68_20240228_135324.jpg

Dorost na Challenge Cupu skončil druhý

Turnaj dorostu – V poslední únorové neděli se v Přelouči konal tradiční Challenge Cup. Turnaje se zúčastnilo pět družstev – týmy CAMP U14 „červený“, CAMP U14 „modrý, výběr reprezentace žen a tým U15 Pardubického kraje a Letohrad. Jeleni pod vedením kouče Petra Šťovíčka, které doplnili tři hráči ze Svítkova, sehráli čtyři zápasy a brali nakonec druhé místo.

Výsledky Letohradu:

CAMP U14 „červený“ – SK Hokejbal Letohrad 0:3 (0:1, 0:2)

Branky Letohradu: Rous 2, Pavlíček

SK Hokejbal Letohrad – Česko – ženy 7:1 (1:1, 6:0)

Branky Letohradu: Krejčí, Rous 2, Šťovíček 3, Pavlíček

U15 Pardubického kraje – SK Hokejbal Letohrad 2:0 (1:0, 1:0)

SK Hokejbal Letohrad – CAMP U14 „modrý tým“ 4:2 (1:2, 3:0)

Branky Letohradu: Krejčí 3, Šťovíček

Sestava Letohradu: Marek, Krejčová – Bezperát, Krejčí ©, Neruda, Šafář, Blažek, Choutka, Pavlíček, Rous, Snítilý M., Snítilý D., Šťovíček, Svatošová

Na turnaj jsme vyrazili ve zvláštní sestavě. Ze základu dorostenecké soupisky nám chybělo šest hráčů. Dva pro nemoc a čtyři byli na turnaji v roli soupeřů. Naši sestavu tak posílili kluci ze Svítkova, Lukáš Choutka, Kuba Besperát a Martin Pavlíček. První zápas s U14 červeným týmem jsme zvládli. Na střely to byl vyrovnaný zápas, ale naše koncovka byla výrazně přesnější. Zápas proti ženské reprezentaci byl v první části vyrovnaný. Druhou polovinu zápasu jsme měli drtivou převahu a povedlo se nám nastřílet 6 gólů za 11 minut. Ve třetím zápase byl U15 lepším týmem. Utkaní s modrým týmem U14 jsme vyhráli, ale nejsem s ním spokojen pro zbytečné tresty a nepříliš sportovní chování z naší strany,“ hodnotí turnaj trenér Letohradu a pokračuje: „Turnaj nám ukázal rezervy při hře v obranném pásmu a bekčekování. Celkově ho ale musím hodnotit pozitivně. Jáchym Šťovíček a Ondra Krejčí si daly hattrick, Matěj Rous vyhrál kanadské bodování turnaje. Anetka Krejčová ve 12 letech vychytala reprezentaci žen. Max Fišer hrající za U15 byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.“

Letohradští měli své hráče i v ostatních týmech. V týmu U15 Pardubického kraje si zahráli Max Fišer a Filip Martinek, v týmu Česko - ženy bojovala Vanesa Halbrštátová. 

Zahájení jarní části dorostenecké extraligy se blíží. Úvodní zápas jara sehrají letohradští hokejbalisté v Opavě, kde hrají v neděli 10. března od 13:00 hodin. Před domácím publikem pak hrají o týden později, tedy 17. března, kdy hostí tým SK Rebel Praha.