Související zápasy

Hokejbal Letohrad

Starší žáci zahájili nadstavbovou část, dorost z poslední zápasu základní části vybojoval bod

Mládež – Poslední dubnový víkend byl ve znamení závěru základní části Extraligy dorostu, ale také prvních zápasů nadstavbové části Ligy starších žáků. Starší žáci v sobotu zajížděli do Hradce Králové, kde se jim nedařilo a vysoko prohráli. Dorostenci sehráli napínavý zápas s pražským Kert Parkem, který dospěl do prodloužení a v něm se z výhry radoval soupeř.

Liga starších žáků

HBC Hradec Králové 1988 – SK Hokejbal Letohrad 10:0 (3:0, 5:0, 2:0)

Střely: 39:14, vyloučení: 2:5, přesilovky: 4:1, využití: 1:0, v oslabení: 0:0

Sestava Hradce Králové: Charvát – Bradáč, Čtvrtečka, Falta, Kříž, Novák, Odl, Vortel, Duchač, Flechtner, Kania, Klíma, Kovář, Lemfeld, Machaň ©, Polívka, Rouha

Sestava Letohradu: Bouchal Petr, Krejčová – Bouchal Pavel, Marek, Martinek, Ščudlová, Vacek, Blažek, Fišer ©, Luxová, Manuel, Ščudla

Letohradští opět po týdnu vyrazili do Hradce Králové, kde se jim proti početnějšímu a zkušenějšímu soupeři znovu nedařilo. „Z pátého místa v základní části nás čeká nadstavba s nejlepšími týmy tabulky a víme, že to budou těžké zápasy. To se potvrdilo i v tom prvním z nich, v Hradci Králové,“ konstatuje vedoucí týmu Jelenů Tereza Krejčová a dodává: „Na hradecké borce jsme nestačili, přesto jsme jim to nedarovali zadarmo a snaha se starším žákům nedala upřít. Hradeckého gólmana se nám prostřelit nepodařilo. Letohradští tak prohráli vysoko 10:0, přesto půjdeme se vztyčenou hlavou do dalších zápasů.“ Další zápas Jeleny čeká už tuto sobotu, kdy vyjíždějí do pardubického Svítkova. Zápas proti tamním Stars začíná v 9:30 hodin.

Extraliga dorostu

SK Hokejbal Letohrad – HC Kert Park Praha 2:3 pp (0:0, 0:0, 2:2 – 0:1)

Branky: 35:23 Rous (Krejčí, Schwach), 37:48 Schwach (Rous, Peřina) – 34:17 Bilý, 35:14 Drnec (Pavlis J., Větrák), 46:34 Pavlis M. (Adam)

Střely: 29:31, vyloučení: 3:4, přesilovky: 3:4, bez využití

Sestava Letohradu: Marek P. – Krejčí ©, Martinek, Peřina, Šafář, Blažek, Fišer, Halbrštátová, Marek J., Rous, Schwach

Sestava Kert Parku Praha: Pšenička – Adam, Fukárek, Kaňka, Pavlis M., Svoboda, Bilý, Císař, Drnec ©, Ďurina, Heime, Horák, Pavlis J., Sura, Větrák, Voženílek

Dorostenci Letohradu mají za sebou nesmírně vyrovnaný zápas. Zápas se hrál dvě třetiny bez branek, diváci první gól viděli až v 35. minutě, kdy Petra Marka v brance Jelenů překonal Bilý. V další minutě na 0:2 zvyšoval Drnec, devět vteřin na to Jeleny vrátil do hry svým gólem Matěj Rous. V 38. minutě na 2:2 srovnal Petr Schwach. Základní hrací doba víc gólů nenabídla, zápas tak dospěl do prodloužení, v němž po minutě a půl bod navíc do kabiny Kertu poslal M. Pavlis.
Letohradští tak ze sedmého místa po základní části postupují do nadstavbové skupiny B, kde se postupně utkají s týmy Heřmanova Městce, Opavy a Svitav.