Související zápas

Hokejbal Letohrad
LETHBC Hostivař
2:7(1:2, 1:1, 0:4)
ne 22. 10. 2023 13:30 @ Letohrad, Extraliga dorostu / Základní část - Divize Východ

Dorostenci s Hostivaří bez bodu

Extraliga dorostu – Další kolo extraligy dorostu sehráli Letohradští na domácí půdě. Tým hostil soupeře z pražské Hostivaře a přes slibné dvě třetiny to ve třetí třetině nezvládl a nakonec skončil v roli poraženého. Letohrad je po sedmi odehraných kolech s nasbíranými sedmi body v průběžné tabulce osmý. Nyní mají dorostenci týdenní volno a další zápas je čeká v neděli 5. listopadu, kdy doma od 13:30 hrají s Hradcem Králové.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Hostivař 2:7 (1:2, 1:1, 0:4)

Branky: 1:40 Rous (Martinek), 18:07 Schwach (Halbrštátová) – 13:06 PP Trajer (Městka), 14:56 Městka (Michek), 19:52 Krutský (Hradil), 39:57 Trajer (Havlík), 41:58 Hrodek (Klein), 42:13 Hradil (Krutský), 44:07 Trajer (Městka)

Střely: 26:27, vyloučení: 2:3, přesilovky: 3:2, využití: 0:1, oslabení: 0:0

Sestava Letohradu: Marek P. – Martinek, Neruda, Nováková, Blažek, Fišer, Halbrštátová, Kolář, Krejčí ©, Marek J., Motyčka, Rous, Schwach, Snítilý, Šťovíček

Sestava Hostivaře: Soukup (Kotík) – Klein, Městka ©, Režnárek, Švec, Votava, Absolon, Havlík, Hradil, Hrodek, Krutský, Martinec, Michek, Trajer

Letohradští začali slibně, když ve druhé minutě zápasu otevřel skóre gólem Matěj Rous. Jeleni vedli téměř po celou třetinu, ve 13. minutě ale fauloval Martinek a to byla hozená rukavice pro soupeře, který přesilovku využil – 1:1. Těsně před první sirénou pak vedení na stranu hostů strhl Městka – 1:2. Druhá třetina byla vyrovnaná, a to i gólově. Nejprve v úvodu 19. minuty na 2:2 srovnal Petr Schwach, v další minutě už ale Hostivařští opět vedli gólem Krutského – 2:3. Třetí třetina se nesla dál ve vyrovnaném duchu, zvrat přišel až v poslední pětiminutovce, kdy Jeleni dostali gól na 2:4 a pak během pěti minut inkasovali další tři góly.

Utkání hodnotí kouč Petr Šťovíček: Do zápasu nemohl nastoupit kvůli zranění obránce Pavel Šafář a při předzápasovém fotbálku si Jáchym Šťovíček obnovil poranění kotníku. Velmi brzy jsme hru stáhli na dvě pětky, abychom udrželi krok se soupeřem a to se nám dařilo až do 40minuty. Po gólu soupeře na 4:2 jsem udělal trenérskou chybu. Měl jsem si vzít time-out, uklidnit tým a zkusit ho vyhecovat k poslednímu náporu. Místo toho jsme pokračovali v zápase a náš slušný výkon ze dvou třetin si totálně zkazili.“