HBC Hradec Králové 1988 BLET
6:3(1:1, 2:1, 3:1)
so 13. 4. 2024 14:00 @ Hradec Králové, 2. Liga - Čechy Východ / Základní část

Druholigová rezerva mužů v Hradci neuspěla

2. liga – Letohradští druholigoví hokejbalisté za sebou mají základní část východočeské soutěže. V závěrečném zápase základní části vyráželi do Hradce Králové, kde s tamní rezervou prohráli rozdílem tří branek. Jeleny nyní čeká týden pauzy a pak startuje nadstavbová část 2. ligy.

HBC Hradec Králové B – SK Hokejbal Letohrad B 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)

Branky: 4:00 Novotný (Švihlík), 22:47 SH Fiedler (Lux), 27:38 PP Jičínský (Lux, Paukrt), 30:44 Jičínský (Rakovský, Lux), 40:43 Dlouhý (Lux), 42:31 Telenský (Ježek, Kouba) – 12:43 Rous (Škeřík, Krejsa), 27:31 PP Lux, 44:59 Krejčí (Dostál, Moravec)

Střely: 43:20, vyloučení: 4:3, přesilovky: 2:3, využití: 1:1, v oslabení: 1:0

Sestava Hradce Králové B: Veselý – Brádler, Dunda, Ježek, Kašpar, Telenský, Bečka, Dlouhý, Erban, Fiedler ©, Jičínský, Kouba, Lux, Mlynář, Novák, Novotný, Paukrt, Rakovský, Švihlík, Vilím

Sestava Letohradu B: Břeň – Dostál, Moravec, Nožka ©, Pražák, Vacek, Fišer, Krejčí, Krejsa, Lux, Mlejnek, Ptáček, Rous, Škeřík, Šmídek

První třetina zápasu byla vyrovnaná, v páté minutě otevřel účet zápasu domácí Novotný, ve třinácté minutě na 1:1 srovnal Matěj Rous. Ve druhé třetině brankově dominovali domácí, za Letohrad se trefil Tomáš Lux. Na soupeře, který ale tým Jelenů přestřílel 43:20, hosté nestačili, a když ve třetí třetině inkasovali další tři branky, o vítězi bylo rozhodnuto. Těsně před koncem zápasu ještě kosmeticky na 6:3 snížil Ondřej Krejčí.

Co bude dál?

Letohrad je po základní části s 20 body na sedmé příčce tabulky a tým okolo kouče Martina Motyčky nyní čeká o víkendu pauza a už o dalším víkendu 27. – 28. dubna odstartuje nadstavbová část. První čtyři týmy postupují do play-off, zbylých pět týmů, tedy Přelouč, Chlumec nad Cidlinou, Letohrad B, Svítkov B a Svitavy čekají další čtyři zápasy – postupně se všemi týmy. Soutěž pak vyvrcholí pro nejlepší čtyři ze jmenovaných jednodenním turnajem O pohár předsedy regionu Východ, který se uskuteční 1. června na hřišti jednoho účastníků.