Související zápas

Hokejbal Letohrad
LETHC Kert Park Praha
4:5(1:2, 1:1, 2:2)
so 25. 10. 2025 14:00 @ Letohrad, Extraliga hokejbalu / Základní část
234_20251027_192540.jpg

Gól v poslední vteřině poslal body do Prahy

Extraliga – Letohradští hokejbalisté v sobotu hostili pražský Kert Park. Jelenům se zápas příliš nepovedl, dlouho tahali za kratší konec, a i když se dočkali vytouženého vyrovnání, ledová sprcha přišla těsně před závěrečnou sirénou. Body tak tentokrát putovaly na konto soupeře a Jeleni tak zůstávají s osmnácti body na druhé příčce průběžné extraligové tabulky.

SK Hokejbal Letohrad – HC Kert Park Praha 4:5 (1:2, 1:1, 2:2)

Branky: 9:03 Bečka (Rozlílek, Halbrštát), 16:29 Faltus (Vencl J.), 37:04 Lux F. (Bečka, Halbrštát), 40:59 PP Rozlílek (Bečka, Halbrštát) – 13:36 PP Jelen (Wróbel T.), 14:08 Zvonek (Hlávka, Laurinc), 15:20 Zvonek (Hlávka, Laurinc), 35:52 PP Zvonek (Mejzlík), 44:59 PP Laurinc (Toth)
Střely: 27:22, vyloučení: 3:3, přesilovky: 3:3, využití: 1:3, v oslabení: 0:0, diváků: 161

Sestava Letohradu: Sterenčák (Novák) – Adamec, Hubálek, Lajčiak, Levý, Lux F., Vencl R., Bár, Bečka, Cvejn, Faltejsek, Faltus, Fišer J., Fišer M., Halbrštát ©, Lux T., Macháček, Protzner, Rozlílek, Vencl J., Vodvárka

Sestava Kert Parku: Toth (Řehoř) – Laurinc, Macek, Peschout, Šťastný, Broulík, Drnec, Hlávka, Jágr ©, Jelen, Mejzlík, Pavlík, Vaněk, Wróbel J., Wróbel T., Zvonek

Na první gól se v letohradské aréně, kam na zápas dorazilo přes 160 diváků, čekalo až do desáté minuty zápasu, kdy skóre otevřel přesnou trefou Jan Bečka – 1:0. Ve 14. minutě bylo však po gólu Jelena srovnáno a ještě v první třetině otočil stav na stranu svého týmu Zvonek – 1:2. Dvacet vteřin po úvodním vhazování druhého dějství na 1:3 navýšil Zvonek, na což po minutě našel odpověď Filip Faltus – 2:3. Ve třetí třetině vyrovnaná hra pokračovala. V 36. minutě využil přesilovku po vyloučení Honzy Vencla hostující Zvonek, v 38. minutě opět na dostřel Jeleny dostal Filip Lux 3:4. V 41. minutě hráli Jeleni přesilovku, kterou po pár vteřinách přesnou střelou z mezikruží po nahrávce od Bečky ve vyrovnávací gól proměnil Vít Rozlílek – 4:4. Poslední čtyři minuty byly bojem o každý metr hřiště a už už to vypadalo, že bude prodloužení, tak vteřinu před koncem před brankou zaúřadoval hostující Laurinc a překonal Sterenčáka v brance Jelenů – 4:5.

„Zápase se nám nepovedl. Začali jsme hrát, až když Kert po zásluze vedl. Dokázali jsme vyrovnat, ale na konci se ukázalo, že není konec, dokud není konec,“ stručně okomentoval zápas pro web hokejbal.cz hlavní trenér Letohradu Tomáš Friml.

Letohradští v dalším kole sehrají zápas s Ústím nad Labem, které v posledním zápase podlehlo Hostivaři 6:4. Zápas začíná v letohradské hokejbalové aréně v sobotu 1. listopadu ve 14 hodin.