Mládež – O prvním prosincovém víkendu si tradičně ještě vyrazila zahrála mikropřípravka Letohradu, pro tuto kategorii regionální svaz každoročně pořádá Mikulášský turnaj v nafukovací tenisové hale. Ani letos nechyběli malí Jeleni, kteří odehráli čtyři utkání. Nejen za turnajem, ale za celým podzimem, se v článku ohlíží trenér nejmladších kategorií Tomáš Smejkal.
Extraliga mládeže – O uplynulém víkendu byla kompletně uzavřena podzimní část obou extralig mládeže, tedy juniorů a dorostu. Zatímco dorostenci Letohradu si zápas v Přelouči kvůli marodce odložili na jarní části, junioři odehráli v neděli mač v Heřmanově Městci, který vyhráli rozdílem sedmi branek. Nejen zápas, ale celý podzim v obou kategoriích v článku hodnotí trenér Letohradu Petr Vychytil.
Extraliga juniorů – O víkendu se odehrají poslední utkání v kategoriích dorostu a juniorů. Dorostenci měli o uplynulém víkendu volno, junioři v neděli vyráželi do Berouna, kde s místními Kelty prohráli rozdílem tří branek. Oba týmy o víkendu zakončí podzimní část.
Extraliga – Podzimní část nejvyšší republikové soutěže mužů v hokejbale je minulostí a Letohradští Jeleni za sebou mají skvělý podzim. Po čtrnácti odehraných zápasech mají Jeleni na kontě 33 bodů a se čtyřbodovým náskokem na druhou Hostivař tak stráví zimu na první příčce tabulky. Úspěšný byl pro Letohrad i poslední výjezd podzimu, když na plzeňské Košutce v sobotu porazili domácí Mečouny…
st 12. 11. 2025 - Janoušková Iva
Dorost porazil Ježky, junioři body před Pardubicemi neubránili
Extraliga mládeže – Oba extraligové týmy mládeže Letohradu hrály o víkendu na domácí půdě. V sobotu dorostenci hostili heřmanoměstecké Ježky, juniory zase v neděli čekal mač s Pardubicemi. Dorostenci vyhrál, juniorům body o gól utekly. O víkendu oba týmy vyráží na půdu soupeřů.
Zápas dorostenců Letohradu a Heřmanova Městce začal hodinu před polednem a Jeleni soupeře přestříleli. Z prvního gólu se v osmé minutě radoval letohradský MíraKloupar, který také o necelé dvě minuty později využil přesilovku – 2:0. Ve druhé třetině, konkrétně ve 23. minutě na 3:0 zvýšil MaxFišer, ještě do konce třetiny ale Ježci snížili gólem Marečka – 3:1. V závěrečné minutě zápasu pak na konečných 4:1 zvýšil MatějMotyčka. „Zápas hodnotím kladně, vybojovali jsme si důležité body do tabulky. I přes vyvinutý tlak na soupeře jsme dělali chyby, ale náš gólman nás skvělé podržel. Těmto chybám se do budoucna budeme snažit vyvarovat,“ zhodnotil zápas Míra Kloupar, který si v zápase připsal dva góly a jednu asistenci.
Letohradští jsou v průběžné tabulce s 21 body třetí a další utkání je čeká v sobotu 15. listopadu ve zlínských Malenovicích. Úvodní buly padne v 11 hodin.
Extraliga juniorů
SK Hokejbal Letohrad – HBC Pardubice 3:4 (1:1, 1:0, 1:3)
V dalším kole extraligy juniorů hostili Letohradští soupeře z Pardubic. Vyrovnaný duel přinesl napínavou podívanou až do samotného závěru, nakonec se však z těsného vítězství 4:3 radovali hosté. Letohrad začal skvěle – už ve 3. minutě otevřel skóre Tomáš Lux po přihrávce Oldřicha Bára a Maxe Fišera. Pardubice odpověděly zásluhou Kadlece, a po první třetině tak bylo vyrovnáno 1:1. Ve druhém dějství vrátil domácím vedení Matěj Rous – 2:1. Rozhodující momenty přišly v závěrečné třetině. Hosté dokázali skóre otočit třemi brankami v rychlém sledu – trefili se Doležal, znovu Kadlec a nakonec Štach. Domácí už stihli pouze korigovat v přesilové hře, když se prosadil Radek Vencl po kombinaci s Matějem Rousem a Maxem Fišerem.
Na střely vyhráli Pardubičtí těsně 40:36, oba týmy hrály disciplinovaně – Letohrad měl čtyři vyloučení, soupeř o jedno více. Utkání sledovalo 64 diváků. Letohrad je s 22 body na pátém místě průběžné tabulky, přičemž ale týmy na prvním až sedmém místě dělí 4 body. Další zápas Letohradští hrají v neděli od 13:30 hodin v Plzni.