Související zápas

Hokejbal Letohrad
LETHBC Kladno
2:1(0:0, 0:1, 2:0)
so 9. 9. 2023 17:00 @ Letohrad, CROSSDOCK Extraliga hokejbalu / Základní část, 2

Skvělý obrat! Extraligoví Jeleni doma porazili Kladno

Extraliga – CROSSDOCK extraliga v soutěžním ročníku 2023/24 napsala svou první kapitolu. Letohradští Jeleni začali sezonu domácím zápasem proti Kladnu a úřadující vicemistři, byť se dlouho hrálo bez gólu, nakonec zvítězili. Všechny branky padly v přesilovkách. V průběžné extraligové tabulce Letohradským patří šesté místo, mají ale jednozápasové manko a už v sobotu Letohradští vyjíždějí na půdu soupeře – ve 14 hodin hrají v Plzni.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Kladno 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky: 30:35 PP Macháček (Bečka, Halbrštát), 38:18 PP Bogdány (Hubálek, Macháček) – 28:51 PP Pospíšil (Adam, Pražák)

Vyloučení: 4:4, přesilovky: 4:4, využití: 2:1, v oslabení: 0:0, střely: 26:28

Sestava Letohradu: Novák (Křemenák) – Adamec, Bečka, Dostál, Nazad, Švec, Vychytil, Bogdány, Chovanec, Cvejn, Faltejsek, Halbrštát ©, Hubálek, Levý, Macháček, Šmídek

Sestava Kladna: Gerlich (Keimar) – Barták, Dědič, Důras, Kastner, Pospíšil ©, Soukup, Teinitzer, Adam, Kamenář, Patera, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Singer, Slavík

Sobota v 17 hodin, to byl čas, kdy padlo první buly zápasu mezi Jeleny a Rysy. „Před utkáním s Kladnem jsme čítali několik omluvenek, ale do akce se po dlouhé době vrátil Petr Vychytil a posila z Třebové Štěpán Švec. Oba zahráli suprově včetně premianta v podobě juniora Járy Šmídka. Tým nakonec vypadal velice dobře a utkání jsme chtěli jednoznačně vyhrát,“ ohlíží se za utkáním asistent trenéra Filip Červinka. Kladno na nás tradičně vlétlo hlubokým presingem, dohráváním soubojů, dvě třetiny mělo více ze hry, což eskalovalo jejich vedoucím gólem po řadě přesilových her,“ říká. První třetina nakonec byla bezbranková, v té druhé se na jejím samém konci – minutu před sirénou – v přesilovce prosadil kapitán Rysů Jan Pospíšil – 0:1. Před třetí třetinou jsme chtěli hru maximálně zjednodušit a tlačit se do branky, z naší aktivity vyplynuly fauly soupeře a my využili dvě výborně sehrané přesilové hry a radovali se tak ze zisku tří bodů,“ pokračuje Filip Červinka. Nejprve totiž pětatřicet vteřin po úvodním buly třetí třetiny Gerlicha v brance Kladna překonal Michal Macháček a v 39. minutě strhl vedení na stranu domácího týmu Vojtěch Bogdány – 2:1. Vstup do soutěže je vždy důležitý a jsme moc rádi, že se to povedlo za tři body. Nedostatků ve hře byla hromada, zápas to byl hlavně doslova ubojovaný, ale i to se počítá a tým prokázal, že netrpí „vicemistrovskou kocovinou“, ale před dalším zápasem musíme výrazně zapracovat na herním systému a větší spolupráci hráčů v útočném pásmu. V sobotu jedeme do Plzně, kde se nám dlouhodobě nedaří, chceme toto prokletí zlomit!“ předesílá Filip Červinka.

Letošní ročník s sebou přinesl ještě jednu novinku, po každém utkání se hráči mohou těšit na vyhlášení nejlepšího hráče zápasu. Cenu po prvním domácím zápase Jelenů předával bývalý úspěšný olympijský biatlonista Ondřej Moravec, který dobrotami od Pečení bez mléka a másla odměnil za Letohrad Michala Macháčka a za Kladno brankáře Leoše Gerlicha.