LETHC Kert Park Praha
3:4(0:2, 0:0, 3:2)
so 27. 4. 2024 14:00 @ Letohrad, CROSSDOCK Extraliga hokejbalu / Play-Off

Jeleni prohráli o gól, po sezoně berou sedmé místo

CROSSDOCK Extraliga – Čtvrtfinálová série mezi Letohradem a úřadujícím mistrem – pražským Kert Parkem nakonec napsala jen tři kapitoly. Letohradští se sice snažili o senzaci, ale soupeř jim dlouho vzdoroval, než se jim podařilo se střelecky vrátit do hry. Byť k prodloužení nakonec stačilo jen málo, na vyrovnávací gól nezbyl čas a Kert Park je tedy mezi čtyřmi postupujícími do semifinále play-off. Letohradští berou v sezoně 2023/2024 sedmé místo.

3. čtvrtfinálový zápas

SK Hokejbal Letohrad – HC Kert Park Praha 3:4 (0:2, 0:0, 3:2)

Branky: 40:02 Bečka (Švec), 40:12 Šíma (Dostál), 43:25 Dostál (Halbrštát, Šíma) – 5:05 PP Šperl (Laurinc, Lhota), 6:04 PP Kruček J. (Kruček M., Zvonek), 38:32 Pavlík, 42:06 Jágr (Kruček M.)

Střely: 33:19, vyloučení: 3:4, přesilovky: 4:2, využití: 0:2, v oslabení: 0:0

Sestava Letohradu: Křemenák (Novák) – Adamec, Anýž, Bečka, Doskočil, Dostál, Lux, Cvejn, Faltejsek, Halbrštát ©, Hubálek, Lajčiak, Lux, Macháček, Schwach, Šíma, Švec, Vodvárka

Sestava Kert Parku: Toth, Návara – Hrdlička, Kovárník, Laurinc, Macek, Novák, Šperl, Vilikus, Jágr ©, Javůrek, Jelen, Kruček M., Kruček J., Lhota, Mejzlík, Pavlík, Plzák, Roušal, Suchánek, Vaněk, Zvonek

Třetí zápas čtvrtfinále začínal v Letohradě úderem druhé hodiny odpolední a cestu do Jelení arény našlo přes 220 diváků. Ti viděli od začátku velmi aktivní hokejbal. Letohradští ale už v šesté minutě prohrávali, když oslabení Letohradských využil hostující Šperl. V sedmé minutě už na časomíře svítil stav 0:2 po gólu J. Kručka. Stejný stav trval až do 39. minuty zápasu, byť si Letohradští tvořili šance, ale bez efektu. V 39. minutě na 0:3 zvýšil hostující Pavlík, v další minutě ale míček do pražské branky dostal Jan Bečka – 1:3. Při dalším vhazování, o pouhých 10 vteřin později, se ve skrumáži v brankovišti nejlépe zorientoval Petr Šíma, který poslal míček za bezmocného pražského brankáře – 2:3. V 43. minutě hosté opět vedli o dva góly, když Křemenáka překonal Jágr, v polovině 44. minutě byli ale Jeleni znovu na dostřel, když na rozdíl jedné branky snížil Radim Dostál. Diváci v letohradské aréně domácí tým hnali k vyrovnání, na časomíře ale zbylo už jen málo času a vyrovnávací gól nepadl. „Bohužel se nám nepodařilo ani třetí utkání vyhrát,“ konstatoval hlavní trenér Tomáš Friml s tím, že se tým nedokázal vyvarovat chyb, které dělal v zápasech v Praze. „Na začátku jsme udělali dva fauly, které Kert potrestal a naše hra nebyla vůbec dobrá. Pak se naše hra zlepšila, ale stále jsme nedokázali tvořit nějaký vytrvalý tlak, byly to spíš menší šance a náznaky. Ve třetí třetině jsme hráli úplně jinak, Kert jsme přehrávali, ale bohužel, byť jsme dokázali korigovat ten výsledek, vyrovnat se nám nepovedlo. Konec si pak Kert pohlídal a pro nás tak sezona skončila,“ shrnul zápas kouč a vyzdvihl i výbornou diváckou kulisu: „Diváci nás hnali k vyrovnání, to se ale nepovedlo a sezona tak skončila dřív, než jsme chtěli,“ říká Tomáš Friml a dodává: „Na další sezonu se musíme opět kvalitně připravit. Vrátíme se silnější!“

Nejlepším hráčem utkání byl za Letohrad vyhlášen Radim Dostál, ceny nejlepším hráčům utkání předával Zdeněk Dědek z firmy Zdendovy dobroty.

Do semifinále CROSSDOCK Extraligy tak postoupily týmy Hostivaře, Pardubic, Svítkova Pardubice a Kert Parku Praha.