109_20240610_215448.jpg

Již za dva týdny se na domácím hřišti Jelenů uskuteční jubilejní 10. ročník Veterán Cupu!

V sobotu 22. června se na našem hokejbalovém hřišti uskuteční již tradiční charitativní akce Veterán Cup Letohrad 2024. Jubilejní 10. ročník pomáhá dětem ze Základní školy speciální Neratov, Vašíkovi, který se narodil s nevyléčitelnou nemocí motýlích křídel a Janičce, které byl ve třech letech diagnostikován autismus a těžká mentální retardace.

Hlavním cílem Veterán Cupu je pomoc právě těmto nemocným dětem a přispět můžete i vy, zasláním libovolné částky na účet veřejné sbírky: 131-1671740207/0100

Program nabídne dopolední turnaj hokejbalových veteránů, poté přijde na řadu utkání nejmenších dětí z týmu SK Hokejbal Letohrad a dětí ze základní školy speciální Neratov. Celý den vyvrcholí utkáním osobností, kdy se do Letohradu sjedou velká jména sportovního světa zahrát si hokejbalové utkání, mimo jiné ve speciálních dresech vyrobené přímo pro utkání osobností.

Do Letohradu dorazí hvězda z NHL a další sportovní hvězdy!

Utkání osobností si zahraje například hokejista San Jose Sharks Filip Zadina nebo Michael Špaček, který působí ve švýcarské hokejové lize. Nebude chybět ani olympijský medailista v biatlonu Michal Krčmář nebo již bývalý biatlonista Ondřej Moravec. Celý seznam naleznete ZDE! 

Utkání osobností a turnaj veteránů 22. června v Letohradě je hlavním vyvrcholením několikaměsíční akce, protože již v prosinci se spustila veřejná sbírka a od té doby proběhlo 5. charitativních aukcí, do té poslední daroval svou hokejku také David Pastrňák. Kromě této hokejky se vydražilo desítky dalších sportovních předmětů darované sportovci nebo kluby.

Seznam všech zúčastněných osobností, program celého dne nebo příběhy dětí, kterým Veterán Cup pomáhá najdete na webových stránkách Veterán Cupu ZDE!

Autor článku: Ondřej Krejčí, foto: Pavel Fiala