Související zápasy

Hokejbal Letohrad

Víkend za šest bodů. Jeleni ve čtvrtfinále vyzvou úřadujícího mistra

Extraliga – CROSSDOCK extraliga mužů má za sebou základní část. Letohradští Jeleni o víkendu sehráli dvě utkání – v sobotu doma s Karvinou a v neděli v Hradci Králové. Sobotní zápas byl dlouhým trápením plným soubojů a nedovolených zákroků, střelecky se Letohradu začalo dařit až ve třetí třetině. V nedělním zápase Jeleni otevřeli skóre už v první třetině a nakonec zvítězili rozdílem čtyř branek. Z šestého místa po základní části Letohradští ve čtvrtfinále play-off vyzvou třetí HC Kert Park Praha, série začíná o víkendu na hřišti na pražských Lužinách.

SK Hokejbal Letohrad – HbK Karviná 5:0

(0:0, 0:0, 5:0)

Branky: 30:12 Macháček (Halbrštát, Krejsa), 38:29 Macháček (Halbrštát), 42:14 Lajčiak (Vodvárka), 43:25 PP Macháček (Halbrštát, Lux), 44:33 PP Macháček (Lux, Halbrštát)

Střely: 36:15, vyloučení: 4:14, přesilovky: 10:1, využití: 2:0, v oslabení: 0:0, diváků: 113

Sestava Letohradu: Novák (Křemenák) – Adamec, Anýž, Bečka, Doskočil, Dostál, Lajčiak, Lux, Chovanec, Cvejn, Faltejsek, Halbrštát ©, Hubálek, Krejsa, Levý, Macháček, Šíma, Vodvárka

Sestava Karviné: Mokry (Smetana) – Procházka, Rosůlek J. ©, Růžička, Zahradníček, Zaremba, Fárský, Juraško, Pořízek, Řehůřek, Rosůlek L., Voznica, Wróbel

Spoustu střel, spoustu akcí, přesilovek a třicet minut zmaru, tak by se daly popsat první dvě třetiny posledního domácího zápasu základní části. Hrál se velmi tvrdý hokejbal, o čem svědčí i počet vyloučených. Letohrad byl v zápase aktivnějším týmem, střelecky dařit se ale začalo až ve třetí třetině. Dvanáct vteřin po prvním vhazování otevřel účet zápasu Michal Macháček a tentýž hráč zvyšoval v 39. minutě na 2:0. Ve 43. minutě se nejlépe ve skrumáži před hostující brankou zorientoval Lukáš Lajčiak a zvýšil na 3:0. Pak přišla dlouhá přesilovka Letohradu, kde se dvakrát prosadil Michal Macháček a Letohrad tak vyhrál 5:0. „Sobotní utkání bylo naší povinností vyhrát, což se nakonec i přes dvě výsledkově vyrovnané třetiny podařilo. Týmu další výhra před play-off pomohla,“ míní letohradský střelec Michal Macháček. Ceny nejlepším hráčům utkání – letohradskému útočníkovi Michalu Macháčkovi a hostujícímu brankáři Vojtěchu Mokremu předával biatlonový reprezentant Tomáš Mikyska.

HBC Hradec Králové 1988 – SK Hokejbal Letohrad 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Branky: 41:08 Rakovský (Černý) – 9:18 Macháček (Halbrštát, Flynn), 19:01 Vodvárka (Krejsa, Hubálek), 28:04 SH Halbrštát (Macháček), 31:18 Vodvárka (Hubálek), 38:57 PP Macháček (Flynn, Halbrštát)

Sestava Hradce Králové: Kouba, Vrkoslav – Dlouhý, Jiřík ©, Palán, Svoboda, Vaněk, Černý D., Černý L., Jičínský, Paukrt, Rakovský, Řehák, Řezáč, Šimek, Tichý

Sestava Letohradu: Křemenák (Novák) – Anýž, Bečka, Doskočil, Dostál, Lajčiak, Lux, Chovanec, Faltejsek, Flynn, Halbrštát ©, Hubálek, Krejsa, Macháček, Šíma, Vodvárka

Závěrečné utkání základní části bylo pro Piráty a Jeleny tradičním krajským derby. V desáté minutě zápasu Jeleni vedli gólem ve formě hrajícího Michala Macháčka, v 19. minutě na 0:2 zvyšoval Petr Vodvárka. V 29. minutě soupeře ve vlastním oslabení po faulu Filipa Luxe překvapil kapitán David Halbrštát – 0:3. Ve třetí třetině pak druhý zásah v zápase zaznamenal Petr Vodvárka a v 39. minutě podruhé zužitkoval souhru s Halbrštátem a Flynnem Michal Macháček – 0:5. V 42. minutě pak soupeř kosmeticky snížil na 1:5 gólem Rakovského. „Nedělní zápas byl v podobném tempu jako sobotní, takže pro nás další utrápený, ale nakonec vítězný zápas,“ hodnotí zápas Michal Macháček.

Složení čtvrtfinálových dvojic pro play-off extraligy v roce 2024 je tedy jasné. První Hostivař se pokusí překvapit osmá Karviná, druhé Ústí nad Labem bude hostit Pardubice, Kert Park si jako třetí zahraje s šestým Letohradem a sousedi v tabulce – čtvrté Kladno a pátý Svítkov zahájí sérii na Kladně. Letohrad nečeká nic lehkého. „Soupeř na čtvrtfinále je ohromně silný a zkušený. Bude to velmi těžká a náročná série, ve které rozhodnou maličkosti,“ ví Michal Macháček, jedním dechem ale dodává: „My uděláme všechno pro to, abychom postoupili do semifinále!“