LETHbC Chlumec nad Cidlinou
5:2(1:0, 3:1, 1:1)
ne 8. 10. 2023 11:00 @ Letohrad, 2. Liga - Čechy Východ / Základní část

B tým porazil chlumecké Vrtačky

2. liga – Další zápas odehrála mužská rezerva Letohradu v neděli na domácí půdě. Jeleni hostili chlumecké Vrtačky, v zápase dominovali a na svém kontě mají další tři body. Na čtyřech gólech z pěti se podílel Michal Kovář. Letohrad je po pěti odehraných zápasech na druhém místě průběžné tabulky a v neděli ve 14 hodin hrají v Přelouči.

SK Hokejbal Letohrad B – HbC Chlumec nad Cidlinou 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Branky: 12:07 Kovář (Lux), 20:10 PP Dostál (Lux, Krejsa), 22:48 Kovář, 29:54 PP Vychytil (Kovář, Šimončič), 36:16 Krejsa F. (Vychytil, Kovář) – 28:02 PP Hanyš (Kralovič A., Kralovič J.), 34:19 Kralovič A.

Střely: 25:20, vyloučení: 5:6, přesilovky: 6:5, využití: 2:1, v oslabení: 0:0

Sestava Letohradu B: Břeň (Manučarjan) – Bečka, Dostál, Häusler, Vacek, Vychytil, Cibulka, Fišer, Hájek, Kovář, Krejčí, Krejsa F., Levý, Lux, Moravec, Nožka, Šimončič, Šmídek,

Sestava Chlumce nad Cidlinou: Synek – Erben, Matys, Skřivánek, Černý ©, Hanyš, Horák, Kralovič A., Kralovič J., Marek, Pojar

Letohradští se ujali vedení ve třinácté minutě zápasu gólem Michala Kováře, v 21. minutě na 2:0 v přesilovce zvyšoval Matěj Dostál, ve 23. minutě na časomíře svítil stav 3:0 po druhé trefě Michala Kováře. Pak se Vrtačky vrátily do hry, na 3:1 v 29. minutě snížil Hanyš, ještě do druhé sirény ale Letohrad našel odpověď v podobě přesného zásahu Petra Vychytila. V závěrečném dějství každý tým přidal po gólu a body zůstaly v domácí kabině. „Očekávání od tohoto zápasu byla velká. Hráči Chlumce jsou tradičně nepříjemným soupeřem, takže jsme čekali složitou bitvu, kde si nikdo nedá nic zadarmo. Tempo zápasu v první třetině však bylo vlažné, a ačkoliv jsme soupeřům nabídli početní převahu po zbytečném faulu, byli jsme to my, kteří se radovali z první vstřelené branky. Nutno podotknout, že solidní výkon rozhodčích zabránil tomu, aby zápas sklouznul k tradiční osekávané. Chlumečtí, pravděpodobně i kvůli okleštěné sestavě, nedokázali včas odpovědět a vypracovat si větší tlak. Hráči našeho týmu v tempu naštěstí nepolevili, a tak jsme se mohli radovat z vítězství za tři body,“ zhodnotil zápas z lavičky týmu gólman David Manučarjan.