Extraligoví Jeleni o víkendu bez vstřelených branek, body odvezla Hostivař

Extraliga – Ani druhé jarní kolo extraligy hokejbalu Letohradským body nepřineslo. V zápase před domácími fanoušky Jeleni hostili Hostivař, která si dvoubrankovou výhrou upevnila své vedení extraligové tabulky. Letohrad je po patnácti odehraných zápasech na šesté příčce průběžné tabulky a v sobotu hraje opět na domácím hřišti – od 14:00 hodin hostí tým HC Kert Park Praha.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Hostivař 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 28:55 Taufer (Kudela, Lehner), 31:34 PP Čejka (Kudela, Hrabar)

Střely: 31:26, vyloučení: 3:8, přesilovky: 9:2, využití: 0:1, v oslabení: 0:0, diváků: 146

Sestava Letohradu: Křemenák (Novák) – Adamec, Anýž, Bečka, Dostál, Krejsa, Lux F., Bogdány, Chovanec, Cvejn, Faltejsek, Halbrštát ©, Hubálek, Lux T., Macenauer, Macháček, Šíma

Sestava Hostivaře: Šťoural (Šupík) – Číž, Hrabar, Kočka, Kudela, Pírek, Zámečník, Čejka, Chramosta, Dostál, Hroch, Lehner, Pátek, Taufer, Urbanec, Vaniš D., Vaniš J.

Zápas s Hostivaří se Letohradu nepovedl, zejména v koncovce. Přestože měli hned osm přesilovek, ani jednu nedokázali využít. Hostivař dominovala od začátku, první třetina se však obešla bez branek. V té druhé, konkrétně v 29. minutě skóre otevřel hostující Taufer a hned v úvodu třetího dějství využil přesilovku Čejka. „Zápas s Hostivaří se mi hodnotí lehce, protože měl jasné atributy našeho neúspěchu. Hostivař zaslouženě vyhrála, potvrdila, díky čemu je v letošním ročníku tak dominantní. Soupeř nás dokázal přehrát fyzicky, celých 45 minut do toho šlapal, ale kvůli časté hře na hraně nám nabídl rekordní počet 7 přesilovek. My nevyužili jedinou, celkem jsme v přesilovkách a dalších pár vyložených šancí netrefili 29x branku, což je neuvěřitelné číslo. Utkání jsme do konce druhé třetiny zvládali takticky, bohužel pak přišla po zahozené šanci chyba a otřepané nedáš – dostaneš,“ popisuje zápas asistent trenéra Filip Červinka a pokračuje: „Ve třetí třetině jsme ale hravě mohli z dalších přesilovek vyrovnat, bohužel se tak nestalo a soupeř v jeho přesilovce udeřil ze situace, na kterou jsme hráče upozorňovali. Co víc dodat? Zápas jsme si, dá se říct, prohráli sami, hráči si to moc dobře uvědomovali. Chtěl bych ale vypíchnout výkon brankáře Tondy Křemenáka, který si poradil s několika gólovkami jako zkušený mazák. Od začátku roku bojujeme s prořídlou sestavou z různých důvodů. Nyní se nám začnou postupně do sestavy vracet další a další hráči, a pokud v trénincích budeme poctivě makat a nepropadat přílišné panice, otočí se to. Teď nás čeká další těžký soupeř z Kert Parku, očekáváme podobné utkání s tím rozdílem, že když nabídnete Kert Parku sebemenší příležitost skórovat, využije toho, takže musíme podat poctivý výkon.“ Nejlepším hráčem utkání byl za Letohrad vyhlášen brankář Antonín Křemenák.