Související zápasy

Hokejbal Letohrad

Dorost v premiéře na Svítkov nestačil, rezerva úvod sezony za tři body

Extraliga dorostu, 2. liga – Hned dva zápasy s týmy Svítkova byly na programu v druhé zářijové neděli. Nejprve proti B týmu Hvězd hrál B tým Jelenů, který soupeře porazil rozdílem čtyř branek. Poté ale proti sobě nastoupily týmy dorostu a tady už dominoval Svítkov.

2. liga

SK Hokejbal Letohrad B – HBC Svítkov Pardubice B 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)

Branky: 12:36 Macháček (Šimončič, Forman), 16:43 Krejsa F. (Forman), 35:06 Häusler (Macháček), 37:30 Macháček (Bečka, Hájek), 44:39 SH/EN Levý (Dostál, Bečka), 44:58 SH/EN Levý (Macháček, Bečka) – 8:19 Hrabica (Ventura), 26:01 Novotný L. (Skalický)

Střely: 43:29, vyloučení: 3:2, přesilovky: 2:3, využití: 0:0, v oslabení: 2:0

Sestava Letohradu B: Manučarjan – Bečka, Dostál, Häusler, Krejsa F., Vacek, Cibulka, Fišer, Forman ©, Hájek, Levý, Macháček, Moravec, Protzner, Šimončič, Šmídek, Sudík, Tomeš

Sestava Svítkova B: Procházka (Smolík) – Birta, Bláha, Gregor, Hrabica, Mlázovský, Mojdl, Ilich, Kaninský, Milichovský, Novák, Novotný, Petrlík, Skalický, Spáčil, Svatuška ©, Ventura

Letohradští nastoupili do zápasu v početné sestavě a nenechali nic náhodě. Byli to hosté, kdo se v deváté minutě ujal vedení, o čtyři minuty později bylo však srovnáno. Výsledek 1:1 pak odpovídal i druhé třetině, ve třetí třetině už ale gólově dominovali jen domácí, kteří nakonec vyhráli rozdílem čtyř gólů. Letohradští v dalším kole hrají opět doma, v neděli od 11 hodin hostí Ježky Heřmanův Městec.

Extraliga dorostu

SK Hokejbal Letohrad – HBC Svítkov Stars Pardubice 3:7 (2:3, 0:1, 1:3)

Branky: 3:17 Rous (Schwach, Šťovíček), 6:58 Rous (Šťovíček), 41:04 Rous (Schwach) – 2:45 Martínek (Jánský, Koudela T.), 5:04 Heller (Koudela T.), 10:29 Martínek (Koudela T.), 23:49 Drahoš (Besperát, Pavlíček), 33:21 Bárta (Korel, Ptáček), 39:39 Korel (Koudela T.), 40:13 Martínek

Střely: 15:33, vyloučení: 4:5, přesilovky: 3:2, bez využití

Sestava Letohradu: Marek P. – Krejčí ©, Martinek, Nováková, Šafář, Blažek, Fišer, Halbrštátová, Marek J., Motyčka, Rous, Schwach, Snítilý, Šťovíček

Sestava Svítkova: Franek – Besperát, Flamík, Jánský Jonáš, Koudela V., Lacko, Martínek ©, Bárta, Choutka, Drahoš, Heller, Jánský Jáchym, Korel, Koudela T., Pavlíček, Ptáček, Solař

Obnovená premiéra extraligy dorostu v Letohradě startovala o půl druhé a hned od začátku bylo na co koukat. „První třetina byla vyrovnaná a od druhé jsme začínali ztrácet tempo hry. Nefungovala nám přesilovka, když jsme se nedokázali dostat do pásma a pak ho udržet. Potíže nám dělalo i obranné vhazování, když se nám povedlo ho vyhrát, nedokázali jsme hru uklidnit a založit útok. Soupeř aktivně napadal a my zbytečně zbrkle reagovali,“ hodnotí zápas kouč Petr Šťovíček. Letohradští po dvou třetinách prohrávali o dva góly, v té třetí ale dostali další tři a i když Matěj Rous vstřelil hattrick, na tři body to nestačilo. „Celkový dojem z týmu je ale veskrze pozitivní. Máme na čem stavět a víme na co se zaměřit před dalším zápasem,“ doplnil trenér. Další zápas bude výjezdní, v neděli v 11 hodin Letohrad hraje v Heřmanově Městci.