57_20231219_094528.jpg

Starší žáci jsou po podzimu čtvrtí, mladší žáci odehráli dva turnaje, přípravka čtyři

Mládež – Po dorostu a minipřípravce svůj prostor na webu Jelenů dostanou samozřejmě i zbylé tři kategorie mládeže letohradských hokejbalistů, a to starší žáci, mladší žáci a přípravka.

STARŠÍ ŽÁCI

Odehraných deset zápasů, na kontě 16 bodů a skóre s kladným výsledkem, tedy 57:51. To je popodzimní bilance týmu starších žáků Letohradu ve východočeské Lize starších žáků. Po podzimní části jsme v tabulce na 4. místě s kladným skóre. Dosáhli jsme na pět vítězství. To je se stávající sestavou určitě nad očekáváním,“ hodnotí podzim vedoucí týmu Tereza Krejčová. Kanadské bodování v týmu vede Max Fišer s 32 kanadskými body, nejlepším střelcem je Filip Martinek se 17 nastřílenými góly, přičemž oba pravidelně hrají za dorost. Tým starších žáků pod vedením kouče Ladislava Kubíčka ale prošel generační obměnou, kdy odešel silný ročník 2008. Polovina týmu je stabilně tvořena mladšími žáky. Střelecky se zatím neprosazují, ale určitě jsou platnými členy týmu. A hlavně sbírají cenné zkušenosti od těch starších, které zúročí za rok, za dva. Přípravkář naskočil jeden do dvou zápasů. Výkonnostně se vyrovnává mladším žákům, budeme ho nasazovat častěji,“ prozrazuje Tereza Krejčová a zároveň se zamýšlí nad tím, na čem by měli hráči zapracovat. „Na tom, aby i v trénincích makali na 100% a aby to, co se tam naučí, dokázali využít v zápasech. A největší slabinu vidím v psychické odolnosti, když se prohrává. Začnou se hádat, vyčítat si, někteří se naštvávají a to se pak promítne do zbytku zápasu,“ říká vedoucí.

MLADŠÍ ŽÁCI

Soutěž mladších žáků není pro sezonu 2023/2024 v Letohradě přihlášena, ale díky povedenému náboru a rozšíření kádru této kategorie Letohradští odehráli dva turnaje ve formátu 3+1, a to pod vedením trenérky Ivy Janouškové. „Na první turnaj jsme vyrazili do Hradce Králové, kde si premiéru v soutěži odehrály Amálka Šturmová a Eliška Vodehnalová. Druhý turnaj jsme odehráli ve Svitavách,“ popisuje Iva Janoušková a říká: „Oba turnaje si byly dost podobné, u hráčů a hráček je vidět, že jsou zvyklí hrát na celé hřiště a když jsou v klidu a bez emocí, tak je radost se na hokejbal v jejich podání dívat. Ve Svitavách jsme si ale jako tým prošli malou krizí a kluci a holky si zažili, jak málo stačí k tomu, aby nepočetný tým někdo svým nervováním rozložil,“ připouští trenérka. „Celkově ale oba turnaje hodnotím kladně a na jaře se plánujeme účastnit dalších turnajů, nejbližší by měl být už v únoru v Pardubicích v nafukovačce,“ plánuje Iva Janoušková s tím, že pokud tomu budou okolnosti přát, tak by se Letohrad mohl vrátit i do klasických pětkových turnajů. „Zapojíme děti z přípravky, abychom udělali aspoň dvě pětky, a pojedeme se učit hrát hokejbal na celé hřiště,“ nastiňuje trenérka a dodává: „Za podzim všem děkuji, hráčům za předvedené výkony, rodičům za pomoc s dopravou na turnaje a hlavně za skvělou organizaci vedoucí týmu Tereze Krejčové, díky které vše funguje tak, jak má.“

PŘÍPRAVKA

Také v kategorii přípravek se podařilo rozšířit kádr o nové hráče a hráčky. Tým odehrál čtyři turnaje, první v září ve Svítkově, druhý v Letohradě, v říjnu si tým zahrál v Heřmanově Městci a v listopadu pak v Přelouči. Poslední turnaj plánovaný na 25. listopadu byl kvůli počasí zrušen, náhradní termín je stanoven na sobotu 10. února v odpoledních hodinách v Pardubicích v nafukovačce. „Přípravka na podzim ušla dlouhý kus cesty. Někteří si odbyli premiéru v této kategorii, začátky byly těžké, ale postupně se učíme hrát jako tým. I v této kategorii je důležitá radost ze hry, budujeme souhru, spolupráci, učíme se z chyb. Od třetího turnaje se do týmu skvěle zapojil gólman minipřípravky, předškolák Dominik Svoboda, který nám vytrhl trn z paty, když nám onemocněl Toník Lux. V posledním turnaji už do Přelouče jela obrovská grupa z Letohradu, po x letech jsme byli opět na dva týmy a i když výsledkově to nebyla hitparáda, tak si každý dosyta zahrál a turnaj si užil,“ hodnotí podzim trenérka Iva Janoušková. Ostatně, dva týmy byly plánované i na zrušený turnaj v Letohradě a na jaře opět Letohrad plánuje jezdit na dva týmy. „Samozřejmě, bude-li dostatečný počet hráčů. Jsem ráda, že se zapojují děti věkově spadající do minipřípravky a těm konfrontace se staršími protihráči dává cenné zkušenosti,“ dodává trenérka a přidává poděkování: „Díky patří všem dětem i rodičům za pomoc, speciální díky pak Lucce Luxové, která v roli vedoucí vše organizuje, a Kláře Svobodové, která s námi také všechny turnaje odjezdila a v případě potřeby Lucku zastoupila. Děkuji.“

V prosinci si dali hráči žáků a přípravky pauzu, od 5. ledna se ale už naplno rozjíždí dvouměsíční zimní příprava, ve které Letohradští využijí dvě tělocvičny – tělocvičnu ZŠ Komenského a tělocvičnu TJ Spartak. „Pro rodiče se mění pouze termíny, které už nyní vidí v klubové appce EOSu a kde prosíme o potvrzování účasti,“ vzkázala za trenéry Iva Janoušková s tím, že od března by pak kompletně všichni měli přejít na hřiště.


Termínový kalendář pro jaro 2024:

Soutěž starších žáků: Rozpis zde (úvodní zápas jarní části čeká starší žáky 2. března na domácím hřišti proti Přelouči)

Turnaje mladších žáků: 18. února, 6. dubna (Letohrad), 15. června

Východočeský přebor přípravek: 2. března (Pardubice, nafukovačka), 13. dubna, 11. května, 1. června

Východočeský přebor minipřípravek: 23. března, 20. dubna, 18. května, 8. června

(kompletní místa budou doplněna)