LETTJ Snack Dobřany
3:0(0:0, 1:0, 2:0)
so 23. 3. 2024 14:00 @ Letohrad, CROSSDOCK Extraliga hokejbalu / Základní část

Jeleni přehráli dobřanské Šneky

Extraliga – Letohradští hokejbalisté sehráli předposlední domácí zápas CROSSDOCK extraligy mužů na domácí půdě. Po bezbrankové první třetině se Jeleni ujali vedení a nakonec vyhráli rozdílem tří branek. Nejlepším hráčem Letohradu byl vyhlášen kapitán David Halbrštát. Letohradští mají nyní týden pauzu a 6. dubna vyráží do Prachatic. Zápas na jihu Čech začíná v 15:00 hodin.

SK Hokejbal Letohrad – TJ Snack Dobřany 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 20:09 PP Halbrštát (Bečka, Macháček), 30:10 Macháček (Doskočil, Halbrštát), 35:33 Hubálek (Halbrštát, Macháček)

Střely: 36:21, vyloučení: 5:4, přesilovky: 3:4, využití: 1:0, v oslabení: 0:0

Sestava Letohradu: Novák (Křemenák) – Anýž, Bečka, Doskočil, Dostál, Lajčiak, Lux F., Chovanec, Cvejn, Faltejsek, Faltus, Halbrštát ©, Hubálek, Levý, Macháček, Šíma

Sestava Dobřan: Kuchař (Haváček) – Duchek, Michálek, Stránský, Fiala, Kobr, Kolařík, Kovářík D., Kovářík J., Malý, Matoušek, Neumaier, Šlehofer, Sloup ©, Svoboda, Vajda

První třetina zápasu se obešla bez branek, byť šancí bylo dost. Ve dvacáté minutě dostali Jeleni výhodu přesilovky, kterou využil kapitán David Halbrštát – 1:0. Hubené vedení Letohradští drželi dál, o deset minut později, těsně po úvodním vhazování třetího dějství, na 2:0 zvyšoval Michal Macháček a v 36. minutě přidal třetí gól domácího týmu Ondřej Hubálek – 3:0. „Od začátku jsme chtěli být aktivní, mít převahu a tvořit si šance. To se nám dařilo, ale znovu jsme nedali góly. Až ve druhé třetině jsme konečně šli do vedení. Rozhodující byl začátek třetí třetiny, kdy jsme dali druhý gól a trochu z nás spadla nervozita a strach o výsledek,“ hodnotí zápas kapitán týmu David Halbrštát a pokračuje: „Vyhrávali jsme souboje, měli tlak, stříleli a nasazení bylo od všech na plný plyn. Takhle chceme hrát v dalších zápasech a v play-off a přidat více vstřelených branek.“

Cenu oceněným nejlepším hráčům zápasu, za Letohrad útočníkovi Davidu Halbrštátovi a za Dobřany brankáři Ondřeji Kuchařovi, předávala ředitelka Základní školy speciální Neratov Bronislava Havlíková.

V sobotu 6. dubna Letohrad hraje v Prachaticích a poslední domácí zápas základní části Jeleny čeká v sobotu 13. dubna od 14:00 hodin, kdy hostí Karvinou.