Související zápasy

Hokejbal Letohrad
46_20231113_145825.jpg

Mladší žáci vybojovali tři remízy a výhru ve Svitavech

Turnaj mladších žáků – Na druhý turnaj letošního podzimu vyrazili v neděli mladší žáci, kteří ve formátu 3+1 na šířku hřiště odehráli čtyři zápasy na zimním stadionu ve Svitavech. Z turnaje odvezli tři remízy a jednu výhru, premiéru v soutěži mladších žáků si odbyl přípravkář Pepa Pawera.

Letohradští odehráli čtyři zápasy. Nejprve nastoupili proti Poličce, kde se Letohradští ujali vedení, soupeř pak ale postavil na plochu tři nejsilnější hráče a ti srovnali. Na vítězný gól Letohradu nezbyl čas, byla z toho tedy remíza 1:1.

Ve druhém zápase Letohradští nastoupili proti Liberci. Tým z pod Ještědu přijel v početné sestavě, hrál se velmi rychlý hokejbal a všichni museli být stále ve střehu. Letohradští se opět ujali vedení, soupeř ale dokázal srovnat a Jeleni brali druhou remízu – 2:2.

Emočně nejsilnější byl třetí zápas proti Opočnu. Ten začal hned po předchozím zápase s Libercem a Letohradští se rychle ujali vedení. Ještě v polovině druhé půlky vedli 3:1, pak ale přišly dvě chyby, dvakrát dali prostor soupeři a ten srovnal – 3:3.

V závěrečném zápase, po chvilce vydechnutí a důrazné domluvě v kabině, Letohradští nastoupili proti Svitavám. Zklidněný tým si šel trpělivě za svým, soupeř sice měl dost šancí, ale Aneta v bráně byla tentokrát bezchybná a Letohrad zvítězil 2:0.

„Turnaj ve Svitavech přinesl nejen čtyři zápasy, ale i spoustu zajímavých chvil. Skousnout zklamání z remízy, když výhra uteče jen o kousek, je pro některé hráče i hráčky stále velký problém, se kterým se musí popasovat. V týmu máme podzimní nováčky, ve Svitavech hráli hned tři – Eliška, Amálka a Pepa, ti nasbírali spoustu zkušeností. Za mě to byl povedený turnaj, ze kterého vezeme sedm imaginárních bodů, ale i spoustu nových poznatků z týmové hry,“ zhodnotila turnaj trenérka Jelenů Iva Janoušková.

Sestava Letohradu: Krejčová – Vacek, Ščudla, Pawera, Ščudlová, Vodehnalová, Šturmová, Oliva