HBC PrachaticeLET
3:8(2:1, 0:2, 1:5)
so 6. 4. 2024 15:00 @ Prachatice, CROSSDOCK Extraliga hokejbalu / Základní část

Jeleni dobyli Prachatice. Prosadily se i posily – Vodvárka a Flynn

Extraliga – CROSSDOCK extraliga mužů nabídla předposlední hrací víkend základní části, ve kterém Letohradští vyráželi na dlouhou cestu do jihočeských Prachatic. V dresu Jelenů si zahrály i dvě útočné posily – liberecký hokejista Oscar Flynn útočník Petr Vodvárka, který už za Jeleny hrál ve svém dorosteneckém věku. Dlouhá cesta byla nakonec odměněny třemi body, Letohrad vyhrál rozdílem pěti branek a v tabulce okupuje průběžné šesté místo. Do konce základní části zbývají dva zápasy – v sobotu od 14 hodin hrají Letohradští doma proti Karviné a v neděli v 11 hodin nastoupí proti místním Pirátům v Hradci Králové.

HBC Prachatice – SK Hokejbal Letohrad 3:8 (2:1, 0:2, 1:5)

Branky: 1:40 Bárta (Valek), 10:15 Švácha (Bárta), 34:36 Šaršok (Štěpánek Jiří) – 4:44 SH Macháček (Doskočil), 16:05 Flynn (Macháček), 24:18 Vodvárka (Cvejn), 30:00 PP Halbrštát (Lux, Cvejn), 31:13 Halbrštát (Macháček, Flynn), 32:00 Dostál (Levý, Chovanec), 36:07 Macháček (Halbrštát, Flynn), 42:42 PP Vodvárka (Cvejn, Bečka)

Střely: 11:28, vyloučení: 5:2, přesilovky: 2:5, využití: 0:2, v oslabení: 0:1

Sestava Prachatic: Stankay (Holub) – Hřebíček, Kovařík, Šaršok, Šilhán, Stöhr, Švácha, Bárta, Hokr, Hudeck, Klement, Makovička, Paule, Šimůnek, Sitter J., Sitter R. ©, Štěpánek Jan, Štěpánek Jiří, Svintek, Valek, Zelenka

Sestava Letohradu: Křemenák (Novák) – Anýž, Bečka, Doskočil, Dostál, Lajčiak, Lux, Chovanec, Cvejn, Faltejsek, Flynn, Halbrštát ©, Hubálek, Levý, Macháček, Vodvárka

Letohradu se úvod utkání úplně nevydařil, už ve druhé minutě prohrávali gólem Bárty. V páté minutě se ve vlastním oslabení podařilo srovnat Michalu Macháčkovi, v jedenácté minutě ale Jeleni neuhlídali Šváchu – 2:1. „První třetina byla z naší strany taková utahaná, byla znát ta dlouhá cesta do Prachatic, ale myslím, že od druhé třetiny jsme diktovali tempo hry a gradovalo to třetí třetinou, kdy jsme zkraje třetí třetiny utkání rozhodli a ještě jsme přidali další hezké branky,“ hodnotil průběhu zápasu hlavní trenér Letohradu Tomáš Friml. Vyrovnáno bylo v sedmnácté minutě, kdy se prosadila jedna z posil Letohradu Oscar Flynn – 2:2. V 25. minutě zužitkoval spolupráci s Cvejnem Petr Vodvárka, který v zápase stejně jako Flynn, zaznamenal hned dva kanadské body – 2:3. Těsně na konci třetiny pak na 2:4 zvyšoval v přesilovce kapitán David Halbrštát, minutu a kousek po prvním vhazování třetí třetiny tentýž hráč přidal další gól – 2:5. V úvodu 33. minuty Stankaye v brance Prachatic překonal Radim Dostál, pak se domácím podařilo snížit na 3:6. V 37. minutě se letohradská lavička radovala posedmé po gólu Michala Macháčka a dvě a čtvrt minuty před koncem utkání na konečných 3:8 snížil v přesilovce Petr Vodvárka. „Jsme spokojeni, vyhráli jsme a za tohle vítězství jsme rádi,“ konstatoval Tomáš Friml a kvitoval i zapojení obou posil do týmu – Oscara Flynna a Petra Vodvárky. „Jsme rádi, že se posily prosadily střelecky a oba skvěle zapadli i do kabiny.

Jeleny nyní čeká poslední hrací víkend základní části. V sobotu od 14 hodin hostí Karvinou. „Čekám těžké utkání, Karviná hraje dost tvrdým stylem, ale když budeme hrát hodně v pohybu a tlačit se do branky, tak myslím, že můžeme uspět,“ vyhlíží zápas trenér, jehož tým hned v neděli čeká závěrečné utkání základní části v Hradci Králové. „Poslední dvě utkání chceme zvládnout a udržet se na šestém místě tabulky. Týmu věřím,“ říká Tomáš Friml.