Související zápasy

Hokejbal Letohrad

Dorostenci mají ze tří zápasů pět bodů

Extraliga dorostu – Letohradští extraligoví dorostenci se pomalu blíží do konce své nadstavbové části. Zbývají jim už jen jeden zápas. V těch uplynulých se dvakrát utkali s týmem Svitav a z Opavy přivezli tři body po gólové nadílce domácímu týmu. Letohrad je v tabulce nadstavbové skupiny B Východ první a závěrečný zápas sehrají v neděli 9. června od 13:30 hodin v Heřmanově Městci.

Neděle 19. května 2024

SK Hokejbal Letohrad – TJ Sršni Svitavy 5:4 ss (1:2, 0:2, 3:0 – 0:0, 1:0)

Branky: 11:58 Šťovíček (Peřina, Fišer), 35:47 Halbrštátová (Martinek), 39:44 PP Šťovíček (Rous, Schwach), 40:36 PP Neruda (Fišer), rozh. SN Schwach – 11:34 Prokop, 12:26 Prokop (Zavoral), 16:41 Radová (Červený), 28:28 Kukla (Kloupar, Tichý)

Střely: 33:25, vyloučení: 5:7, přesilovky: 7:3, využití: 2:0, v oslabení: 0:0

Sestava Letohradu: Marek – Martinek, Neruda, Nováková, Peřina, Šafář, Blažek, Fišer, Halbrštátová, Krejčí ©, Motyčka, Rous, Schwach, Snítilý, Šťovíček

Sestava Svitav: Pavlásek (Dvořák) – Ondrová, Zavoral ©, Červený, Holec, Kačurik, Kloupar, Kukla, Prokop, Radová, Švanda, Tichý, Vetešník

První střet ze dvou po sobě jdoucích s týmem Svitav začal velmi vyrovnaně. Na první góly na obou stranách se čekalo až do 12. minuty zápasu. „První třetina byla velmi vyrovnaná. Soupeř otevřel skóre tvrdou ranou, která se Petrovi (Markovi, pozn. red.) překulila přes lapačku. Naštěstí se nám podařilo na smolný gól rychle odpovědět. Druhou třetinu jsme neodehráli vůbec dobře, dělali jsme chyby a zbytečně ztráceli balónky. Do třetí třetiny jsme nastoupili za stavu 1:4 s tím, že musíme hru více vysout a aktivněji napadat. To se nám dařilo a v 36. minutě nás Vanesa sklepnutím balónku mezi betony vrátila do zápasu. Ve 40. minutě jsme po faulu na Matěje Motyčku měli k dispozici 2+2 minuty přesilové hry pět na čtyři. Povedlo se nám z toho vytěžit maximum,“ hodnotí zápas kouč Petr Šťovíček a pokračuje: „Nejprve se prosadil dorážkou na brankovišti Jáchym Šťovíček a pak na 4:4 vyrovnal Martin Neruda po chybě soupeřova gólmana, který přehnal přemístění se k tyči a nechal odkrytou více než polovinu branky. V prodloužení jsme nejprve ubránili oslabení po faulu Maxe Fišera, který sroloval soupeře nedovoleným způsobem, a pak nedokázali využít přesilovou hru. Těsně před koncem prodloužení se zbytečným komentářem vyfauloval Matěj Rous a nemohl tak zasáhnout do nájezdů. V nich se jako jediný prosadil Petr Schwach a vystřelil nám druhý bod.“

Pátek 24. května 2024

TJ Sršni Svitavy – SK Hokejbal Letohrad 5:4 (0:0, 4:2, 1:2)

Branky: 15:34 Kloupar (Červený, Švanda), 21:37 Sirový (Radová, Červený), 25:23 Kukla (Kloupar, Vetešník), 26:40 Radová, 42:25 Radová (Draessler) – 23:49 PP Šťovíček (Krejčí), 29:40 Krejčí (Schwach), 31:40 SH Schwach (Fišer), 35:48 Krejčí (Šťovíček, Schwach)

Střely: 31:26, vyloučení: 5:4, přesilovky: 3:2, využití: 0:1, v oslabení: 0:1

Sestava Svitav: Voříšková, Dvořák – Ondrová, Červený, Draessler, Holec, Kačurik ©, Kloupar, Kukla, Martinů, Radová, Sirový, Švanda, Tichý, Vetešník

Sestava Letohradu: Marek – Martinek, Neruda, Nováková, Peřina, Šafář, Blažek, Fišer, Halbrštátová, Krejčí ©, Rous, Schwach, Snítilý, Šťovíček, Svatošová

Hned následující zápas byl opět s týmem Svitav, a to netradičně v pátek 24. května v podvečer ve svitavské hale. Po bezbrankové první třetině domácí Sršni po dvou třetinách vedli 4:2. „Páteční zápas ve Svitavách se nám povedlo dotáhnout třígólovou ztrátu. Čtyři minuty před koncem jsme po chybě inkasovali na 5:4 a už s tím nedokázali nic udělat,“ krčí rameny trenér Petr Šťovíček a dodává: „Individuálních chyb bylo mnoho na to, abychom zápas vyhráli. Závěr zápasu se zbytečně vyhrotil a faul šest sekund před koncem ukončil Petru Schwachovi předčasně sezonu. Snad se mu ruka rychle zhojí a stihne juniorské mistrovství v Žilině.“

Neděle 26. května 2024

SHC Opava – SK Hokejbal Letohrad 4:13 (2:5, 0:6, 2:2)

Branky: 1:08 PP Kopecký (Kalužík, Kočí), 2:21 Kočí (Kopecký, Marek), 32:02 Marek (Kočí, Kopecký), 33:26 PP Bereiter (Kalužík) – 2:27 Rous, 5:19 Rous (Neruda), 7:04 Martinek (Fišer), 8:49 PP Neruda (Fišer, Halbrštátová), 10:17 Fišer (Šafář), 16:22 PP Neruda (Fišer, Rous), 18:08 SH Rous (Neruda, Fišer), 20:47 Halbrštátová (Rous), 28:35 Rous (Snítilý, Halbrštátová), 29:13 Rous, 29:44 Neruda (Fišer), 41:47 SH Rous (Fišer), 44:58 Rous (Fišer)

Střely: 42:37, vyloučení: 6:8, přesilovky: 7:5, využití: 2:2, v oslabení: 0:2

Sestava Opavy: Šindlář – Kalužík, Kocián, Legdanová, Palyza, Bereiter, Klement, Kočí, Kopecký, Marek ©, Škarda

Sestava Letohradu: Krejčová (Marek) – Martinek, Neruda, Nováková, Šafář, Blažek, Fišer, Halbrštátová, Krejčí ©, Rous, Snítilý

O dva dny později pak letohradská družina vyrážela směr Opava. Tady byl zápas gólovými hody, Letohradští po dvou třetinách vedli 2:11 a nakonec vyhráli 4:13. Celý zápas odchytala Aneta Krejčová, která je věkově ještě mladší žákyně, a vedla si velmi dobře. „Zápas v Opavě byl diametrálně odlišný. Metr rozhodčích byl velmi přísný a hře to prospělo. Začali jsme se zataženou obranou a hodně pasivně jelikož nás bylo jen 10 v poli. Postupně jsme se odvažovali více napadat a neslo to ovoce. Zápas se pak změnil na bodové žně,“ potvrdil trenér Petr Šťovíček.