69_20240305_080434.jpg

Starší žáci přehráli Přelouč, přípravka si zahrála v nafukovačce

Mládež – První březnový víkend byl nabitý nejen v extralize. Starší žáci dohrávali odložený zápas z podzimu s Přeloučí, kterou vysoko porazili. Přípravka si letos podruhé zahrála v nafukovačce, ze tří zápasů Letohradští vybojovali jednu výhru.

LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ

SK Hokejbal Letohrad – HC Jestřábi Přelouč 13:2 (4:0, 4:2, 5:0)

Branky: 6:37 Motyčka (Martinek), 7:00 Fišer (Manuel), 10:45 Marek (Fišer, Šťovíček), 12:34 Fišer (Manuel, Martinek), 18:42 Fišer (Martinek), 19:20 Martinek (Fišer, Ščudla), 19:26 Luxová (Motyčka, Marek), 23:05 Šťovíček (Fišer, Martinek), 30:29 Fišer (Martinek), 35:24 Fišer, 39:55 Motyčka (Ščudla), 41:28 Fišer (Martinek, Manuel), 42:59 Martinek (Motyčka) – 21:24 Hampl (Sláma), 24:37 Špulák (Novotný)

Střely: 37:9, vyloučení: 1:1, přesilovky: 0:0, bez využití

Sestava Letohradu: Bouchal Petr, Krejčová – Bouchal Pavel, Marek, Martinek, Ščudlová, Vacek, Blažek, Brožek, Fišer ©, Luxová, Manuel, Motyčka, Ščudla, Šťovíček

Sestava Přelouče: Záruba – Čermák, Chudomel, Dašek, Hampl, Hlína ©, Král, Křemenák, Novotný, Sláma, Špulák, Tichý L., Tichý V., Vrátil

Letohradští otevřeli jaro roku 2024 dohrávkou zápasu s Přeloučí. Bezbrankový stav se držel až do sedmé minuty zápasu, kdy skóre otevřel Matěj Motyčka. Pak se letohradský brankostroj rozjel a zastavil se na skóre 13:2. Letohradští jsou v průběžné tabulce s devatenácti body třetí a v sobotu hrají opět na domácí půdě, když od 10 hodin hostí modrý tým Pardubic.

VÝCHODOČESKÝ PŘEBOR PŘÍPRAVEK

Letos podruhé do pardubické nafukovací tenisové haly vyrazila i letohradská přípravka. Sedmička letohradských hokejbalistů odehrála tři zápasy, z nichž brala jednu výhru. Sestava Letohradu nebyla kompletní, navíc chyběl nemocný brankář Toník Lux, branku tedy velmi srdnatě střežil minipřípravkář Dominik Svoboda.

Letohradští nejprve nastoupili proti Pardubicím, kde jim chvilku trvalo, než naskočili do tempa a nakonec prohráli 4:1. S Mladou Boleslaví utrpěli lekci z produktivity, velmi houževnatí Tygři Jeleny pěkně prohnali a vyhráli 7:1. Po dvouzápasové pauze pak Jeleni nastoupili proti „modrému“ týmu Kyjova, kde sice dlouho vedli, ale vlastními chybami soupeře nechali srovnat. V těsném závěru zápasu pak Letohrad vstřelil vítěznou branku a vyhrál 6:5. „Musím tým, složený povětšinou z minipřípravkářů, pochválit. Byť byli soupeřovi hráči většinou starší, kluci se nenechali odradit a bojovali jako lvi. Déle nám trvalo, než jsme se dostali do tempa, ale v každém zápase jsme se dokázali prosadit. A poslední zápas nám přinesl i sladkou příchuť vítězství, takže kluci odjížděli z Pardubic spokojeni. Pochvalu zaslouží Dominik v bráně, který tým v mnoha situacích opravdu podržel,“ zhodnotila turnaj trenérka Iva Janoušková.

Sestava Letohradu: Svoboda – Franiak, Baier, Rybár, Moravec, Bečička, Pawera, Vágner

Příští turnaj letohradskou přípravku v rámci Východočeské přeboru čeká v sobotu 13. dubna s předběžným místem konání buď ve Svítkově nebo ve Svitavách.