Související zápas

Hokejbal Letohrad
LETJežci Heřmanův Městec
4:1(2:0, 0:0, 2:1)
ne 12. 5. 2024 13:30 @ Letohrad, Extraliga dorostu / Nadstavba - Skupina B - Východ

Dorost porazil Ježky rozdílem tří gólů

Extraliga dorostu – Nadstavbová skupina A extraligy dorostu v neděli nabídla střet Jelenů a Ježků z Heřmanova Městce. Hrálo se na domácí půdě Jelenů a domácí tým, kde chyběl kouč Petr Šťovíček a lavičce velelo duo trenérů extraligového A týmu Tomáš Friml a Filip Červinka, zvítězil rozdílem tří branek. Letohrad vede tabulku nadstavbové skupiny A a už na pouťovou neděli opět hraje doma – od 13:30 hodin hostí Svitavy.

SK Hokejbal Letohrad – Ježci Heřmanův Městec 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky: 10:36 Blažek (Krejčí), 13:54 SH Rous (Fišer), 38:24 Rous, 42:51 Peřina (Krejčí, Rous) – 31:39 Němeček (Zavadil)

Střely: 44:17, vyloučení: 3:2, přesilovky: 2:3, využití: 0:0, v oslabení: 1:0

Sestava Letohradu: Marek P. – Krejčí ©, Martinek, Motyčka, Peřina, Blažek, Fišer, Rous, Snítilý D., Snítilý M., Šťovíček

Sestava Heřmanova Městce: Slaný – Kápička, Kubátová, Mrázek, Němeček, Peřina, Roztočil, Starý ©, Václavík, Zavadil

Letohradští se vedení ujali v jedenácté minutě, kdy skóre otevřel Filip Blažek, o tři minuty později na 2:0 ve vlastním oslabení zvyšoval Matěj Rous. Druhá třetina se obešla bez branek, v úvodu té třetí nejprve soupeř dokázal snížit na 2:1, v 39. minutě ale na 3:1 zvýšil znovu Matěj Rous a dvě minuty před koncem si první gól v dresu Jelenů připsal Dan Peřina, který se k týmu připojil teprve letos na jaře. „Do utkání jsme vstoupili dobře, vyžadovali jsme od hráčů i přes menší počet kádru aktivitu a neslo to své ovoce i ve vlastním oslabení. Po gólu na 2:0 byla ale pro nás branka soupeře prokletá. Brankář Ježků ale chytal výborně! Soupeř pak dal z ojedinělé šance gól a bylo to ve 3. třetině ještě drama,“ popisuje zápas trenér Filip Červinka, jedním dechem ale dodává: „Hráči se zlepšovali ve spolupráci v útočné třetině a nakonec jsme se těšili ze zasloužené výhry. Škoda mnoha neproměněných šancí, na tom musí hráči zapracovat, v jejich věku bych si představoval větší hlad po gólech v podobě důrazu v předbrankovém prostoru.“