Související zápasy

Hokejbal Letohrad

Vítězná neděle. Vyhrál B tým mužů i extraligový dorost

2. liga, extraliga dorostu – První dubnová neděle přivála do Letohradu týmy druholigové Přelouče a extraligového dorostu Svitav. Letohradští v obou zápasech dominovali a připsali si vítězství.

2. liga

SK Hokejbal Letohrad B – HC Jestřábi Přelouč 7:1 (4:0, 0:1, 3:0)

Branky: 7:49 Hubálek (Sudík, Lux), 11:59 Forman (Ptáček, Vacek), 13:00 Protzner (Dostál, Šmídek), 13:54 Hubálek (Bečka), 33:07 Hubálek (Lux), 41:56 Protzner (Forman), 44:30 PP Dostál (Pražák) – 27:55 Hájek

Střely: 48:23, vyloučení: 0:3, přesilovky: 3:0, využití: 1:0, oslabení: 0:0

Sestava Letohradu B: Manučarjan – Dostál, Moravec, Nožka, Pražák, Sudík, Vacek, Bečka, Fišer, Forman ©, Hubálek, Krejsa, Lux, Protzner, Ptáček, Šmídek

Sestava Přelouče: Motyčka – Hájek, Hohenberger, Stoklasa, Svoboda ©, Tesák, Čermák, Dostál, Hejhal, Kazimír D., Kazimír M., Komůrka, Kopa, Lauryn, Příhoda, Vorba

Letohradští, posíleni o Hubálka a Bečku z extraligového A týmu, s Přeloučí sehráli vítězný zápas. Na první gól se čekalo až do osmé minuty, kdy Motyčku v brance Přelouče prostřelil Hubálek. Po první třetině Jeleni vedli o čtyři góly a nakonec zvítězili 7:1.

B tým mužů čeká závěrečný zápas základní části východočeské 2. ligy, kdy v sobotu ve 14 hodin hrají v Hradci Králové.

Extraliga dorostu

SK Hokejbal Letohrad – TJ Sršni Svitavy 7:3 (2:1, 1:0, 4:2)

Branky: 0:09 Rous (Schwach, Šafář), 13:01 Neruda (Schwach), 21:48 Rous (Schwach, Krejčí), 31:48 Šťovíček (Krejčí, Fišer), 34:42 PP Neruda (Fišer, Schwach), 36:16 Krejčí (Schwach), 43:08 OO Schwach (Blažek, Fišer) – 7:38 Kukla (Prokop), 43:35 Draessler (Kloupar), 44:17 Sirový (Draessler)

Střely: 43:23, vyloučení: 3:7, přesilovky: 5:1, využití: 2:0, v oslabení: 0:0

Sestava Letohradu: Marek – Martinek, Neruda, Nováková, Šafář, Svatošová, Blažek, Fišer, Halbrštátová, Krejčí ©, Rous, Schwach, Snítilý, Šťovíček

Sestava Svitav: Křivinka – Červený, Draessler, Holec, Kačurik, Kloupar, Kukla, Ondrová, Prokop, Sirový, Švanda ©, Tichý, Vetešník

Souboj Letohradu a Svitav začal hodinu po poledni a hned v deváté vteřině zápasu se Jeleni ujali vedení gólem Matěje Rouse. Po dvou třetinách Letohradští vedli o dva góly, a byť soupeře přestříleli, na Křivinku v brance hostů byli dost často krátcí. Až ve třetí třetině se Jelenům začalo dařit i gólově, po 37 minutách hry na časomíře svítil stav 6:1 a Letohradští nakonec vyhráli 7:3. „Zápas to byl podařený se spoustou střelby. Trápil nás soupeřův gólman, který v prvních dvou třetinách pochytal opravdu hodně. Tým musím pochválit za soustředěný výkon bez zbytečných vyloučení,“ zhodnotil zápas kouč Petr Šťovíček.

V dalším kole Letohradští vyrážejí v neděli 14. dubna do pražské Hostivaře. Zápas začíná v 15 hodin.