LETSK Prachovice
5:1(2:0, 0:0, 3:1)
so 2. 3. 2024 16:45 @ Letohrad, 2. Liga - Čechy Východ / Základní část

Rezerva mužů zahájila jaro výhrou proti Prachovicím

2. liga – Druholigový tým Letohradu zahájil jarní část východočeské 2. ligy dohrávkou utkání z podzimu proti Prachovicím. Letohradští, posilněni extraligovými Macháčkem a Lajčiakem, otevřeli účet po necelých sedmi minutách hry a nakonec zvítězili rozdílem čtyř branek. Letohrad je po jedenácti odehraných zápasech se sedmnácti body v průběžné tabulce východočeské 2. ligy na čtvrtém místě a už v sobotu jej čeká odveta v Prachovicích. Zápas začíná v 11 hodin.

SK Hokejbal Letohrad B – SK Prachovice 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Branky: 6:40 Macháček (Lajčiak), 12:29 Škeřík (Moravec), 30:45 Protzner (Šmídek), 38:31 Lux (Schwach, Macháček), 44:15 EN Macháček (Lajčiak) – 40:08 Kunc (Bureš)

Střely: 34:19, vyloučení: 3:2, přesilovky: 2:2, bez využití

Sestava Letohradu B: Manučarjan – Dostál, Forman ©, Pražák, Vacek, Fišer, Krejsa, Lajčiak, Lux, Macháček, Moravec, Protzner, Schwach, Škeřík, Šmídek, Smutný, Sudík

Sestava Prachovic: Pardovský – Čep M., Dolejš, Kasal, Katrušin, Kosina, Bureš, Čep T., Dvořák ©, Hubáček, Korel, Kunc, Menšík, Novák

Bezbrankový stav zápasu se držel až do druhé poloviny sedmé minuty, kdy míček za záda Pardovského dostal Michal Macháček. Ve třinácté minutě pak na 2:0 zvyšoval Pavel Škeřík. Letohradští byli aktivnější také, co se týče střel, druhá třetina nakonec však skončila bez branek. V té třetí, hned v jejím úvodu na 3:0 zvýšil Jaromír Protzner a v 39. minutě na 4:0 navýšil Tomáš Lux. Pak se dostali ke slovu hosté, v 41. minutě na 4:1 snížil hostující Kunc. Hosté se snažili až do samého konce, nicméně v poslední minutě gólem do prázdné brány stvrdil konečnou výhru gólem na konečných 5:1 Michal Macháček.