Související zápas

Hokejbal Letohrad
Ježci Heřmanův MěstecLET
9:2(0:0, 6:1, 3:1)
so 9. 9. 2023 11:00 @ Heřmanův Městec, Liga starších žáků - Čechy Východ / Základní část
6_20230918_200817.jpg

Starší žáci i přípravka za sebou mají úvodní zápasy sezony

Mládež – Heřmanův Městec a Svítkov, to byla dvě místa, kam v sobotu zamířili mladí letohradští hokejbalisté. Starší žáci si zahráli v Heřmanově Městci, odkud přivezli prohru. Přípravka bojovala na prvním turnaji ve Svítkově.

Liga starších žáků

Ježci Heřmanův Městec – SK Hokejbal Letohrad 9:2 (0:0, 6:1. 3:1)

Branky Letohradu: 29:38 Martinek, 43:08 Martinek

Vyloučení: 1:2, bez využití, střely: 41:17

Sestava Letohradu: Bouchal Petr, Krejčová – Blažek, Bouchal Pavel, Fišer, Manuel, Marek, Martinek, Motyčka, Brožek, Vacek, Oliva

„Starší žáci zahájili sezónu v Heřmanově Městci. Tým nastoupil v omlazené sestavě, do ligy starších žáků premiérově naskočilo šest hráčů, čtyři z nich jsou věkově ještě mladšími žáky. Premiéru ve starších žácích si odbyli i oba brankáři, Petr Bouchal a Aneta Krejčová,“ uvedla vedoucí týmu Tereza Krejčová s tím, že v první třetině svěřenci kouče Ládi Kubíčka předvedli bojovný bezbrankový výkon, hodně tým podržela brankářka. „Na začátku druhé třetiny Letohradští obdrželi tři rychlé góly, což jejich bojovnost trochu poznamenalo. Na konci druhé třetiny byl stav 1:6. V poslední třetině Jeleni chytli trochu dech, který ale ke konci zápasu došel a v posledních minutách domácí hráči skóre navyšovali. Jejich kanonádu narušil svým druhým gólem Filip Martinek, který stejně jako při prvním gólu prostřelil heřmanskou gólmanku od modré čáry. Konečný výsledek byl tedy 2:9 pro domácí tým,“ shrnula Tereza Krejčová. Na další zápas letohradští vyrážejí do Svítkova, hrát se bude v sobotu 16. září od 9:30 hodin.

Turnaj přípravek

Letohradská přípravka odjela v sobotu k prvnímu turnaji nové sezony do Pardubic – Svítkova. Sedmičku hráčů čekaly čtyři zápasy, v kategorii přípravek si hned dva hráči střihli premiéru. „Turnaj jsme pojali jako přípravný, aby se kluci opět dostali do herního módu. V kategorii přípravek si poprvé zahráli Róza Kreuzigerová a nováček David Bečička. Tým odehrál čtyři zápasy, všechny za dost úmorného vedra, ale popasovali se s tím dobře. Víme, na čem musíme zapracovat, kde zabrat a co do příštích turnajů zlepšit,“ zhodnotila trenérka Iva Janoušková. Letohrad ze čtyř zápasů vybojoval jednu remízu, ve třech zápasech prohrál a další turnaj tým čeká už tento víkend – v sobotu 16. září, zřejmě na domácí půdě.

Sestava Letohradu: Lux – Ščudla, Šťovíček, Kreuzigerová, Bečička, Baier, Vágner

Fotogalerie z turnaje je na www.hokejbal-letohrad.rajce.net.