Související zápasy

Hokejbal Letohrad

Béčko porazilo Sršně až v prodloužení, dorost si poradil s Opavou

2. liga, extraliga dorostu – V pořádnou přestřelku se proměnil zápas B týmu mužů ve Svitavách. Na tamním zimním stadionu padlo celkem jedenáct branek, ta vítězná z hokejky letohradského Jiřího Krejsy. Starší dorost poměrně hravě přehrál Opavu, která do Letohradu dorazila s devíti hráči.

2. liga

TJ Sršni Svitavy - SK Hokejbal Letohrad „B“ 5:6 pp (4:2, 1:1, 0:2 – 0:1)

Branky: 3:13 Mifek S. (Šmarda jr.), 8:06 Mifek S. (Červený, Šmarda jr.), 10:16 Vodvárka (Břeň, Beneš), 11:58 Aldorf (Petr, Hloušek), 22:45 Vodvárka (Dvořáček, Švanda) – 1:45 Šimončič (Krejsa F.), 9:12 Vychytil (Protzner, Šmídek), 24:12 Šmídek (Protzner), 36:08 PP Vychytil (Protzner), 44:13 Vychytil (Krejsa J., Lux), 49:49 Krejsa J. (Vychytil, Šimončič)

Střely: 47:52, vyloučení: 2:2, přesilovky: 2:2, využití: 0:1, v oslabení: 0:0

Sestava Svitav: Hoch (Voříšková) – Mifek K., Neubauer, Šmarda jr., Švanda, Aldorf, Beneš ©, Břeň, Červený, Dvořáček, Hloušek, Mifek S., Petr, Serbousek, Vodvárka

Sestava Letohradu „B“: Manučarjan (Břeň) – Dostál, Häusler, Krejsa F., Krejsa J., Vacek, Vychytil, Cibulka, Fišer, Forman ©, Hájek, Krejčí, Lux, Protzner, Rous, Šimončič, Šmídek, Tomeš

Rezerva Letohradu vyrazila do Svitav v početné sestavě a hned ve druhé minutě se Jeleni ujali vedení. Nevydrželo však dlouho… Domácí Sršni po první třetině vedli o dva góly, ve druhém dějství se každý tým radoval z jednoho gólu a Jeleni dotahovali až ve třetí třetině, když dvěma góly Vychytila srovnali na 5:5. Následovalo prodloužení, v němž se po bezmála pěti minutách z vítězného gólu radoval Jiří Krejsa.

B tým Letohradu je v průběžné tabulce s osmi body první a další mač je čeká už ve sváteční čtvrtek – na domácím hřišti v zápase Českého poháru hostí Poličku. Zápas začíná v 11 hodin. V neděli pak rezerva Jelenů hraje v Pardubicích, zápas na Polabinách proti místnímu B týmu startuje v 16:30 hodin.

Extraliga dorostu

SK Hokejbal Letohrad – SHC Opava 8:4 (2:1, 2:1, 4:2)

Branky: 7:20 Fišer, 11:32 Šťovíček (Rous), 26:46 Šťovíček (Rous), 29:30 PP Schwach (Rous), 30:50 Schwach (Rous), 36:54 Schwach, 38:34 Rous (Šťovíček), 40:39 Motyčka (Rous) – 3:51 Kopecký (Kubínová, Palzer), 16:16 Kubínová (Palzer, Kopecký), 34:29 Marek (Kubínová), 36:21 Palzer (Klement)

Střely: 36:23, vyloučení: 2:2, přesilovky: 2:2, využití: 1:0, v oslabení: 0:0

Sestava Letohradu: Marek P. (Snítilý D.) – Krejčí ©, Martinek, Nováková, Šafář, Blažek, Fišer, Halbrštátová, Kolář, Marek J., Motyčka, Rous, Schwach, Snítilý M., Šťovíček

Sestava Opavy: Prášilová – Kočí, Kocian, Škarda, Bereiter, Klement, Kopecký, Kubínová, Marek, Palzer ©

Ačkoli to tak úplně podle výsledku nevypadá, vítězství dorostu Jelenů nad Opavou se nerodilo snadno… Byli to hosté, kdo šel ve čtvrté minutě do vedení, domácím se podařilo srovnat až o tři minuty později gólem Maxe Fišera. „Opava nás překvapila. Podle výsledků předchozích zápasů jsme očekávali rychlé vedení a kontrolu nad celým zápasem. Soupeř šel do vedení a ve druhé třetině byl stav vyrovnaný 2:2. Na konečný výsledek jsme se nadřeli,“ shrnuje zápas kouč Letohradu Petr Šťovíček. Po dvou třetinách Letohradští vedli 4:2 a nakonec zvítězili rozdílem čtyř branek. „Výborně se dařilo Matějovi Rousovi a premiéru v letohradském dresu si odbyl Matouš Kolář, posila z České Třebové,“ doplnil trenér.

Letohradští dorostenci jsou po třech kolech v průběžné tabulce s šesti body pátí a už v neděli je čeká další výjezd: v 15:00 hodin nastoupí v Praze – Čimicích proti tamním Rebelům.