Související zápasy

Hokejbal Letohrad

Žáci ve Svítkově neuspěli, dorost doma přejel Opavu

Mládež – V prvním květnovém víkendu pokračovaly nadstavbové soutěže starších žáků i dorostu. Zatímco starší žáci absolvovali bezbodový výjezd do Svítkova, dorostenci doma hostili Opavu a nadělili jí hned „desítku“. O víkendu oba letohradské týmy čeká střet s Ježky z Heřmanova Městce, oba zápasy se hrají v neděli, starší žáci začínají v 10 hodin, dorost pak v 13:30 hodin.

Liga starších žáků – NADSTAVBA skupina A

HBC Svítkov Pardubice – SK Hokejbal Letohrad 6:1 (4:1, 2:0, 0:0)

Branky: 0:15 Topič (Kerner), 3:32 Svoboda (Topič), 11:21 Topič, 14:44 PP Jánský Jáchym (Jánský Jonáš), 21:02 PP Kerner (Malý, Kašpar), 24:03 Malý – 8:15 Manuel (Martinek)

Střely: 36:16, vyloučení: 3:5, přesilovky: 4:2, využití: 2:0, v oslabení: 0:0

Sestava Svítkova: Franek (Reimann) – Gusty, Jánský Jonáš, Koudela ©, Hospr, Hoza, Jánský Jáchym, Kašpar, Kerner, Korel, Ločárek, Malý, Novák, Svoboda, Topič

Sestava Letohradu: Krejčová, Bouchal Petr – Bouchal Pavel, Kubíček, Marek, Martinek, Ščudlová, Vacek, Blažek, Fišer ©, Luxová, Manuel

Letohradští v zápase se silným Svítkovem prohrávali už po patnácti vteřinách hry, za stavu 2:0 dokázal svůj tým do hry vrátit gólem na 2:1 v deváté minutě Bert Manuel, nicméně víc už Svítkovští nedovolili. Jeleni po první třetině prohrávali 4:1, v té druhé inkasovali ještě dvakrát a po bezbrankové třetí třetině nakonec prohráli 6:1.

Extraliga dorostu – NADSTAVBA skupina B – Východ

SK Hokejbal Letohrad – SHC Opava 10:0

(5:0, 3:0, 2:0)

Branky: 1:40 Šťovíček, 10:56 Schwach (Fišer), 11:37 Šťovíček (Fišer, Šafář), 13:11 PP Rous (Schwach), 14:26 Martinek (Rous), 19:33 Rous (Martinek), 26:19 Šafář (Šťovíček), 26:37 Rous, 42:31 Schwach (Rous), 44:06 PP Schwach (Snítilý M.)

Střely: 46:15, vyloučení: 5:5, přesilovky: 4:3, využití: 2:0, v oslabení: 0:0

Sestava Letohradu: Marek P., Krejčová – Blažek, Fišer, Krejčí ©, Martinek, Peřina, Rous, Šafář, Schwach, Snítilý D., Snítilý M., Šťovíček

Sestava Opavy: Šindlář – Kalužík, Kocián, Palyza, Pustějovský, Bereiter, Klement M., Klement T., Kočí, Kopecký, Marek ©, Škarda

Tým letohradských dorostenců zahájil svou pouť nadstavbovou částí B. V té je čekají zápasy s týmy z nižších pater tabulky a hned v úvodu nadstavbové části Jeleni hostili Opavu. Se soupeřem si tým okolo koučů Petra Šťovíčka a Tomáše Frimla poradil poměrně lehce. Po tom co jsme nepostoupili do nadstavbové skupiny A nás čekají zápasy s týmy z nižších pater tabulky a tak jsme hráli s poslední Opavou. Zápas jsme výsledkově zvládli na jedničku a udrželi jsme nulu, ale neplnili jsme moc dobře taktické věci, co po nás trenéři chtěli, jelikož to byl ideální zápas vyzkoušet si je,“ prozrazuje kapitán Jelenů Ondřej Krejčí. Letohradští po první třetině vedli rozdílem pěti branek, v zápase si hattrick připsal Matěj Rous a Petr Schwach, dva góly vstřelil Jáchym Šťovíček a po gólu pak Pavel Šafář a Filip Martinek. A také se v utkání odehrála jedna premiéra: „V extralize dorostu poprvé nastoupila i brankářka Aneta Krejčová (věkově mladší žákyně, pozn. red), která jako Péťa Marek nedostala gól,“ konstatuje letohradský kapitán.