27_20231009_212805.jpg

Přípravka jela k Ježkům, mladší žáci k Pirátům

Mládež – Uplynulý víkend poslal do akce všechny týmy Letohradu mimo minipřípravky. Přípravka v sobotu vyrazila na třetí turnaj letošní sezony, tentokrát do Heřmanova Městce. V neděli se pak sedmička mladších žáků zúčastnila turnaje 3+1 v Hradci Králové.

PŘÍPRAVKA

Na přípravku Letohradu v sobotním dopoledni v Heřmanově Městci čekaly čtyři zápasy. „V týdnu před turnajem jsme se museli popasovat s nemocí brankáře Toníka Luxe, do brány byl tedy povolán teprve šestiletý Dominik Svoboda, který si tak odbyl brankářskou premiéru ve starší kategorii,“ uvedla trenérka Iva Janoušková. V poli Jeleni měli tradičně šestici hráčů, kteří se postupně utkali s týmy domácích Ježků, Přelouče a poté s dvěma týmy Pardubic. „Ze čtyř zápasů máme jednu výhru, všechny zápasy ale byly pohledově velmi pěkné, bojovné a naši kluci, jak bylo vidět, získávají další cenné zkušenosti a také mnohem víc jistoty a odvahy v zakončení. Všichni zaslouží velikou pochvalu,“ doplnila trenérka. V listopadu přípravku Letohradu čekají hned dva turnaje, a to v termínech 4. a 25. listopadu.

Sestava Letohradu: Svoboda – Ščudla, Šťovíček, Pawera, Baier, Franiak, Vágner

MLADŠÍ ŽÁCI

Tým mladších žáků není v letošní sezoně přihlášen do žádné oficiální soutěže, Jeleni tak zvedli hozenou rukavici v podobě turnaje mladších žáků 3+1 na šířku hřiště. A poprvé po velmi dlouhé době tým nastoupil s hráči dané věkové kategorie. „Premiéru v turnaji si odbyly Eliška Vodehnalová a Amálka Šturmová. Musím říct, že mě tým mile překvapil. Formát 3+1 nikdo z nich už dlouho nehrál, šli do toho ale všichni naplno a od začátku byla naše hra útočná a plná šancí,“ nešetřila slovy chvály trenérka Iva Janoušková. Letohrad v prvním zápase porazil Hradec Králové, remizoval s Libercem, poté smolně prohrál se Svitavami a nakonec remizoval s týmem Poličky. „Řekli jsme si, kde byly naše chyby, co je třeba zlepšit, ale myslím, že kluci i holky mohou být spokojeni. My s vedoucí Terkou Krejčovou spokojené jsme a za výkon hráčům a hráčkám děkujeme,“ shrnula turnaj Iva Janoušková, která na samý závěr turnaje vyhlásila i hráče turnaje, kterým se stal Patrik Oliva. Další turnaj mladší žáci Letohradu odehrají 12. listopadu.

Sestava Letohradu: Krejčová – Luxová, Šturmová, Vacek, Vodehnalová, Oliva, Brožek