neuhlídali domácího Šmída, který potrestal oslabení Letohradu. „I když jsme nejeli v kompletní sestavě, tak jsme si chtěli potvrdit roli favorita, vyhrál a postoupit do dalšího kola,“ hodnotil zápas kapitán Jelenů David Halbrštát a pokračoval: „Věděli jsme, že Ježci hodně běhají a že to bude náročné, což se potvrdilo. Naštěstí jsme góly dávali my. I přes snahu soupeře, rozhodčích a místních hooligans jsme utkání zvládli. Trenéři si vyzkoušeli hráče na různých pozicích, a to nám snad pomůže v extraligových zápasech.“