Související zápas

Hokejbal Letohrad
HBC Pardubice BLET
9:3(4:1, 1:1, 4:1)
ne 1. 10. 2023 16:30 @ Pardubice - Polabiny, 2. Liga - Čechy Východ / Základní část

Béčko v Českém poháru končí, body nemá ani z Polabin

2. liga – Druholigový tým Letohradu odehrál v minulém týdnu hned dvě utkání. Ve čtvrtek se zapojili do prvního kola nového ročníku Českého poháru – soutěže napříč výkonnostními kategoriemi mužů. Jeleni vyzvali prvoligovou Poličku, které podlehli rozdílem šesti gólů a v soutěži končí. V neděli pak sehráli další kolo 2. ligy, kde zajížděli do Pardubic. Na Polabinách též prohráli.

Český pohár

SK Hokejbal Letohrad B – SK Kometa Polička 2:8 (0:4, 1:2, 1:2)

Branky: 28:40 Šimončič (Rous), 32:31 Šťovíček (Fišer) – 4:17 Tobiáš (Malý), 5:43 Malý (Tobiáš), 8:46 Holec (Štefka), 10:15 Malý, 16:07 Malý (Tobiáš, Korec), 19:42 Holec (Štefka), 35:27 Štefka (Holec), 44:35 Štefka (Korec, Holec)

Střely: 18:33, vyloučení: 0:1, přesilovky: 1:0, bez využití

Sestava Letohradu B: Manučarjan (2 třetiny), Marek (1 třetina) – Doleček, Dostál, Forman ©, Häusler, Sudík, Vacek, Fišer, Krejčí F., Krejčí O., Moravec, Nožka, Rous, Šimončič, Šmídek, Šťovíček, Tomeš

Sestava Poličky: Šťovíček – Geba, Havlík, Holec, Korec, Kukla M., Kukla V., Malý, Štefka, Švanda, Tobiáš

Kouč Letohradu Martin Motyčka dal v zápase Českého poháru prostor dorostencům, poprvé si tak v mužské soutěži zahrál Jáchym Šťovíček a jednu třetinu odchytal dorostenecký gólman Petr Marek. Polička od začátku diktovala tempo hry, už po pěti minutách vedla, po první třetině svítil na tabuli stav 0:4 a Kometa nakonec vyhrála 8:2.

2. liga

HBC Pardubice B – SK Hokejbal Letohrad B 9:3 (4:1, 1:1, 4:1)

Branky: 1:34 Veselík (Mikula), 3:12 Kubeš (Gabriel, Kopřiva), 5:13 Kopřiva (Kubeš), 10:38 Veselík (Mikula), 23:03 PP Merta (Kubeš), 31:41 Kubeš (Toman), 34:00 Gabriel (Merta, Kopřiva), 37:39 Kopa (Veselík, Mikula), 43:51 Mašík (Kubeš) – 7:57 Protzner (Doleček), 23:49 SH Vychytil (Kovář, Protzner), 39:57 Moravec (Vychytil, Cibulka)

Střely: 37:33, vyloučení: 2:2, přesilovky: 2:2, využití: 1:0, v oslabení: 0:1

Sestava Pardubic B: Pišček – Kadlec, Kamaryt F., Kamaryt M. ©, Kopřiva, Cacek, Gabriel, Kopa, Kubeš, Mašík, Merta, Mikula, Toman, Veselík

Sestava Letohradu B: Manučarjan (Břeň) – Doleček, Dostál, Häusler, Krejsa J., Cibulka, Faltejsek, Kovář, Krejsa F., Lux, Moravec, Protzner ©, Šmídek, Vychytil

Na Polabinách hned od začátku chytili otěže hry domácí Peníkáři, kteří po pěti a půl odehraných minutách vedli o tři góly. Letohradští vstřelili v každé třetině jeden gól, zasloužili se o ně Jaromír Protzner, Petr Vychytil a Jakub Moravec.

Letohradský B tým je po čtyřech odehraných zápasech v průběžné tabulce druhý a už v neděli hraje na domácím hřišti, když od 11 hodin hostí Chlumec nad Cidlinou.