Související zápas

Hokejbal Letohrad
LETHBC Pardubice
6:7 po prodl.(3:1, 2:2, 1:3 - 0:1)
ne 8. 10. 2023 13:30 @ Letohrad, Extraliga dorostu / Základní část - Divize Východ

Dorostenci dotáhli zápas s Pardubicemi do prodloužení

Extraliga dorostu – Další kolo dorostenecké extraligy přivedlo Jelenům do cesty těžkého soupeře v podobě favorita z Pardubic.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Pardubice 6:7 pp (3:1, 2:2, 1:3 – 0:1)

Branky: 3:34 Schwach (Rous, Šťovíček), 9:51 SH Rous, 11:34 Šťovíček (Schwach, Nováková), 19:21 Schwach (Krejčí), 23:44 PP Krejčí (Rous, Fišer), 31:54 Snítilý D. (Schwach) – 3:49 Švadlenka (Landsman), 16:58 Mojžíš (Plecháček, Školník), 19:11 Landsman (Kupka), 30:46 Kupka (Chýle), 31:29 Hlaváček (Červenka, Reinberg), 36:01 Chýle (Landsman, Doležal), 46:27 Landsman (Plecháček, Kupka)

Střely: 25:32, vyloučení: 3:3, přesilovky: 3:3, využití: 1:0, v oslabení: 1:0

Sestava Letohradu: Marek P. – Krejčí ©, Martinek, Nováková, Šafář, Blažek, Fišer, Kolář, Marek J., Motyčka, Rous, Schwach, Snítilý D., Šťovíček

Sestava Pardubic: Kazda, Voženílek – Baráková, Landsman, Molavec, Reinberg, Školník, Švadlenka, Švidrnoch, Červenka, Chýle, Doležal, Hlaváček, Janovský, Kupka, Mikulová, Mojžíš, Plecháček

Zápas mezi Letohradem a Pardubicemi měl střídavý vývoj. Jeleni se ve čtvrté minutě ujali vedení gólem Petra Schwacha, vzápětí ale bylo srovnáno. V desáté minutě ve vlastním oslabení strhl vedení na stranu domácího týmu Matěj Rous, ve 12. minutě na 3:1 zvyšoval Jáchym Šťovíček. Druhá třetina byla brankově vyrovnaná a po třiceti minutách hry na časomíře svítil stav 5:3, o góly Letohradu se ve druhé třetině postarali Petr Schwach a kapitán Ondřej Krejčí. Hned v úvodu třetího dějství na 5:4 snížil hostující Kupka, v další minutě to bylo 5:5 po gólu Hlaváčka. Jeleni se ale po necelé půlminutě opět ujali vedení, když šestý gól Letohradu vstřelil David Snítilý. Hubené vedení ale Letohrad neudržel, v 37. minutě na 6:6 srovnal hostující Chýle. Zápas dospěl až do prodloužení, v němž se štěstí posadilo na hokejku hostujícímu Landsmanovi, který v 47. minutě vystřelil svému týmu bod navíc.

„Tým se povedlo neuvěřitelně namotivovat. Řekli jsme si, že soupeři nedáme ani metr zadarmo a podle toho jsme změnili postavení obrany. Aktivita a obětavost hráčů byla oproti předchozím utkání enormní. Ve třetí třetině už nám trochu docházely baterky, ale v závěru jsme za stavu 6:6 ubránili těžkou přesilovku. Škoda, že jsme neurvali druhý bod v prodloužení. Velké díky fanouškům - připravili nám skvělou atmosféru,“ zhodnotil zápas kouč Letohradu Petr Šťovíček.

Letohrad je v průběžné tabulce extraligy dorostu na šesté příčce a další utkání čeká Jeleny už v neděli, a to na horké půdě svitavských Sršňů. Zápas začíná ve 14 hodin.