63_20240213_145254.jpg

Přípravka vyrazila na turnaj do Pardubic

Turnaj přípravek – V druhé únorové sobotě se v pardubické nafukovačce uskutečnil další ze zimních turnajů mládeže ve východních Čechách. Tentokrát tu nechyběl ani Letohrad, který netradičně v odpoledních hodinách odehrál tři zápasy. Turnaj byl náhradou za zrušený turnaj 25. listopadu kvůli nepříznivému počasí.

Letohradští se nejprve utkali s Blatnou, kterou porazili 3:2. Poté nastoupili proti silnému Svítkovu, od něhož schytali prohru 6:1. A na závěr se potkali s Hradcem Králové, kde utkání skončilo remízou 2:2. „Původně jsme plánovali jet na dva týmy, ale okolnosti tomu chtěly jinak. Postavili jsme tedy jeden tým o sedmi hráčích do pole a dvou gólmanech, kteří si turnaj dali spravedlivě napůl,“ hodnotí turnaj trenérka Iva Janoušková a dodává: „Musím kluky pochválit. Byť to byl letošní první turnaj a většina z nich vlastně poprvé po Vánocích měla v ruce hokejku, naší hře nechybělo nasazení, dravost a hlavně nechybělo zakončení. Kluci zaslouží pochvalu.“

Po třech odehraných zápasech dostali všichni hráči z rukou předsedy Komise mládeže regionu Čechy Východ Martina Komárka pamětní medaili za odehranou polovinu soutěže.

Sestava Letohradu: Lux, Svoboda – Ščudla, Franiak, Pawera, Baier, Bečička, Vágner, Kraus

Další turnaj přípravku čeká, taktéž v nafukovačce, v sobotu 2. března. Už tento víkend ale do akce míří další mladí Jeleni – v sobotu jeden do nafukovačky minipřípravka a v neděli mladší žáci.

Související odkazy