Související zápasy

Hokejbal Letohrad

B tým na Pohár předsedy regionu nedosáhl, v turnaji skončil druhý

2. liga – Letohradské béčko v nadstavbové části ani jednou nezaváhalo a tím pádem si Jeleni zahráli v sobotu 1. června v Přelouči na turnaji O pohár předsedy regionu. Turnaj se uskutečnil za účasti čtyř týmů – Letohradu B, Přelouče, Chlumce nad Cidlinou a Svítkova B. Letohradští v semifinále porazili Svítkov, ve finále ale na domácí Jestřáby nestačili.

SEMIFINÁLE:

SK Hokejbal Letohrad B – HBC Svítkov Stars Pardubice B 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)

Branky: 4:36 Lux (Protzner), 4:45 Škeřík (Rous), 10:55 Protzner (Fišer) – 9:22 Birta, 19:20 Svatuška (Birta)

Střely: 20:15, vyloučení: 1:1, přesilovky: 1:1, bez využití

Sestava Letohradu B: Břeň (Marek) – Matyáš, Nožka, Pražák, Sudík, Vacek, Fišer, Lux, Mlejnek, Protzner ©, Ptáček, Rous, Škeřík, Smutný, Šťovíček

Sestava Svítkova B: Smolík – Bláha, Gregor, Mojdl ©, Synek, Vlašič, Birta, Čech, Ilich, Milichovský, Petrlík, Skalický, Svatuška, Ventura, Vlašič

Letohradští se v semifinálovém zápase potkali s týmem Svítkova. Vedení se ujal v páté minutě Letohrad gólem juniora Tomáše Luxe, v téže minutě na 2:0 navýšil Škeřík. V desáté minutě se Svítkov vrátil do hry gólem Birty, na to našel odpověď Protzner. Ve druhé třetině se Svítkovu podařilo snížit gólem Svatušky, Letohradští si ale jednogólový náskok uhájili a vybojovali tak postup do finálového zápasu.

FINÁLE:

SK Hokejbal Letohrad B – HC Jestřábi Přelouč 4:5 pp (1:0, 2:2, 1:2 – 0:1)

Branky: 10:34 Protzner (Lux), 20:47 Smutný (Rous), 24:05 Sudík (Smutný), 39:14 Lux (Moravec) – 15:06 Slanina (Svoboda), 17:49 Svoboda (Šmíd), 33:15 Svoboda (Šmíd), 33:39 Příhoda (Mrkvička), 57:30 Svoboda (Čermák)

Střely: 30:36, vyloučení: 3:0, přesilovky: 0:3, bez využití

Sestava Letohradu B: Břeň (Marek) – Matyáš, Nožka, Pražák, Sudík, Vacek, Fišer, Lux, Mlejnek, Moravec, Protzner ©, Ptáček, Rous, Škeřík, Smutný, Šťovíček

Sestava Přelouče: Smekal (Motyčka) – Hohenberger, Kazimír M., Stoklasa, Tesák, Čermák, Kazimír D., Moravec, Mrkvička, Pavlíček, Příhoda, Slanina, Šmíd, Svoboda ©, Vorba

Ve finále se Jeleni potkali s domácími Jestřáby, kteří v semifinále porazil Chlumec nad Cidlinou 4:0. Zápas to byl velmi vyrovnaný, Letohradští po první třetině vedli gólem Protzner, po druhé třetině na časomíře svítil stav 3:2, ve třetí třetině se však soupeři povedlo dorovnat a za stavu 4:4 šel zápas do prodloužení. V něm se po sedmi a půl minutách hry z vítězství radoval tým Přelouče.