Mládež – O prvním prosincovém víkendu si tradičně ještě vyrazila zahrála mikropřípravka Letohradu, pro tuto kategorii regionální svaz každoročně pořádá Mikulášský turnaj v nafukovací tenisové hale. Ani letos nechyběli malí Jeleni, kteří odehráli čtyři utkání. Nejen za turnajem, ale za celým podzimem, se v článku ohlíží trenér nejmladších kategorií Tomáš Smejkal.
Extraliga mládeže – O uplynulém víkendu byla kompletně uzavřena podzimní část obou extralig mládeže, tedy juniorů a dorostu. Zatímco dorostenci Letohradu si zápas v Přelouči kvůli marodce odložili na jarní části, junioři odehráli v neděli mač v Heřmanově Městci, který vyhráli rozdílem sedmi branek. Nejen zápas, ale celý podzim v obou kategoriích v článku hodnotí trenér Letohradu Petr Vychytil.
Extraliga juniorů – O víkendu se odehrají poslední utkání v kategoriích dorostu a juniorů. Dorostenci měli o uplynulém víkendu volno, junioři v neděli vyráželi do Berouna, kde s místními Kelty prohráli rozdílem tří branek. Oba týmy o víkendu zakončí podzimní část.
Mládež – Čtvrtý listopadový víkend byl zároveň posledním hracím dnem pro týmy mladších žáků a přípravky Letohradu. S oběma týmy vyjel trenér Petr Šťovíček do Hradce Králové, s žáky v sobotu a s přípravkou v neděli.
Mládež - út 8. 10. 2024 - Janoušková Iva
Mladší žáci si zahráli na třetinu v Prachovicích, mikropřípravka v Hradci Králové
Mládež – Hned dva turnaje se uskutečnily v neděli 6. října. Prachovické hřiště hostilo turnaj mladších žáků ve formátu 3+1, v Hradci Králové se konal turnaj mikropřípravek. Letohrad se zúčastnil obou turnajů.
Na turnaji mladších žáků ve formátu 3+1 na šířku hřiště na Letohrad čekaly čtyři zápasy. Trenérka Iva Janoušková měla k dispozici devět hráčů – sedm do pole a dva gólmany, kteří se v bráně vystřídali. „První dva zápasy odchytal Tonda Lux, přičemž Robin Oliva hrál v útoku, v dalších dvou zápasech se kluci vyměnili. Odehráli jsme čtyři utkání, máme dvě výhry a dvě prohry,“ hodnotí turnaj trenérka. Letohradští nejprve vysoko přehráli hokejbalisty domácích Prachovic, pak ale nastoupili proti Poličce. „Po prvním relativně snadném zápase nás Polička dost razantně probudila, je vidět, že ti kluci o sobě vědí a umí rychle kombinovat. Ve třetím zápase jsme porazili Mladou Boleslav a ve čtvrtém zápase jsme si vybrali smůlu a proti Liberci, byť jsme měli šance, jsme se nedokázali prosadit,“ popisuje průběh turnaje Iva Janoušková a dodává: „V sestavě jsme měli čtyři kluky z přípravky a mám radost, že i oni se dokázali brankově prosadit. Robin Oliva si odchytal své první dva zápasy v bráně a vcelku se mu dařilo. Celkově turnaj hodnotím velmi kladně.“
Ročníky narození 2017 a mladší, to je kategorie mikropřípravek, jejíž turnaj ve formátu 3+0 na šířku hřiště na malé branky hostil Hradec Králové. Trenér Tomáš Smejkal na turnaj vyrazil se sedmi hráči do pole, premiéru si odbyl Kuba Macháček. Letohrad odehrál čtyři zápasy, proti Svítkovu, „modrým“ Pardubicím, Svitavám a České Třebové. „Nedělní turnaj v Hradci Králové s mikro se nám vydařil. Můžu opět pochválit všechny hráče, kteří se zapojili. Je vidět zlepšení ve hře a z toho mám velkou radost,“
zhodnotil turnaj Tomáš Smejkal.