HbK KarvináLET
7:5(1:1, 1:2, 5:2)
so 4. 11. 2023 14:30 @ Karviná, CROSSDOCK Extraliga hokejbalu / Základní část

Karviná výpadek ve třetí třetině potrestala, Jeleni body nedovezli

Extraliga – Desáté kolo CROSSDOCK extraligy poslalo Jeleny do Karviné. Letohradští tu měli zápas slibně rozehraný, ve třetí třetině ale otěže převzal soupeř a nakonec vyhrál rozdílem dvou branek. Letohradští jsou po devíti odehraných zápasech v průběžné tabulce extraligy s třinácti body sedmí, v sobotu od 14 hodin doma hostí Hradec Králové.

HbK Karviná – SK Hokejbal Letohrad 7:5 (1:1, 1:2, 5:2)

Branky: 6:05 Diviš (Skyba, Wróbel), 25:14 PP Rosůlek L. (Pala, Fárský), 31:57 Rosůlek L. (Pala, Juraško), 33:43 Diviš (Pala, Rosůlek L.), 35:04 Fárský (Skyba, Wróbel), 42:06 PP Pala (Rosůlek L., Humlíček), 44:50 EN Rosůlek L. (Diviš, Pala) – 0:24 Bečka (Anýž, Halbrštát), 19:09 Krejsa (Lajčiak), 23:18 Rozlílek (Halbrštát), 38:35 PP Rozlílek (Krejsa, Bečka), 40:13 PP Rozlílek (Krejsa)

Střely: 27:36, vyloučení: 7:4, přesilovky: 3:7, využití: 2:2, v oslabení: 0:0

Sestava Karviné: Humlíček (Smetana) – Juraško, Niedoba, Pilch, Růžička, Sladký, Zaremba, Diviš, Fárský, Orság, Pala, Procházka, Řehůřek, Rosůlek L. ©, Skyba, Wróbel

Sestava Letohradu: Novák (Křemenák) – Adamec, Anýž, Bečka, Dostál, Lux, Vychytil, Chovanec, Cvejn, Faltejsek, Halbrštát ©, Hubálek, Krejsa, Lajčiak, Levý, Macháček, Rozlílek

Letohradští se ujali vedení už v první minutě gólem Jana Bečky, v sedmé minutě na 1:1 srovnal Diviš. Na další góly si fanoušci museli počkat až do 20. minuty, kdy Letohrad opět vedl po gólu Jiřího Krejsy, ve 24. minutě na 1:3 zvyšoval Vít Rozlílek. O dvě minuty později domácí využili přesilovku, na 2:3 snížil Rosůlek. V závěrečné třetině padlo hned sedm gólů, z toho pět do letohradské branky. „V utkání proti Karviné jsme hráli prakticky o 4 body. Kdybychom vyhráli, odskočíme Karviné na zmíněné 4 bodíky. Všichni si to moc dobře uvědomovali, poprvé v sezóně jsme disponovali téměř nejsilnější možnou sestavou. Naladění na zápas bylo dobré, první dvě třetiny jsme dominovali v pohybu a ve střeleckém zakončení. Škoda nevyužitých šancí a dvou hrubých chyb, které Karviná potrestala. I tak jsme ale vedli po 2. třetině 3:2 a ve třetí části stačilo pokračovat v nastolené hře,“ hodnotí zápas asistent trenéra Filip Červinka a pokračuje: „Pak se ale stalo něco, co mi nedá spát ještě pár dnů… Na začátku 3. třetiny jsme nepochopitelně zvolnili v obranném pásmu, třikrát špatně rozehráli soupeři na hokejku a absolutně neobsadili protihráče, kteří hned z ojedinělých střeleckých pokusů trestali. I když jsme prohrávali 3:5, tak se nám díky využitým přesilovkám podařilo srovnat. Už už to vypadalo alespoň na bod, pak ale přišlo zbytečné vyloučení, obdržený gól z ojedinělé střely z dálky soupeře a bylo téměř vymalováno. Víťa Rozlílek měl ale na holi další dvě gólovky, které mohly skončit dalším vyrovnáním, bohužel se tak nestalo a soupeř pojistil výhru střelou do naší prázdné brány při odvolání gólmana.“ Letohradští tedy prohráli 7:5 a domů odjeli bez bodu. „Tohle byl zápas, který jsme měli jednoznačně vyhrát, v loňské sezóně bychom to jednoznačně zvládli, letos nás ale trápí nepochopitelné herní výpadky a dětinské chyby při rozehrávkách. Tým je ale stále nesmírně kvalitní, po zranění se vrací klíčoví hráči, takže nezbývá než věřit, tvrdě makat na nedostatcích a začít každý u sebe, tím směřuji hlavně k soustředěnosti a zodpovědné hře po celých 45 minut hry. Teď nás čeká na domácím hřišti Hradec Králové, kterému se do hry vrací legendy a piráti hrají o 100% lépe než v loňském ročníku. Takže další těžký zápas, který musíme zvládnout, jinak se položíme do nebezpečné hry na hraně play off,“ burcuje tým Filip Červinka.