Související zápasy

Hokejbal Letohrad

První jarní body. Výhru proti Plzni Jelenům vystřelil v prodloužení Ondřej Hubálek

Extraliga – Letohradští extraligoví hokejbalisté za sebou mají velmi náročný víkend. V sobotu sehráli zápas v Pardubicích, v neděli pak doma hostili v dohrávce zápasu odloženého z konce podzimní části Plzeň. Sobotní zápas se Letohradu totálně nevyvedl, v tom nedělním dlouho prohrávali, ale nakonec fanoušky rozjásali, když v prodloužení vystřelil Jelenům výhru Ondřej Hubálek. Letohradu zbývají do konce základní části čtyři zápasy, s 25 body je na sedmé příčce průběžné tabulky a už v sobotu Jeleni znovu hrají doma: od 14 hodin hostí Dobřany.

HBC Pardubice – SK Hokejbal Letohrad 8:2 (5:0, 1:1, 2:1)

Branky: 1:33 Langr (Česák), 3:19 Bílý (Geisler), 8:31 Bílý (Malý, Krejčí), 13:24 Bílý, 14:09 Licek (Langr, Česák), 18:40 PP Förstl (Zajíček, Langr), 41:43 PP Bílý (Březina), 43:10 Geisler (Bílý) – 29:30 Lajčiak (Adamec), 37:59 Švec (Macháček, Halbrštát)

Střely: 39:39, vyloučení: 2:4, přesilovky: 3:1, využití: 2:0, v oslabení: 0:0

Sestava Pardubic: Foršt (Třináctý) – Geisler, Hálek, Kamaryt, Kopřiva, Krejčí, Strouhal, Zajíček, Bílý, Březina, Česák, Förstl, Hlaváček, Janeček, Kupka, Langr ©, Licek, Malý, Mikula

Sestava Letohradu: Novák, Křemenák – Adamec, Anýž, Bečka, Doskočil, Dostál, Lajčiak, Lux F., Chovanec, Cvejn, Faltejsek, Halbrštát ©, Hubálek, Levý, Macháček, Šíma, Švec

Takový průběh zápasu v Pardubicích nikdo nečekal. Jeleni měli pomalejší start a toho domácí tým na 100 procent využil – po čtyřech minutách Perníkáři vedli 2:0 po gólech Langra a Bílého a právě Jan Bílý si ještě v první třetině zkompletoval svůj čistý hattrick. Letohradští šli do kabin po první třetině za hrozivého stavu 5:0 a zdálo se, že je po zápase. Od druhé třetiny se hra Jelenů zlepšila. Do sobotního zápasu jsme vstoupili příšerně ospale. Soupeř toho využil a vybudoval si bezpečný náskok 5:0 už v první třetině, který do konce zápasu pohodlně kontroloval. I přes zlepšenou hru ve 2. a 3. třetině se nám nepodařilo hrůzný začátek utkání zvrátit a soupeř tak bral zaslouženě 3 body,“ zhodnotil zápas útočník Letohradu Ondřej Hubálek. Ve druhé třetině nejprve na 6:0 zvýšil v přesilovce Förstl, těsně před koncem ale Jeleny vrátil do hry Lukáš Lajčiak – 6:1. Ve třetí třetině na 6:2 snížil Štěpán Švec, v poslední pětiminutovce zápasu ale letohradský brankář kapituloval ještě dvakrát a Jeleni domů vezli prohru 8:2.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Plzeň 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)

Branky: 42:34 Krejsa (Macháček, Halbrštát), 48:43 Hubálek – 1:38 Škarka (Deja, Pavlíček)

Střely: 37:29, vyloučení: 2:1, přesilovky: 1:2, bez využití

Sestava Letohradu: Křemenák (Novák) – Adamec, Anýž, Bečka, Doskočil, Dostál, Lux F., Chovanec, Cvejn, Halbrštát ©, Hubálek, Krejsa, Lajčiak, Levý, Macháček, Šíma

Sestava Plzně: Kráčina (Čapek) – Chramosta, Matoušek, Pavlík, Šilhán, Škarka, Ulč, Deja, Krejčí, Kunzmann ©, Lokajíček, Majer, Miksan, Pavlíček, Vobruba

V neděli Letohradští dohrávali odložený zápas s Plzní, který se původně měl hrát v prosinci, ale počasí tehdy hokejbalu nepřálo. Na zápas přišla téměř stovka diváků, kteří ale hned v úvodu dostali ledovou sprchu, když domácí neuhlídali hostujícího Škarku a ten ve druhé minutě zápasu otevřel účet zápasu – 0:1. Zápas byl velmi vyrovnaný, s řadou nebezpečných šancí na obou stranách. Přesto se na další gól čekalo dalších čtyřicet minut hry – dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny se k odraženému míčku po zakončení Macháčka dostal skvěle postavený Jiří Krejsa a ten dostal míček za Kráčinova záda – 1:1. Jeleni pak měli i vítězný gól na hokejce, ale to už do třetí sirény nestihli. Následovalo tak prodloužení ve formátu 3 na 3, kde Jeleni moc chtěli a soupeře tlačili. Po třech a půl minutách hry se do brejku dostal Ondřej Hubálek a ten v samostatném úniku mířil přesně – 2:1. Do nedělního zápasu jsme nastupovali pod velkým tlakem s vědomím, že musíme bodovat, abychom mohli pomýšlet na lepší startovní pozici do play-off. Neztráceli jsme naděje, i přes to že se pro nás zápas ze začátku nevyvíjel vůbec dobře. Vzájemnou podporou, týmovou prací a chtíčem jsme průběh zápasu otočili a mohli se tak radovat z první jarní velice důležité výhry,“ zhodnotil zápas střelec vítězného gólu Letohradu Ondřej Hubálek, který byl současně vyhlášen nejlepším hráčem Letohradu a cenu převzal od bývalého biatlonového reprezentanta Vlastimila Vávry.

Jeleni tak mají na svém kontě první jarní dva body, které jsou pro tým nesmírně důležité. Už v sobotu hostí tým Dobřan, tak přijďte fandit i vy!