106_20240604_150329.jpg

Přípravka zakončila sezonu turnajem na domácí půdě

VČ přebor přípravek – V sobotu 1. června se v Letohradě konal závěrečný turnaj Východočeského přeboru přípravek. Letohradští využili domácí půdy a postavili dva týmy. Turnaj začal se zpožděním kvůli prudkému a vytrvalému dešti, nakonec se ale odehrál celý a Letohradští si na krk nechali pověsit pamětní medaile.

Oba týmy odehrály čtyři zápasy – potkali se s týmem Svitav, Svitav – dívek, Kyjova a sehráli i vzájemné klubové derby. Začínalo se ale téměř o půl hodiny později, protože chvíli před plánovanými prvními zápasy začalo hustě pršet a organizátoři po dohodě s trenéry začátek turnaje odložili.

Bílý tým pod vedením Lucie Luxové uhrál dvě výhry, modrý tým pod vedením Ivy Janouškové bral jednu remízu, vzájemné měření sil vyznělo lépe pro bílý tým. „Celkem jsme do turnaje nasadili čtrnáct hráčů, využili jsme i hráče minipřípravky, do branky modrého týmu se postavil předškolák Dominik Svoboda. Herní premiéru si po dlouhých měsících tréninku odbyli Viktor Novotný a Dominik Moravec. Všichni hráči zaslouží pochvalu,“ zhodnotila turnaj trenérka Iva Janoušková a poděkovala za pomoc i všem, kteří na turnaji přiložili ruku k dílu.

S kategorií přípravek se tak rozloučily ročníky 2013, v příští sezoně tak bude přípravka určena ročníkům 2014 a 2015. V sobotu 8. června si turnaj zahrají starší žáci a také minipřípravka Letohradu, v sobotu 15. června čeká poslední turnaj mladší žáky a v neděli 16. června zakončí sezonu mikropřípravka.

Sestava bílého týmu: Lux Antonín – Luxová Nikoleta, Novotný Viktor, Moravec Samuel, Kraus Šimon, Rybár Jakub, Franiak Lukáš

Sestava modrého týmu: Svoboda Dominik – Baier Eliáš, Jireš Antonín, Filip Vojtěch, Moravec Dominik, Javor Patrik, Vágner Tomáš