Související zápas

Hokejbal Letohrad
HBC PlzeňLET
1:3(0:1, 1:1, 0:1)
so 16. 9. 2023 14:00 @ Precol Aréna, CROSSDOCK Extraliga hokejbalu / Základní část

Jeleni vyhráli v Plzni, dva góly vstřelil Michal Macháček

Extraliga – Letohradští extraligoví hokejbalisté za sebou mají první výjezd nového ročníku. A hned za tři body! Letohradští dokázali zvítězit v Plzni, po dvou zápasech mají na kontě šest bodů a v průběžné tabulce jsou pátí. Už tuto sobotu hrají Jeleni na domácí půdě, když od 14 hodin hostí Ústí nad Labem.

HBC Plzeň – SK Hokejbal Letohrad 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky: 26:32 Matoušek (Škarka) – 1:42 PP Macháček (Halbrštát, Bečka), 24:57 PP Faltus (Chovanec), 44:35 Macháček (Rozlílek)

Střely: 18:15, vyloučení: 3:4, využití: 0:2, v oslabení: 0:0

Sestava Plzně: Kráčina Čapek) – Benedikt, Chramosta, Krejčí, Matoušek, Pavlík, Štípek, Ulč, Beran, Kristl, Kunzmann ©, Majer, Miksan, Pavlíček, Poláček, Roušal, Škarka, Švarc, Vobruba

Sestava Letohradu: Křemenák (Novák) – Adamec, Anýž, Bečka, Heide, Lajčiak, Vychytil, Chovanec, Faltejsek, Faltus, Halbrštát ©, Hubálek, Levý, Macháček, Rozlílek, Šmídek

Letohradští se ujali vedení už ve druhé minutě zápasu, kdy početní výhodu ze strany domácích využil Michal Macháček – 0:1. S jednogólovým náskokem Jelenů pak zápas pokračoval až do 25. minuty zápasu, kdy dalšího oslabení Mečounů využil Filip Faltus – 0:2. O dvě minuty později pak ale kapituloval i letohradský gólman Křemenák, kterého překonal Matoušek – 1:2. Jeleni však dál drželi těsné vedení, které svým druhým zásahem v zápase půl minuty před závěrečnou sirénou potvrdil Michal Macháček – 1:3. „Jsme rádi, že se nám po dlouhé době podařilo vyhrát v Plzni, kde jsme nevyhráli tři čtyři sezony. Bylo to velmi těžké utkání,“ nastiňuje průběh zápasu hlavní kouč Jelenů Tomáš Friml a pokračuje: „V první třetině jsme udělali pár zbytečných faulů, soupeř vyvíjel tlak, ale kluci to skvěle ubránili a Tonda Křemenák, který si odbyl premiéru, to výborně pochytal. Dostali jsme se po dobře odehrané přesilovce do vedení, pak jsme navýšili, soupeř korigoval, ale veškeré další šance pochytal Tonda a my jsme při hře 5 na 5 hráli velmi dobře. Potom jsme přidali další pojistku a jsme rádi, že se nám to naše ´prokletí´ podařilo ukončit. Za tři body jsme rádi!“