98_20240512_074447.jpg

Přípravka přivezla z Prachovic tři výhry

Mládež – Předposlední turnaj Východočeského přeboru přípravek odehráli Letohradští v sobotu 11. května v Prachovicích. Turnaj se Jelenům povedl, ze čtyř zápasů brali tři výhry.

Letohradští vyrazili do Prachovic úplně poprvé a v pěkném a moderním areálu sehráli čtyři utkání. „Na turnaj jsme vyrazili po delší době v kompletní sestavě a Fanda a Víťa, kteří hrají už za starší žáky, byli v týmu rapidně znát. Turnaj jsme odehráli v obrovské pohodě, kluci si ho užili, sestava si sedla a všechno bylo tak, jak má být. Premiéru v kategorii přípravek si odbyl Toník Jireš, který si hned vstřelil svůj první gól, velmi dobře si vedl i minipřípravkář – předškolák Dominik Svoboda. Musím říci, že nám kluci udělali na turnaji svým předvedeným výkonem velkou radost,“ konstatovala trenérka Iva Janoušková.

Letohrad sehrál utkání nejprve s hradeckými Piráty, které porazil rozdílem tří branek, poté nastoupil proti Ježkům z Heřmanova Městce, kde také Jeleni brali výhru. Euforii trochu přetrhli Jestřábi z Přelouče, proti nimž se Jelenům nevedlo a prohráli 8:4, ale v posledním zápase nastoupili proti domácím Prachovicím, kteří jsou nováčky soutěže a své zkušenosti teprve sbírají. „V posledním zápase nám domácí tým několikrát také pořádně zahrozil, ale jejich výpady jsme ubránili, nulu na kontě brankáře jsme uhájili a připsali si třetí výhru,“ dodala trenérka.

Sestava Letohradu: Lux – Ščudla, Svoboda, Šťovíček, Baier, Jireš, Vágner, Pawera, Franiak, Rybár

Závěrečný turnaj Východočeského přeboru přípravek v sezoně 2023/2024 se uskuteční v sobotu 1. června, místem konání by mělo být hřiště v Letohradě a na domácí půdě se tak s kategorií přípravek symbolicky rozloučí hned trojice hráčů.